• bir kadının ah'ını almaktansa / oh'unu almak daha iyidir!

by met üst
  • (bkz: ahmet dursun seba gitsin) buna en büyük örnektir. hazır yıldırım demirören gidiyorken süleyman seba'nın eli öpülmeli hayır duası alınmalı ve özür dilenmelidir. bu lanet daha sürer mi, sürer vallaha.
  • insanın hayatında yapacağı en büyük salaklık, geleceğine atmış olduğu en sağlam kazıktır. kimsenin ahı kimsede kalmıyormuş çünkü. test ettim, onayladım ve eğer bu ahlar kronolojik olarak çıkıyorsa, aldığım son ah olduğunu düşündüğüm ahı da çıkarıyorum son 1.5 aydır. daha da almayı düşünmüyorum kimseden ah mah. ayrıca dünyada bir kere ah alınmış ve o da nesilden nesle aktarılmış falan bence. tıpkı borcam gibi. neyse, konu dağıldı. diyeceğim o ki; all'ah almayı nasip etmesin kimseye.*
  • sonucu aheste aheste çıkacak olan durumdur. kırdığın yerden kıracaklar seni. bu basit bir ne ekersen onu biçersin durumudur. yapılmaması gereken bir şey yapıp kötülüğe start vermiş olma hasebiyle o kötülüğe maruz kalma hadisesi olacaktır yaşadığın. attığın yanlış adımının başlattığı, tuğla tuğla ördüğü duvara toslaman an meselesidir.birini üzebilecek potansiyelde biri isen merhameti var edememişsindir. sende olmayanı gören biri sahip olmadığın dolayısıyla hak etmediğin merhameti sana göstermeyecektir. sevmeyi öğren, ah alma, mazlumlar yaratma, mazlum sen olur, ahlar eder, sevgisiz biri olur çıkar, sesini kimseye duyuramazsın. bu işler böyle**
  • geçen gün mağduru olduğum olaydır. kim aldıysa getirsin artık. zira bu gibi şakalardan hiç hazzetmem. ahımı hemen geri istiyorum, ah nerede?
  • bir gün cezâsını göreceksin cefâların
    kalmaz esersiz âh edip allah çektiğim*
  • çok berbattır, götü toplamak çok zaman alır, tecrübe ettim etmez olaydım, hayırlısı. bunu bir kızdan alıyorsanız geleceğinizden pek umutlu olmayın bence.
  • ah almaktan kim ölmüş ki?
  • vicdan azabıyla birleştiğinde insanın yıllarını çürüten hayırsızlık.

eğer başınıza gelen her kötü şeyde aklınıza direk o beddua geliyorsa, yerini bulmuş demektir.

2008'den beri öde öde bitmeyen bir modelini yaşıyorum ki artık illallah... artık nasıl içten söylediyse "bir daha mutlu olma inşallah" diye, bir insanın hiç bir işi mi rast gitmez arkadaş...

hacılara hocalara mı gitsem, yok mudur bir bozdurma şekli?
  • beni iyi tanıyanlar düzgün karakterli, iyi biri olduğumu söyleyip durursada, insan dönüp geçmişin muhasebesini yapınca * tarz takıldığın dönemlerden borç hanesine yeteri miktarda ah yazdırdığını hatırlıyorsun. direk veya örtülü...
    sanırım hala o ah'ların ceremesini çekiyorum.
    ben kimseye ah etmedim. ya da sadece bir kişiye ettim, ki onuda tam hatırlamıyorum, iki çocuk sahibi oldu. :)

neyse... erkek adama fazla duygusallık yaramaz.

(bkz: duygusala bağlamak)
hesabın var mı? giriş yap