• ağrı dağı'nın 4200 metre yüksekliğinde bulunan kamp alanına yakın bir yere istiflenen çöp yığınları gerçekten insanı hayretler içinde bırakıyor. söyleyecek fazla bir şey de bulamıyorum, çok yazık geçekten.
    kaynak
  • 10 sene once gittigimden beri cok fazla artmis olan cop yiginlaridir. cok sasirdim su an.
  • rezalet bir görüntüdür,

2800 lere falan gezmeye giden çok ama 4200m zirve için son kamp alanıdır, oradan zirveye yürünür ve çadırlara geri dönülür, yani oraya gidenler zirve için giden dağcı arkadaşlardır, bu çöpleri orada bırakmanın mantığı ne, inerken yanında aşağıya taşımak o kadar zor mu ?
  • nuh nebi hani insanlığı kurtarmak için gemisiyle bu kutsal dağın tepesinde karaya ulaşmış ya.
    şu manzarayı önceden görebilseydi sanırım sadece hayvanları gemide bırakıp kendisini atardı tufanın sularına.
    ne pis bir varlık şu insan.
    umarım ikinci tufanda hepsi yok olur.

edit: arkadaşlar gerçekten böyle bir tufan olmuş mu olmamış mı bilmiyorum. cudi mi ağrı mı onu da bilmiyorum. ikinci bir tufan olur mu onu da bilmiyorum. müneccim çikolatası yemedim. öylesine dedim işte.
    tartışman benne! gızdırman bene!
  • herkesin olduğu yerde medeni olmanın kolay olduğunu, asıl medeniyetin çevrende hiç uyaran yokken de düzgün kalabilmek olduğunu bize hatırlatan görüntüler.
  • vay be dağcıları kültürlü, eğitimli insanlar bilirdik meğer refüjde mangal yapan atletli dayılardan farkları yokmuş.
  • temelde pis bir milletiz. kafamız temizliğe pek basmıyor. bunu düzenlemenin en kolay yolu, belediye veya turizm bakanlığı dağa tırmanandan para alsın. bu paralarla da temizliği sağlasın.
  • 4 yaşında ki rottweiler cinsi oğlumla mesela yürüyüşlere çıktığımız da 1.5 lt su şişesini bazen kendisi taşır, bitince de ağzında eve ya da çöpe dönene kadar kendisi taşır tosunum. galiba canım ülkemin doğa sevdalısı dağcıları benim akıllı oğlum kadar olamıyor.
hesabın var mı? giriş yap