• bursa'da 08/07/2018 02:26'da bmw 3.20 i ed aracımı çaldırmış olmalarıdır.akşam 9 sıralarında otel valesine bıraktığım arabamı sabah 8'de checkouttan sonra almaya gittiğimde başlayan koşuşturma an itibariyle karakola taşındı.gece otelin önündeki otoparka elini kolunu sallayarak giren bir erkek şahıs valenin anahtarları koyduğu kutudan anahtarı alarak otelin giriş kapısının 4-5 metre yanındaki aracıma binerek uzaklaşıyor.bursa divan oteli eşine az rastlanır bu rezaleti bize yaşatarak iki günlük tatilimi zehir etmiştir.

edit: araba bozüyükte bulundu.karakoldan gidip aldık, şikayetçi olduk.çocuk arabası,bebek koltuğunu atmış sadece.şimdilik görünen zarar bu kadar.
  • ohannes diyorum. büyük geçmiş olsun. hukukucular bir aciklama yaparlar insaallah. tez vakitte zararinizin karsilanmasini diliyorum.
  • geçmiş olsun. umarım zararın, zarara neden olanlardan karşılanır.

10/10 rezalettir.

kırk yılın başı lüks mekana giderim. ondada arabamı kimseye vermem yada anahtarını alırım. bahşişlerini yinede veririm. hiç bir şey olmasa bile nasıl kullandıklarını benden daha iyi kimse bilemez. boğaziçi sahil hattındaki valeleri çok gözlemledim. siz siz olun çekinmeyin/üşenmeyin anahtarı alın veya kendiniz park edin.
  • filmleri aratmayan hikayeler.
    adam geliyor, gayet rahat anahtarı alıyor sonra vınnn! bu vale olaylarında kafamda hep bir soru işareti olurdu şimdi ünleme dönüştü.
    araba bulunacak mı? nereden çıkacak? hırsızlar kim? nasıl planladılar? şimdi bunları düşünüyorum. umarım sarhoşun biri yanlışlıkla almıştır.
    geçmiş olsun.
  • mal kaybıyla ilgili olarak sözlükte duyduğum en büyük rezalettir.geçmiş olsun.
  • geçmiş olsun, üzücü bir durum ancak vale hizmeti veren yerlerde bu tarz hırsızlıklar yaşanabiliyor anlık bir dikkatsizlik bile yeterli. benzer durumda bir tanıdığıma mekan "mahkemelik olmayalım, aracın kasko bedelini direkt biz ödeyelim" diyerek mağduriyetini kısmen de olsa gidermişti. umarım en kısa sürede kasko şirketi ya da otel ile çözülür durum. zaten kasko şirketi bedeli verse bile sonrasında otelden alacaktır ancak bu tarz durumlarda anahtarı kendiniz verdiğiniz için onlar da işi baştan yokuşa sürüp olayı siz ve otel arasına atar diye tahmin ediyorum. türkiye'de bu işler böyle yürüyor maalesef. herkes son ana kadar sorumluluktan kaçma derdinde, mahkeme sonucunda da kaçamayacağını anlayınca anca görüyorlar işimizi.

tabi burada olay henüz taze. divan otel'in ya da kasko şirketinin tutumu olumlu olur ve sorun uzamadan çözülür umarım.
  • o gün tesadüfen orada bulunmuş bir müşteri gözlemi olarak;
    kişi yüzde yüz haklı bile olsa (ki bence hiçkimse o kadar haklı değildir) karşısındaki olayla alakası olmayan diğer çalışanlara bağırmamalı! bütün bu yaşananların yanı sıra bir işçiye sesini yükseltmek en az bu hatta bundan daha fazla suçtur. insan bazen sinirlerine hakim olmalı.
hesabın var mı? giriş yap