• türkçe'ye ingilizce karıştıranlara tokat gibi bir dizidir.

--- spoiler ---

-losersın oğlum sen! kaybedensin!
    -????? -anlam veremeyen gözlerle bakar-
    -ee.. şerefsizsin, namussuzun önde gidenisin bla bla bla..
    -hulaaaayn ben şimdii seni.......................-döver-

--- spoiler ---
  • olu balik misali mayismis oldugum anlarda, kanal kanal guldesteler yaparken, izleme alanima denk dusen dizi-dramlardan biri. takipcisi olmadigim icun icerigi ilen ilgili pek bir fikrim yok. maahaza dikkatimi ceken mesele su oldu sefim: bu dizideki repliklerin basinda ve sonunda surekli olarak karakterlerin ismi tekrarlaniyor. ya'u iki karakter oturmus karsilikli konusuyorlar. her defasinda isim tekrarinin ne geregi var diyorum icimden. kulagimi tirmalayan bu durumu paylasayim istedim nurettin hocam. abi opuyorum, hurmetler; yengeye selam.
  • filiz karakterinin cümlenin başında ve sonunda yaaa lafını kullandığı dizi.
    +ya ender bunu nasıl söylersin ya
  • artık izlememeye karar verdiğim dizi. ilk başlarda sırf bir osman sınav yapımı diye izlemeye başlamıştım. süperdir heralde demiştim. ama bölümler ilerledikçe iyice kötüleşmeye başladı sanki. fragmanlarda karakterlerin dublajsız seslerini duyup sonra dizide her şeyin aynen devam etmesi, hatta konuşmaların dudaklara uymaması kandırılıyormuş hissi uyandırıyor insanda.
  • şimdi anladığım kadarıyla dizide bu heriflerin bir inşaat şirketi var, üzerinde de kocaman kosovalı inşaat yazan bir binaya sahipler, dizinin bir kısmı da bu bina ve binanın ana giriş kapısı etrafında geçiyor. ama arkadaş kocaman binada bu dört tane mafya kılıklı adamdan başka kimse yok mu? tamam dizi ucuza gelsin diye o roller es geçilmiş ama insan bi çaycı koyar, kapı görevlisi koyar, in cin top oynuyor lan koskoca binada.
  • her bölümünü merakla izlediğim, bir osman sınav şaheseri dizidir.
  • seyretmedigim icin sadece zap arasi gorduklerime istinaden bir yorum yapacagim: bazi oyuncular cekimlerde kendi seslerini kullanirken bazilarina dublaj yapmislar. ozellikle karsilikli sahnelerde kulaga cidden cok itici geliyor.
  • sanki bilerek arabesk yapılmıs dizi. yani bilerek yapılmısşa trajik bilmeden arabesk olmuşsa gerçekten komik.
  • sadece jenerigi güzel olan dizi.
  • dedemle oturup izlediğim dizi.
    dede: hah, dursun evladım bu kanal!
    htm: hangisi dede?
    dede: şu nermin hanımın dizisi
    htm iç ses: o ne laa!!
    dede: yok mu oğlum şu mehmet in nermin hanıma mı, filiz hanıma mı gideceğine bir türlü karar veremediği dizi
    htm: acı hayat mı izliyosun sen dede?!
    dede: evet, bütün köy merakla izliyor diziyi. şu kervancıoğlu da iyi çocuk ama işte, napcaksın hayat..
    baba: oğlum şu bilmem ne tv de milliyetçilik yükselen değer mi diye bişey tartışıyolardı
    dede: sus lan eşşek sıpası, nolcak bu mehmet çocuğun hali, huh?!
    htm iç ses: yürü be dede, iki de tersten gömsen şöle miroğlu edasıyla!haydarinaaaa..
hesabın var mı? giriş yap