• insana saygıyı göremediğim firma.

kariyer.net'ten "dijital pazarlama uzmanı" pozisyonlarına başvurmuştum. bayramdan önceki hafta (yanlış hatırlamıyorsam çarşamba günü) aradılar. "yarın gel görüşelim" diyerekten. fakat ben izmir'de değildim. köyün birinde yaşadığımdan her yere uzağım zaten. hem öyle pat diye gitme şansım yok (mesafelerden dolayı) hem de bayram öncesi köyde iş güç, düğünler bir şeyler...
    hal böyle olunca ben de dedim ki; "bayramdan sonra gelsem olur mu? o zaman görüşme şansımız var mı?"
    gayet tatlı bir şekilde kabul etti karşıdaki hanım, tarih belirlemeyelim bayramdan sonra iletişim kuralım yeniden denildi. hani ters bir şey dese ben gece otobüse biner yine izmir'e geçerdim ama öyle bir tepki vermedi.

sonra bayram seyran geçti. kardeşimin okulu açıldığı için önce kocaeli'ye onu götürdüm. (annem çalıştığı için benim gitmem gerekti.)
    nasıl olsa bayramdan sonra bu firmayla görüşecektik diye kocaeli'den izmir'e geçtim. çünkü malumunuz paşazadeler arayıp her seferinde "yarın gel" diyorlar, başka işimiz yokmuş, hazır ve nazır beklemek zorundaymışız gibi (belki de öyle, bilemiyorum)
    ben de izmir'de olayım da madem aradıklarında giderim diye düşündüm. köyüme gitsem yine 5 saat yol. yine pat diye görüşmeye falan gelemeyeceğim.

kocaeli'den salı gece buraya geldim.
    salı gündüz de firmayı aradım defalarca. beni arayan numara kapalıydı. müşteri hizmetlerinin numarasını bulabildim, oraya not bıraktım. sözde bana döneceklerdi, dönmediler. 1 haftadır bekliyorum neredeyse ses seda yok.

görüşmek istemeyebilirsiniz, başkasını almış da olabilirsiniz tamam da o kadar aramışım insan bir geri döner yahu.

çektiğim onca zahmete mi yanayım, işsiz halimle verdiğim onca yol parasına mı? ne biçim memleketteysek zaten iş aramak için bile para harcamamız gerekiyor.
    aslında para da zahmet de çok koymadı ama insan yerine konulmama durumu bir hayli canımı sıktı. zaten bütün motivasyonum kırılmış gitmiş. bir de bunlar üzerine tuz biber oldu sağolsunlar.

edit: gg sebebiyle silinmiş. editledim. gerçi küfretmemiş, hakaretvari bir şey de yazmamıştım neresi gg bilmiyorum. nys bb.
  • reklamlarından dolayı gına gelmiş kurum. şikayet de edilmiyor ne yazık ki. bıktım artık reklamlarınızdan be arkadaş. google a adres yazmaya korkar oldum.
  • 2007 yılında izmir yüksek teknoloji enstitüsü teknoloji geliştirme bölgesinde * üç akademisyen bora mocan, şükrü ozan ve ilker tanyer tarafından kurulan yazılım, tasarım, bilişim, iletişim ve reklam hizmetleri şirketi. ilk olarak arama motoru reklamcılığı yapıyoruz diye ortaya çıktılar. daha sonraları web, tasarım, yazılım, google reklamcılığı derken an itibariyle 23 kişilik bir ekiple yollarına devam etmekteler.

arama motoru reklamcılığı:
    http://www.adresgezgini.net/

firma web sitesi:
    http://www.adresgezgini.com/

yakın zamanda iyte teknopark'taki merkezlerini montrö'ye taşıyarak, teknoparktaki ofislerini şube olarak kullanmaya başladılar. sosyal medya uzmanı kadrosu açıp ışıl yılmaz'ı ekibe kattıktan sonra marka ve yaptıkları güzel işlerin tanıtımı konusunda başarılı adımlar atmaya başladılar.
  • bu gibi konularda freeleance, alanında uzman arkadaşlarla çalışmak her zaman daha verimli olmuştur. böylelikle bu gibi firmalardan ne saçma sapan teklifler alırsınız ne de izmir'in ucuz iş gücünden yararlanıp koydukları "seo uzmanı" arkadaşlarla patinaj çekersiniz.
    youtube kanallarına baktım. müşterilerin "başarı hikayeleri" onbinlerce kez izlenmiş (hatta bir tanesi 236 bin. hahaha ) ama çoğu videolar yüzü geçmemiş. abone sayımız da 700 civarı.
    dipnot olarak çalışan arkadaşlardan aldığımız bilgi de "dışı seni içi bizi yakar abi" kıvamında. dışında da yakacak ne varsa
  • yeni ofislerini folkart towers b blok 36. kata taşımış, alanında güçlü google adwords ajansı.
  • kendi reklamlarını çok iyi yönetemeyen firma sanırım.

an itibariyle linkedin'de,

"sponsorlu" olarak,

"23 mayıs perşembe 14:30'da canlı yayınlanacak "internet reklamları ile yeni müşterilere ulaşmak" etkinliğimize ücretsiz kayıt için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz."

şeklinde reklamlarını görüyorum.

tıklayınca da, "the webinar sona erdi. bir sonrakinde görüşmek üzere." notunu içeren bir sayfa açılıyor.

bu arkadaşlar da hala bu reklama para veriyorlar sanıyorum.
  • çok büyük hem de çok büyük bir pişmanlık yaşayacağınız firma. hiç bulaşmayın, kendilerine göre bir sistem kurmuşlar ne kanun dinliyorlar ne kural. biz mağdur olduk siz olmayın.
  • müşteri olarak kullandığım ve gördüm ki dijital reklamdan anlamayan küçük işletmelerin paralarını umarsızca harcayarak vergi rekortmeni olan bir şirkettir. size yönlendirdikleri müşteri temsilcisi herşeyin mükemmel gittiğini söyleyerek sizi salak yerine koymaktan başka bir işe yaramıyor. eğer panellerini biraz olsun kullanmayı öğrenirseniz aslında oldukça verimsiz reklamlar verdiklerini göreceksiniz. tavsiyem ya kendiniz reklam verin veya daha iyi bir ajansla çalışın zira asıl olay reklam kampanyası açmak değil o bütçeyi doğru yönetmektir.
hesabın var mı? giriş yap