• felan? önce yazım konusunda yardım edil e gereken kişi
  • ironiden dolayi beni guldurmus olay. ironik kismi nedir? benim maddi durumumun daha boktan olmasi, surunmeme ragmen kimseden yardim almayi kabul etmiyor olmam. ogrenciligim zor geciyor maddi durumdan dolayi, iyi beslenemiyorum mesela cunku market harcamasi icin param kisitli. buna ragmen dayanirim diyorum, okul bitene kadar, sik disini. hayatta kalirim nasilsa.

ben yardim almazken insanlar ev dekorasyonu icin yalan hikayeler uydurup insanlarin parasini bagis diye aliyor. yuzu de kizarmiyor. yani bogazina takilmadan o parayi yiyebilecek, o paraya ihtiyaci olmadigi halde. cok acayip. onu da ana baba yetistirdi beni de, ama arada birseyler farkli olmali cunku ben burs basvurusu bile yapmiyorum benden daha fakir, daha zor durumda olan biri alsin diye.

baska soyleyecek soz bulamiyorum. karmaya, ya da kadere inanirim. inanmak istiyorum. kotulukler insanlarin yanina kalmiyor oyle ya da boyle. enayi gibi gorunsem de dogru yolda olan benim, icim rahat. hirsizlik yapip da ici rahat yasayanlar utansin, korksun.
  • o paranin olmamasi cogu kisiye dert olmustur, oysa o kisi o parayi nasil harcayacagi yada degerlendirecegi ile ilgili uzun geceler uyuyamamistir...
  • yardim etmeden once adamin gecmis entrylerine bakilmamis mi ki. bizim millet boyle oldugu surece dilencilik biter mi.
  • ayda 8.000 tl kazandığını rahatça söyleyen bir dolandırıcıya acıyarak oltasına düşen ve para gönderen insanlar olduğunu öğrendiğimde bana şok yaşatan olay. emin olun o adamın durumu sizden daha iyidir. entrilerinde hırsızlık yaptığını anlatmış zaten.

bu hayatta en çok neyden nefret edersin diye sorsanız, "açgözlülük" derim. insana her türlü onursuzluğu yaptırır.
  • iki yardım kampanyasında da annemden dolayı kendisiyle empati kurarak up'la ve sözlük üzerinden destek olmuş, madden destek verecekken annemin son kemoterapisi için hastaneye yatışı ve hastaneden çıktıktan sonra akşama kadar evde benden başka kimse olmaması sebebiyle her gün ona bakmam gerektiği için bir türlü para yollamaya gidememiştim.

öğrenci halimle, gerekirse ailemi de işe dahil ederek sırf bir ailenin yüzü gülsün diye imkanlar dahilinde ne gerekirse yapmak istedim ve sırf para yollayamadığım için mahcubiyetimden dolayı ondan özür dilemiştim. olumlu bir mesajla dönünce de iyi niyetinden dolayı bir kez daha mahcup olmuştum. yazıklar olsun. gerçekten yazıklar olsun.

kendimi geçiyorum, ben hiçbir şeyim ama bu iş için madden, manen ne kadar çok insan destek verdi. evim şahane midir, her neyse o program destek olmadı diye insanlar burda neler neler dedi. hâlâ uğraşmakta olan, ücretsiz iş gücü sağlayan, para gönderen insanlar vardı. bunun vebaliyle nasıl yaşanabilir acaba? gerçekten yazık günah be. ne desem boş geliyor ama gerçekten yazık günah.

entry'lerimi de silmiyorum, bu aptallığımı tekrarlama hatasını düşecek olursam bakar bakar akıllanırım.
hesabın var mı? giriş yap