• 2002 yılında mezun olan çoğu öğrencisinin süper insanlar olduğu anadolu lisesi. bilmem nedendir bu mezunlar çok iyi espri yapabilmektedir. anlattıklarına göre 7 sene boyunca komik ve ilginç olaylar yaşanmış boston public tadında okul.
    ayrıca öğrencilerini sosyal etkinliklere iyi entegre edebilen bir mektep. * *
  • derslere giren hocalar -ki kendi ders saatleri olsa da- yanlış sınıfa girdiniz hocam diyerek sınıftan dışarı çıkartmayı bilen, derslerin nasıl kırılacağı-nasıl kopya çekileceği-sınav sorularının diğer sınıflardan nasıl alınacağı konularında ihtisas yapmamı sağlayan, muhteşem bir ortamı olan okul. dört sene boyunca hababam sınıfı tadında bir sınıfta okuduğum, bir dönem içerisinde fen öğretmeni değiştirme rekoru kırdığımız ve idare tarafından okulda olan her olayın ardından kuşkulu gözlerle bakıldığımız. müdürü lafa tutup pazartesi ilk saatleri kaynattığımız okul.
  • (bkz: amal)
  • herbiri ayrı bir efsane olabilecek eşsiz öğretmenler görmüş fantastik mekan. arada bir uğramak, mefaret hoca'yı görmek sarılmak felan lazımdır mutlaka.. farkettim ki özlemişimdir.
  • bayan hocalarından birinin öğrencisiyle evlendiği üzerinde yoğun spekülasyonlar olan okul
  • eski mezunlarına "adile mermerci anadolu lisesi forumu" aracılığı ile (bkz: http://amal.kimtutarsizi.com/index.php) ulaşılabilen eğitim kurumu. 1997 yılında ilk mezunlarını vermiş, eskiden 7 yıllık şimdi 4 yıllık ingilizce eğitim veren anadolu lisesi.

kısaltması olan a.m.a.l. (ki özbeöz adile mermerci'ye aittir) adnan menderes anadolu lisesi tarafından da kullanılmaktadır.

müdürü hasan şeker'in cuma istiklal marşındaki "zurna" çıkışları, bir zamanlar (halen oradalar mı bilemiyorum) olay olan sadist edebiyat (eşref) sadist fizikçi (betül) ikilisini bünyesinde barındıran eğitim kurumu (bunlar not vermezler, verince de notları en çok 5'e soldan yakınsar, ve neticede 4 olurdu. sınavda da ne yazsan yaranamazdın, sorular da muğlak olurdu).

bunun yanında "ders coğrafya mı sosyal bilimler mi?" (ikisi de) dedirtip, dimağımızı genişleten gür sesli gökhan hocamız, camdan dışarı bakıp içerdekileri tespit etmekte ihtisas yapmış, resimlerimize "bunun boyutu nerde?" diye kızan metin hocamız, matematikte "bi şekilde" aşıp anlatmaya bile mecali kalmayan bezgin bekir ziya hocamız, biz "istemeyük" dedikçe ellerinden geleni yapıp ingilizceyi öğreten zülfiye ve mefaret hocalarımız, doğu türkistan kurtuluş mücadelesi ve monopoli oyunu hakkındaki engin bilgileri neticesinde bakakaldığımız ahmet hocamız, bin dört yüz kelimeyi beş saniyede telaffuz ederek üç yıllık biyoloji müfredatını üç buçuk saatte bitirebileceğini kanıtlamış biyoloji hocamız, ve daha nice hocalarımızın (beden hocamız deniz bey, inkilâp tarihi hocamız salih bey, rahmetli din hocamız şemsi bey, doğunun yükselen fen bilgisi güneşi tursil-turbil ve hanımı, makam manyağı eski müzik hocamız, kimya anlatamayan kimya hocamız, yetkin bey, fatma hanım ve diğerleri) ders verdiği kurum.

bahçe düzenlemesi konusunda her sene "yılın en yaratıcı" tasarımı ödülüne layık görülen (her sene bir icat çıkartırlardı, bi sene arka bahçe bataklık olurdu, bi sene plaj, sonunda asfalt yaptılar) okul da denebilir. okeye dördüncü okul olarak yapıldığı (kız meslek, ihsan mermerci, ilkogretim okulu, adile mermeci şeklinde) yolunda iddialar mevcuttur.

servis bu okulun geyik konularının yüzde yirmisini oluşturur. zira 32 milletten öğrenci (kadıköyden gaziosmanpaşaya, avcılardan beşiktaşa) gelip eğitimini görür. dolayısı ile her gün saat 3'ten sonra okul bahçesini servisler işgal eder, top mop oynatmazlar ("birol abi sen sola parket ora kale" şeklinde, hala böyle mi bilinmez).

kısaca bir öğrencinin sosyal anlamda gelişimini zengin bir şekilde tamamlamasını sağlayacak her türlü nevaleyi bünyesinde barındıran yapı (idi bir zamanlar).

ayrıca amal 1999 mezunları da, tıpkı diğer mezunlar gibi koordinasyon eksikliğinden yakınırlar, sonraki mezunlarla pek görüşüp kaynaşamazlar ki bu okul genelinde bir sorundur.
  • en son duyduğumuza göre yönetimin disiplin olayının bokunu çıkardığı okuldur. siyah converse giyip gitmek yasakmış çünkü üzerinde bir kırmızı yıldız varmış, fakat ayakkabının üzerinde siyahtan başka renkte herhangi bir nokta bulunmamalıymış. kızlar kaşlarını kesinlikle ve keslinlikle almamalılarmış, kaşlarını orman gibi de olsa el değmemiş halleriyle bırakmalılarmış. giydiğiniz beyaz gömleğin bele oturmaması, kesinlikle bol olması gerekiyormuş. iiki kardeşim de yıllarca bu okula gittiler, gittikçe kötüleşiyor diyorlardı da bu kadar da olduğunu bilmiyorduk. kaşımın neyine karışıyosun ya? velhasıl neymiş nolmuş bir okuldur.
  • 1991 senesinden beri birtek müdürünün ve okulun karşısındaki ekmek arası patatesçinin değişmediği, ikisi arasında değişen tek şeyin sadece parmaklıklardan ibaret olan dış duvar üstlerinin artık tam bir cezaevi kıvamında 3 kat farklı metalden oluşturmuş koruma kalkanı ile çevrilmiş eğitim yuvası.
  • (bkz: fucking amal)
hesabın var mı? giriş yap