şükela:  tümü | bugün
  • ordu nefise akçelik tünelinde bir aracın alev alması üzerine onu söndürmeye çalışan vatandaşın karbondioksiti sıkmasıyla başlayan zincirleme kazadır .

alev alan aracın yanından arabaların geçmeye devam etmesi gerçekten ilginç, acaba olay çok mu hızlı gelişti de yolu trafiğe kapatmaya fırsat olmadı, bilemedim.
  • ilerde bir aksiyon olduğunu görmelerine rağmen hala son sürat gelen araçların sebep olduğu kaza zinciridir.

tabakhaneye bok yetiştireceksiniz di mi?
  • (bkz: darwin awards)

sec begen al
  • ölenler adına bir gram üzülmediğimdir. doğal seleksiyona kurban gitmişlerdir.
  • iş güvenliğinin ilk kuralı ne diyor?

"güvenlik tedbirini almadan işe başlama"

akıl akıl gel kıçıma takıl şeklinde vuku bulmuş bir zincirleme kaza.
  • doğu karadeniz tünellerle dolu 600 km’lik güzergahını 3,5 yıl boyunca kullanan biri olarak hiç şaşırmadığım, yerlerinde olsaydım aynı şekilde davranarak yandan geçerek gideceğim olay.

nedeni ise o sinyalizasyon dediğiniz şeylerin ekseri ünlem ve çarpı işaretleri ile tünelin kullanıma kapalı olduğunu belirtmesi ancak içinden geçtiğinde öyle olmaması. özellikle giresun yolundaki tünellerde çok sık bu çarpı uyarılarına denk gelirdim ve aslında hiçbir şey olmadığını, bunun rutin bir hata olduğunu bilirdim.

o nedenle türkiye’de bu tip elektronik uyarıları dikkate alıyorsanız yolda kalırsınız. o tünelleri inceleyen nöbetçi arkadaşlar king’den ya da çanak okey’den sıkıldıklarında kameraları inceler ancak.
  • valla başıma bir şey gelmeyuecekse videoya ciddi ciddi çok güldüm. ya kardeşim bu nasıl bir gerizekalılık. nasıl bir beyinsizlik.

bu topraklarda bir tane akıllı adam kalmadı mı? her gün yüzlercesini görüyoruz benzer olayların. şaka gibi.

yani tüpü sıkan adam ayrı skandal, tünelde zaten yavaş gitmesi gerekirken, bir de üstüne yangın varken yine de yavaşlamayanlar ayrı skandal, hem hızlı gidip hem yakın takip yapıp öndekine toslamak ayrı skandal.

yemin ediyorum siz asla eğitilmezsiniz.

olan bizlere oluyor.
  • telefon kamerasıyla yangın söndürmeye çalışan kımıl canlısını gözler önüne seren belgesel kalitesinde görüntüdür. sonrasında sıçıp sıvayan amip ise insanı hayretler içinde bırakmaktadır.
  • bu ülke de her yıl böyle iyilik sever gerizekalılar yüzünden bilinçsizce binlerce insan ölüyor.

ülkenin iyilikseverleri bile mal a.q !