şükela:  tümü | bugün
 • advanced graphic adapter mi ne
 • kıs. (bkz: agathodaimon)
 • a1200 den sonra cikan, ki aslinda hayli potansiyele sahip olabilecek amiga 600 de bulunmayan, degeri bilinemeyen guzellik, akabinde aletin ticari bi fiyasko seklinde anilmasina sebep olan faktorlerden de biri. hani insan dusunuyor acaba 4mb ram+aga ile desteklenseydi o sirin alet, acaba hersey cok mu farkli gelisirdi..
 • donemin default oyunlari yeniden aga chipset uyumlu hale getirilip cikmaya baslamisti, bizde ekranlarimizda farkli olarak futursuzca kullanilmis gorsel solenli degradeler, renk cumbusu spritelar gormeye baslamistik sayesinde. tabi team 17 bu konuda olayin dibine vurmus da bir firmadir.
 • bursalı gençlerin genelde birbirine hitap kelimesi
 • nefret ettiğim hitap şekillerinden biri. her seferinde söyleyen kişiye "agalar siksin seni" diyesim gelir, diyemesem bile içimden derim.

  ayrıca diğer gubidik hitap kelimeleri için,
  (bkz: baba)
  (bkz: hacı)
 • knightonline denilen oyunda duyula duyula tiksinilmesi olası hitap şekli.
 • bursa delikanlıları tarafından yıllardır "aga naber" diye başlayan konuşmaların en birinci kelimesi olmuştur. bir şey söylerken anlatırken aga denmedi mi istediğiniz kıvamı yakalayamazsınız. misal bakın;
  "ondan sonra aga bu döndü dedi ki şş sen ne ayaksın falan dedi aga, ben aga aynen böyle gelişine bir geçirdim buna kafayı lavuk aynen yerde. aga etraftakiler nası kaçıyo biliyomusun böyle bağıran kızlar falan aga görmen lazımdı egegegegegheheh"
  şimdi bunu abartı zannediyor olabilirsiniz ama abartı yok. herhangi bir okul çıkışında herhangi bir belediye otobüsüne binip arkalara doğru yürüyün kulak misafiri olduğunuz konuşmadan sonra aklınızda sadece aga kalacaktır. bütün bunlar bugüne kadar benim zaten bildiğim şeylerdi evet. peki yeni olupta beni bunnarı yazmak için tetikleyen ne oldu? şu, gene bir belediye otobüsü yolculuğu esnasında gene bir okul çıkışı kalabalığı içerisinde otobüsün arkasında ki gruptan yükselen şaka, bağırtı, eceee serkanıııı seviyoooo sesleri arasında bir kız "aga kesin sesinizi dedim millet rahatsız oluyo" dedi. ben şu kadar yıllık bursalı ömrü hayatımda ilk defa bir kızın ağzından aga kelimesini duydum. o kız yolu bitene kadar sürekli bir aga tutturdu gitti, bende öyle bir tiksindim ki belli değil. şimdi erkekler söyleyince bişey olmuyorda kızlar söyleyince mi tiksiniyorsun derseniz de evet arkadaşım aynen öyle yapıyorum hiçte pişman değilim derim. kızlar agalı magalı konuşmasınlar bi zahmet. herşeyin bi şeyi var.