şükela:  tümü | bugün
 • odtü elektronik mühendisliğini 4.00 ortalamayla bitirmiş, aşmış bir insandır. bilkent'de akademik işlerden sorumlu rektör yardımcısıdır.
 • bozulan televizyonu tamir etmek için saatlerce uğraşıp sonunda tamirci çağırmak zorunda kalan ve tamirci diye gelen bacak kadar çırağın tornavidanın tersiyle kartın biryerlerine vurarak sorunu çözmesi üzerine uzun süre kendine gelemeyen prof. elektrik elektronik mühendisi.

  mühim edit;
  nakleden kişi olarak bir hocamızın ismini vermiştim ama hocamız yanlış anlaşılma ihtimaline karşı rahatsız olmuş sanırım. hoca bu anısını pratik ve teorinin farklılığını izah etmek için anlatmıştı, abdullah hoca ile makara yapmak gibi bir niyeti olmadığına eminim. hocamız rahatsız olduysa kendisinden özür dilerim.
 • ankara fen lisesi mezunudur. afl'yi stanford'u her bi yeri birincilikle bitirmistir. "referansinin dunyada acamayacagi kapi yoktur" denir.
 • ankara fen lisesi mezunu kişi. zamanın üniversite giriş sınavının şampiyonudur kendisi.
 • ihsan doğramacının damadı, rektör ali doğramacının eniştesidir.
 • mühendislikte okuduğumuz yıllarda (87 - 91) "yan sınıfın hocası" gözüyle baktığımız insan.

  (bkz: helal olsun)
 • zaman zaman komik diyaloglara maruz kalan insan. bir keresinde lisans öğrencilerin biriyle yapmış olduğu diyalog şöyle geçmektedir:
  -berkecan*, sen bizim bölümde doktoraya kalırsın.
  -yok hocam, ne doktorası, doktora yaparsam ancak sizin kadar bir şey olurum.

  lan insan demez mi hiç daha ne istiyorum diye? süper bir akademik kariyer, süper bir üniversitenin* provost'u. yine süper bir holdingin*ceo'su.
 • dunyanin en mesgul insanlarindan biri olmasina ragmen sekreter engeli atlatildiginda tum sorulariniza buyuk bir sabir ve anlayisla cevap veren muhtesem otesi bir insandir. ancak sekreter engelini asmak her babayigidin harci degildir. bu sebeple sekreter gittikten sonra, hoca gec saatlere kadar calistigi icin, odasina sinsice dalip sorunuzu sorabilirsiniz..kendisi 2006 yili itibari ile ieee-fellow derecesine yukseltilmistir ki bu derece oyle herkese verilmez.
 • bir efsane der ki hocalarin hocasiymis. (bkz: levent onural)
 • ali doğramacı'nın tüm bilkent camiasına gönderdiği duyuruya göre kendisi bilkent üniversitesi'nin rektörlüğüne tek aday olarak yök'e önerilmiştir.

  ali doğramacı'nın söz konusu mektubu için:

  dear members of the bilkent community,

  even though i had previously announced the end of my term as rector of bilkent university to be june 30 of this year, our founder professor ihsan doğramacı’s recent passing away has made it necessary for me to advance this date. on february 27, 2010, i resubmitted my resignation to the board of trustees to be effective march 1st, 2010.

  in the light of my resignation letter of november 9, 2009, the board of trustees has established a search committee to identify candidates for the new rector. last week this committee reported to the board that professor abdullah atalar is their sole candidate. the board of trustees then proceeded with a vote and decided to propose professor abdullah atalar to the council of higher education to be approved for the post of rector of bilkent university. the by-laws of our university stipulate that until a new rector is formally appointed, the provost of the university serves as acting rector.

  starting from march 1, 2010, i will be serving as the chair of the board of trustees of bilkent university. i am grateful for the warm support i have received from every one of you since 1993, and i am confident that you will show the same support to our new rector. i extend every good wish to professor abdullah atalar in his new position.

  with my sincerest best wishes to all of you.

  ali doğramacı