• ibrahim tatlıses, klip niyetine çekilen filmlerinden birinde bu şarkıyı söylerken elinde tahta bavulla -nasıl başardıysa- yürüye yürüye çöle varır, orda diz çöküp şarkının birazını söyler, hızını alamaz, meyhanede rakıya fondip yapıp ağzını açabildiği kadar açarak şarkıya eşlik eder. bu sırada esas kız yatağın üzerinde ağlamaktadır.

filmdeki sahnelerin absürdlüğünün yanında şarkı kelimenin tam anlamıyla 10 numaradır, george hagi'dir, diego armando maradona'dır, the lord of the rings the return of the king'dir.
  • fairuz derin bulut'un dokunmadan düzelttiği şarkıdır.
  • yolum düşer meyhaneler üstüne
    içtikçe aklıma sevgilim gelir
    silsem gözlerimi, kurusun diye
    bahar seli gibi boşalır gelir

nerde sevdiklerim hani sevenler
    ağlatıyor beni acı gerçekler
    bitmiyor isyanlar, bitmiyor suçlar
    inliyor başımı vurduğum taşlar
    ihtiyar olmadan ağardı saçlar
    karbeyaz saçımı yolasım gelir

görüp de bilmeyen deli sanıyor
    bilmezler dermansız yaram kanıyor
    ben mazimi, mazim beni arıyor
    ölmeden mezara giresim gelir
  • çocuklarınız size o kadar güzel, bize değil. dolayısıyla burnumuza kadar çükünü veyahut dansederkenki vidyolarını sokmanıza gerek yok. sevsek biz kendimiz de yaparız.
  • o seni hiç sevmedi, sevmeyecek de. başkasına aşık olacak. onunla da göreceksin. gerçekle yüzleşmen gerek.
  • fairuz derin bulut'un başka bir grup olduğunu yine/yeni/yeniden gösterdiği şarkı. "ofis marşı" olmaya aday, konsantrasyon ve verimi tavana vurduran, duymak istemediğiniz sesleri duyurmayan, ruhu gerçekten doyuran çok sesli müzik gıdası.
  • bir ali tekintüre şarkısı.
  • yalnızca ibo'nun değil, arabeskin en güzel şarkılarındandır. hatta abartıp türkçe müziğin diyecektim ama vazgeçtim. yok artık o kadar da değil dedim kendi kendime.
  • - ya rabbi!

iki gündür neşemden dinliyorum ağlıyorum. (bkz: sozlugu foruma cevirmek)

ritmine mi, çığlığa mı nesine vurulduğumu anlamadan dinliyorum. belki de geçmiş anıların çığlığıdır kulağımda çınlayan, ya da boğazımı çatlatarak türkü söylediğim günlerdir.

can dündar da bugün ibo'ya değinmiş.

ibo, hülya filminde: "ey istanbul, beni yutamayacaksın! gün gelecek bana ibrahim bey diyeceksin!" demiş.
  • hayalimizdeki insanı düşlerken gerçeği ile seks yapmak.
hesabın var mı? giriş yap