• sayın cumhurbaşkanımız recep tayyip erdoğan’ın beyanı.

“chp’nin tek partili döneminde 75 kişilik sınıflarda okudum.”

kendisi 1954 doğumlu. yanlış hatırlamıyorsam çok partili dönem başlangıcı 1950. hayırlısı allah’tan.

işte o konuşma

şöyle bir araştırdım, çeşitli tarihlerde bu söylemini yinelemiş.
  • sadece 1 kişi farkla kaçırdığım organizasyon.

sene 1994, birinci sınıfa başladığım o zamanki adıyla fatih ilk okulu nam-ı diğer taş mektepte 74 kişilik bir sınıfta eğitim görmüştüm. o bildiğin ahşap sıralara 4 kişi oturuluyordu.

hey gidi günler hey!
  • ilkokul diploması da sahte galiba..(:
  • 2012 yılının istanbul'unda 88 kişilik 1. sınıf okuttum. belirtmek istedim!
  • okula 2002'de başladım ama ilköğretimde ilk 5 yıl ben de 75 kişilik sınıflarda okudum son iki yıl da 60 kişilik sınıflarda okumaya başladım. 2010'da mezun oldum. 8 yıllık akp iktidarı yani. neyse, ben bişey demiyorum.*

edit: aradaki bi yılda yanlış hatırlamıyorsam sınıf mevcudu 45-50'ye düşmüştü.
  • chp tek başına iktidardı ben ilkokulda 75 kişilik sınıflarda okurken olarak düzeltilmesi gereken erdoğan sözü.

nitekim erdoğan 1954 doğumlu. chp ilk iktidara geldiğinde 1974 yılı idi. ilkokulu uzun sürdüğü için üniversite diplomasına vakit kalmamış olabilir. *

edit : chp nin 1964 te 61 darbesi sonrası koalisyonları var. başarısız olunmuş hep. çabuk dağılmış. sonra da bağımsızlar ile kısa süreli bir iktidar süreci var. yine de öncesindeki 11 yıllık demokrat parti süreci eleştirilebilir bu konuda. darbe sonrası zorla kurdurulan hükümetler değil.
  • sayın erdoğan cumhurbaşkanlığına kadar yükselebildiğine göre o yıllarda verilen eğitimin kalitesi oldukça yüksek olmalı. dinimiz şükretmeyi salık verir.
  • 63 kişiydik. sıralarda 3 kişi otururduk ve öğretmen ceza olarak bizi şişmanların yanına oturturdu. bu olay nişantaşındaki bir okulda oluyordu ağrı fln değil yani
  • o bişey mi baboş ben 500 kişilik amfide okudum amk.
hesabın var mı? giriş yap