• kendisi bir halt beceremediği gibi, milletin kendi imkanlarıyla topladığı yardımları doğru düzgün koordine etmekten de aciz bir iktidarın yaşattığı rezilliklerden bir diğeri. şu an adıyaman -4 derece görünüyor, bu havada ortalıkta kalan insanların depremden kurtulup soğuktan ölmemesi için umarım acil bir şekilde çadır ve erzak ulaştırılır. lütfen gündemde tutalım.
  • adıyaman/kahta akıncılar belediyesi erzak ve çadır sıkıntısı.

güncel!!!!

başlıkta bahsi geçen beldede olan arkadaşım ile az önce mesajlaştım. gıda yardımı beldeye hiç gitmemiş, çadır yardımında bulunulmuş ancak yetersiz sayıda olduğu için halk araba ve sokakta kalıyor. ve hava çok soğukmuş.

su yardımını halk kendi karşılayabiliyormuş ancak beslenmek ve barınmak problemmiş.

lütfen gündemde tutalım.
    isteyene konuşma ekran görüntülerini atabilirim. gerekli olduğu halde iletişim bilgileri atılacaktır.

edit: yardım için bana ulaşabilirsiniz. ilk etapta arkadaşımın numarasını direkt vermek istemiyorum çünkü gereksiz aramalar şarjını bitirebilir. kesin olmayan yardımlar demoralize edebilir. ki şu an çok ümitsizler.

edit: ısınmak problem, sobaya ihtiyaç var.

edit: belde merkeze 100 km. bugün ilk kez beldeye yakıt gelmiş. dolayısıyla merkeze gitmek pek kolay ulaşılmıyor.

edit: 9 şubat 23 saat: 03.00
    arkadaşım yazdı. erzak yardımı bugün ilk kez gelmiş. yarın da geleceği söyleniyor. ancak çadır yokmuş.

edit: 9 şubat 23 saat: 12:45
    az önce yine yardım gelmiş. halı bile var çadır ve ısıtıcı yok. sanıyorum genel bir eksiklik çadır ve ısıtıcı miktarı.
    bağış yapmak isteyen insalar çadır ve ısıtıcıya yoğunluk gösterebilir.

edit: tüp ihtiyacı doğacak. verilen gıdalar ile yemek yapmak için. kritik bir noktaya gelmeden duyuralım. sadece bu köy için değil.

!!!!!!!!!! acil çadır ve ısıtıcı gerekiyor !!!!!!!!!

sohbet ekran görüntüsüdür. benim sohbetimdir.

görsel1
    görsel2

edit3:mersin'den bugün gelen yardım
    çok az battaniye var, çadır yok.
    köyde toplamda 7 adet büyük çadır varmış. köy hanesi 500 ü aşkın

edit: 11 şubat 23 saat 04:26
    çadır durumu aynı. gelen yardımlar arasında çadır yok.
    görsel3
  • çadır yardımı yapmak isteyenler için bilgi. odtü mezunlar derneği çadır ve uyku tulumu yardımı organize ediyor. direkt üreticiden temin edip tırlar ile deprem bölgesine gönderiyorlar. ilgili linki buraya bırakıyorum.

odtü mezunlar derneği yardım kampanyası
  • acil çadır ve ısıtıcı yardımı beklenen çağrı.
  • an itibariyle havanın -4 serçe olduğu yerde enkaz içinde ya da dışında insanlar yaşıyor ya da kurtulmuş olsa bile ne kadar hayatta kalabilirler?
  • destek olalımmmm
  • gündeme taşınsın. yukarı.
  • up up yardım
  • (#148874199) yukarda tutalım
  • lütfen yardım edin
hesabın var mı? giriş yap