• tuzsuz bekir'in* mükemmel performans sergilediği dizi geçen haftaki şu diyalogla beni benden almıştır...

- çabuk defolun evimden! sizin gibi eşkiyalara satılacak yerim yok benim.
    - satılacak yerim yok diyosun, peki tüpün var mı?
    - ne diyosun be adam, tüpümü napcaksın?
    - senden tüp bebek yapacam...
  • butun yayın hayatı boyunca tek bir güzel olay içermeyen dizidir. her bölümde illa bir cenabetlik olur. ya biri ölür , ya birinin çayına hap atıp sikerler. şu sıralar show tv akşam üstü tekrardan yayınlıyormuş.
  • henüz izlemediğim bir dizi, dolayısıyla kim nedir bilmem, fakat dede görünümlü, fragmanda "ne diyorsun sabri?!" diyen bir amca var. işte bu amca, heidi'nin dedesinin ta kendisi ya. yanlış dizide oynuyor...
  • vallaha sırf yan karakterler için izliyorum bu diziyi. o ne muhteşem oyunculuk, o ne teatral sahneler. hele terzi denen adam. bilmeyenler için söyleyelim, yeryüzünde sakallı tavernacı sıfatını bu adam kadar hakedecek başka bir insan daha yoktur herhalde. yahu üç tane, hepsi üniversite mezunu adam oturuyoruz her pazartesi bunu izliyoruz yerlere yatarak. one man show yapıyor adam. dizini gerisi de hikaye zaten bildiğin türk filmi...
  • acı hayat'tan aforizmalar diye bi başlık açılsa tıka basa dolduracak kadar bol miktarda aforizma içermektedir.
    geçen bölümde mehmet kosovalı yine döktürmüştür:
    "aşk bence cafede, barda, üç günde yaşanan, lay lay lom bir şey değildir. aşk insanı mutlu etse de aşktır, cayır cayır yaksa da. aşk istenilince unutulan, istenilince hatırlanan birşey değildir. eğer unutulabiliyorsa zaten onun adı aşk değildir. eğer aşk hayatı zindan eden bir şeyse ben o zindanda müebbetlik olmaya, bir ömür boyu o zindanda olmaya razıyım..."
  • türk sinemasında ilk kez metin erksan'ın bu filminde saksafon kullanılmış. hımm diye düşünürken icranın caz müzisyeni ornette coleman'a ait olduğunu öğrendim. şimdi bu usta müzisyenden bir best of dinlemek lazım, dedim. youtube'a gidiyorum.

gitmeden filmden bir kuple:

--- spoiler ---
    kral'ın (ayhan ışık) son sahnede, sicim gibi yağan yağmurun altında, ağaçların arasında, mezarlık yolunda yürüdüğü melankolik ânı erksan uzun bir kaydırmalı-çekimle betimlemiştir. işte saf sinema bu, dedim kendi kendime.
    --- spoiler ---
  • --- spoiler ---

-sen ayıdan yana mısın dayıdan yana mısın numan?
    -ormandan yanayım abi !..

--- spoiler ---
  • kenan imirzalioglu'nun, diger oyuncularla kiyaslanirsa, al pacino gibi oyunculuk sergiledigi dizidir.
  • kizi elde eden zengin cocuk, hata yapan genc kiz ve seven ve sonradan zengin olacak, kizimiza a$ik genc cocuk tiplerinin hepsini ali$ilmi$in di$inda cizen bir film...
    zengin cocuk o kadar $erefsiz degil, kizimiz o kadar masum degil, seven cocuk da kasarak degil piyangoda zengin oluyor.
  • türkçe'ye ingilizce karıştıranlara tokat gibi bir dizidir.

--- spoiler ---

-losersın oğlum sen! kaybedensin!
    -????? -anlam veremeyen gözlerle bakar-
    -ee.. şerefsizsin, namussuzun önde gidenisin bla bla bla..
    -hulaaaayn ben şimdii seni.......................-döver-

--- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap