• cem yayınevi gibi o da efsaneleşti artık. gerçi cem yayınevi halen devam ediyor yayıncılığa ama eski parıltısı yok. birçok şairi adam yayınları sayesinde tanımış, sevmiştik. tiyatro seçkisi de ayrı güzeldi. 29 ciltten oluşan nâzım hikmet seti kitaplığımda. gözüm gibi bakıyorum. arthur miller'ın, aziz nesin'in ve yaşar kemal'in bazı eserleri de var elimde. bazı kitaplar maalesef 3. hamur olduğu için zamanla yıprandı, o da ayrı bir konu.
  • tam olarak neyin nesi neyin fesi bilmesem de şu sıralar bu adla yayın yapan başka bir yayınevi daha var. adem çaylak diye birinin "gülenizm = dinci kemalizm ya da gülen kemalizm" diye bir kitabı bu yayınevi ismi altında çıkmış bulunmakta. eski, adam yayınları mirasını baltalamak isteyen birileri mi var, çıkarım yapamadım.
  • bu yayınevinin çıkarmış olduğu şiir kitaplarını sevmekteyim. adam yayınlarına teşekkür ediyorum.
  • web sitesi olmayan yayinevi. pes yani diyorum, baska ne diyeyim.
  • beyoğlu'ndaki ana binası artık olmayan yayınevi.

bina, karşısında eskiden beri bulunmakta olan ve çok güzel dürüm, döner, et vesaire yiyebileceğiniz ocakbaşı lokanta tarafından alınmıştır. bu da memlekette iyi kitap okuyan çoğunluk yerine, iyi döner yemeyi tercih eden çoğunluğun olduğunun canlı kanıtıdır.

dağıtımın bulunduğu binanın ne zaman boşaltılacağı ise kimse tarafından bilinmemekle beraber an meselesi olduğu tahmin edilmektedir.
  • 29. kitap fuarında standı var. batmakla batmamak arasında duruyor sanırım. seksenli ve doksanlı yıllardan kalma bir kısım harika kitabı yüzde yetmiş indirimle kapışıma sunmuşlardı. koşun.
  • sahaflarda "adam" görürsem direkt alırım dercesine bağımlılık duyduğum yayınevi. çevirileri de olması gerektiği gibi, kapakları da. keşke batmasalar da, hep onların kitaplarını alsak, okusak.
  • pek sade ve güzel bir logosu olan yayınevi. idefix'ten bulduğum kadarıyla, en son 2009'da kitap yayımlanmıştır buradan.
  • nazim hikmet kitaplarinin yayin hakkini yky'ye kaptiran yayinevinin adi...
  • yanılmıyorsam yurt ansiklopedisi'ni çıkarırken batma eşiğine gelmiş fakat çıkardığı eser çok faydalı bulunduğu için kültür bakanlığı tarafından koltuk çıkılarak batması engellenmiş yayın evi. sene 1982-83 gibi.
hesabın var mı? giriş yap