• olayın basına yansımasına baktım. sadece 4 haber kanalı bunun pkk tarafından yapıldığını yazmış. diğerleri aytaç baran'ın vurulması diye olayı okuyuculara duyurmuş.
    bilin bakalım kimler?

kanal 7
    http://www.haber7.com/…ran-pkk-tarafindan-olduruldu
    (edit: haha, değiştirdiler hemen, ilk hali)

tgrt
    http://www.tgrthaber.com.tr/…findan-olduruldu-75014

habervaktim
    http://www.habervaktim.com/…rusu-iyice-kudurdu.html

sabah
    http://www.sabah.com.tr/…/huda-para-silahli-saldiri

sizce bu tesadüf mü?

ben inanmıyorum tesadüf olduğuna. yine birtakım oyunlar oynanmaya başladı.

oraları karıştırmak isteyen birileri var ve utanmadan, akıllanmadan bu n kere izletilmiş tiyatroyu sahneye koyuyorlar.
  • devletin kontrgerilla mantığının hızlıca işlemeye başladığının göstergesi. verilmeyen 400 vekilin karşılığı bunlar.
  • diktatör seçimle gitmeyeceğini kan dökerek ispatlıyor...
  • akp'nin yakıp yıkma taktiği.
  • ydg-h olayın kendileri ile alakalı olmadığını, arkasında mit olduğunu iddia ettiği öldürülme olayıdır.

edit: hdp olayların büyümemesi için sokaklardan çekilin çağrısı yaparken, aktroller ve saray medyası olayları provoke ediyor.

edit 2: bir başka iddia ise birçok şehirde "oy kullanmayın, kullanan mürteddir" diye afişler asan selefilerin (işidci) olduğu yönünde. diyarbakır'da ki bombalı saldırının arkasında da yine işid bağlantılı selefiler olduğu yönünde bilgiler gelmişti. hatta tespit edilen kişinin suriye'de işid ile bağlantılı olduğu iddia edilmişti. bombayı kim koyduysa bugünkü cinayeti de o işlemiş olabilir.
  • yahu,
    bu memlekette hüda par -hdp kavgası yıllardır var.
    bunu seçimin sonucuna bağlamak, işgüzarlıktır.
    aksine, hdp mitingine bırakılan bomba sonrası hüda parlılar, yasin börü fotoğraflarıyla şehrin bazı noktalarında tur attı.
    buna rağmen saldırı olmadı.
    gizliden gizliye, derinden derine sorunlar oluyor, olacak gibi.
  • gezi sürecinde devlet politikasının, algının nelere delalet olduğunu öğrendik güya.

hiç mi ders almadınız, hiç mi bi şeyler öğrenemediz...

barışı istemiyorlar, koyun gibi sürekli gösterilen hedeflere kanmayın artık.

inadınıza barış gelecek ulan! o döktüğünüz kanlarda boğulun.
  • ben bir türk olarak 3 defa diyarbakır'a gittim.. ilki 2010 newrozuydu, kürt halkını bir araya getiren tek bayram, milyonlarca insan omuz omuza, sahnede ciwan haco.. bağlar, suriçi, her yer ayrı güzeldi.. özellikle suriçi.. inanılmaz bir ortaçağ havası, sanki kervanlardan satın alınmışcasına dükkanların her bir yanına tıkıştırılmış mallar, güler yüzlü esnaf.. sanat sokağında adorno, horkheimer falan okuyan kadınlar gördüm..

büyülenmiştim doğu turundan.. mardin, dersim, siirt, van, gezdim de gezdim.. sonra ikinci ve maalesef son olarak üçüncüsü.. üçüncüsünden üzüntüyle bahsediyorum çünkü izmir'den kalkıp çocukluk arkadaşlarının yanına tatile gitmiş bir türk olarak, hüda-par'ın açılış ayinine denk geldim.. korkunçlu adamlar, muhtemelen de şuan bir çoğu ışid saflarında çatışıyorlardır.. bildiğin korktum ben bu adamlardan.. batıda yok muydu bu tipler?? elbette var.. izmir'de yaşayıp da kemeraltı'ndaki şalvarlı sarıklı dayıları bilmeyen, görmeyen yoktur ama bunlar öyle böyle değil..

artık burada türkü, kürdü size bir şeyler anlatmaya çalışmaktan lanet geldi.. evet bir türk olarak, bir çok noktada kürt hareketinin milliyetçi kodlar taşıdığını iddia ediyorum ama her seferinde de ekliyorum: "her özgürlük mücadelesi beraberinde milliyetçi duyguları getirir!!" şuanki bağlamımız o değil.. batıda oturup, klavye vatanseverliği yapmanın ne kadar manasız olduğunu anlatıyorum sizlere..

siz değil miydiniz gezi'de gazı, tazyikli suyu, copu yemeyi bir yana bırak, mermilerin hedefi olunca ana akım medyanın körlüğü sessizliği karşısında, bu ülkenin doğusunda olan biten ne varsa yıllardır bu medyadan takip ediyoruz diyen?? ulan daha evvelsi gün "artık kardeşçe yaşayalım, bitsin bu kavga" diye mühürü yuvarlağın tam ortasına denk getirip basan sizler değil miydiniz??

selahattin demirtaş ekranlarda görünmeden önce sırrı süreyya önder; "emanet oyların farkındayız..." demedi mi??

bu pislik devletin pisliğidir.. dökülen her damla kanda devletin parmağı vardır.. türk devletinin kutsal bir olgu olduğu sanrısıyla yaşamaktan vazgeçmeden, orada neler olup bittiğini görmeden konuşmak zırvalamaktır, ölümü kutsamaktır..

subhanekeyi okuyamadığı için şarjöründeki tüm mermileri alevi bir tır şoförünün kafasına boşaltan ışid psikopatlarıyla, devletin asimilasyon politikası sonucu gelip batıda bokunuzu temizlemek zorunda bırakılan, etnik kimliğinden ötürü iş güç, ev dam bulamayıp yine devlet eliyle kriminal işlere yönlendirilen koskoca bir halkı karıştırmayın..

hikayeyi bumerang cehennemi, kurtlar vadisi pusu vırt zırt gibi turkish rambo filmlerinden değil de, gerçekten deneyimleyerek algılamay gayret edin biraz da!!!!!

sonuç olarak bugünki olaylar tamamen provokatiftir ama bunlar da vız gelip tırız gidecektir.. bilin diye söylüyorum!!

edit: imla
  • hakkında ekşisözlükte yapılan aceleci yorumları yapan insanların o derin algılama ve anlama yetileri merak uyandırmıştır. mesajlar hep kendinden emin kaynaksız ama kesin şekilde ifade edildiği için merak uyandırmıştır.

"hdpli teröristlerin müslümanları öldürmeye devam ettiğini gösteren olaylardır."

"sen bu teröristlere yetki verdin ey yurttaşım..."

"hdp'nin yakıp yıkma taktiği. insan öldürmeyi, barbarlığı, köy yağmalarını, bebek katletmelerini, savunmasız askerleri kurşuna dizmeleri kendileri çok iyi biliyorlar."

"pkk-hdp elele türkiye'yi kaosa sürüklüyor."

"hdp-pkk cephesinin demokratik olarak kendinden olmayan herkesi öldürme hakkını kullandığı olaylardır."

"pkk'nın hizbullah'a karşı gerçekleştirdiği hayın eylem!"

"orospu çocuğu pkklıların hala sorumluluğu başkalarına yıkmaya çalıştığı olaylar."

"chp koş kankaların sokaklarda uzun namlulu silahlar ve satırlarla birbirini doğruyor."

bu topraklara dün mü taşındınız kardeşim hoşgeldin uzaylı bura türkiye. bütün bir jitem mit olayları geçmişi çarşaf çarşaf yayınlanıyor geçmişte ne boklar atılmış, nasıl algı operasyonları yapılmış adamlar itiraf ediyor ama boşa heralde.
hesabın var mı? giriş yap