• gayet haklı serzeniş
  • sözcü.com.tr nin yaptığı saçmalığa uyuz olup çok az bir araştırmayla adblock killeri keşfetmemi sağlamış olaydır. an itibari ile sözcünün boktan reklamlarını görmeden free bir şekilde sözcüye girebiliyorum.
  • her defasında "(bkz: çok da sikimdeydi) al siteni götüne sok." dedirtendir.
  • bunu yazan site ile işim olmuyor genelde, çok da meraklıydım senin sitene deyip çıktığım bile oluyor. adblock kullanmadan çok uzun zaman geçirdim, genelde zaten sözlük açık olunca da sözlüğün eski reklam politikası beni rahatsız etmiyordu. sonradan kanzuk hem alt kısma hem de üst kısma aldığı reklamlar ile beni bunaltınca kullanmak zorunda kaldım. sözlük gibi okuma üzerine dayalı bir sitede, bir entryi okumaya çalışırken sayfa direk üst kısımdaki reklama doğru çıkıyordu, sonra tekrar entry tarafına dönmek isterken de bu sefer alt kısma atıyor ve beni alttaki reklamla başbaşa bırakınca mecbur adblock sistemine girdim. şu anda artık hiçbir reklam veren firmaya küfür etmeden huzurlu bir şekilde okuyabiliyorum.
  • böyle durumlarda kendime şu soruyu soruyorum:

"senin siten mi adblock mu?"

ve cevabım genelde gecikmiyor:

"tabii ki adblock, sen kimsin lan it?"
  • (bkz: o işi sikerler)

hiç umurumda olmaz, çarpıya basar çıkar giderim.
  • sizler para kasacaksınız diye bizim sizin sitenizde keyifsiz ve her yerden zırt diye çıkan reklamlarınızı kapatmakla uğraşmamızı istiyorsunuz öylemi. adblock candır can...
  • zaten site sahipleri kazanmasin. beles olsun hersey
  • --- ilkokul çocuğuna anlatır gibi ---

"merhaba. ben bir tüccarım. bu işi para kazanmak için yapıyorum. parayı da reklamdan kazanıyorum. dahası, bu değirmen de reklam gelirleriyle dönüyor. reklam engelleyici kullanırsan reklam gelirlerim düşer ve iflas ederim. sonuçta girebileceğin bir site de kalmaz."

--- ilkokul çocuğuna anlatır gibi ---
hesabın var mı? giriş yap