şükela:  tümü | bugün
 • bir kadının ah'ını almaktansa / oh'unu almak daha iyidir!

  by met üst
 • (bkz: ahmet dursun seba gitsin) buna en büyük örnektir. hazır yıldırım demirören gidiyorken süleyman seba'nın eli öpülmeli hayır duası alınmalı ve özür dilenmelidir. bu lanet daha sürer mi, sürer vallaha.
 • tanıdığım birinin birkaç gün önce başına gelen olayla, beni iyice tırstırdı.

  kadın birkaç yıl önce birisiyle sevgili oluyor. birbirlerini seviyorlar ama erkeğin ailesi "izmirli kadın istemeyiz." diye karşı çıkıyor. erkeğin ailesi başka bir şehirde. o şehre ailesini ziyarete giderken, kadına "seni bırakmayacağım. yakında gelirim. bekle beni." diyor ve gidiş o gidiş.

  erkek, ailesinin istediği gibi bir kızla evleniyor. evden pek çıkmayan bir kız. mazbut bir ailesi var kızın. kız da mahçup, utangaç biri. evlendikten sonra o kız değişiyor. önce kıyafetleri, sonra davranışları değişiyor. kızı tutamıyorlar artık. laf anlamıyor. bu arada, terk edilen kadın evlenmiş ve kendini ailesine adamış durumda. erkeğin ailesi, o kadından umduklarının fazlasını gelinlerinden görüyorlar. erkek ve ailesi dibine kadar mutsuz ve pişman.

  erkek ve karısı trafik kazası geçiriyor. erkeğin durumu iyi değil ve ablalarına "suzan'a haber verin. helalleşmek istiyorum." diyor. kadını istemeyen o ablalar, hastaneye çağırmak için onun ayağına gidiyorlar çalıştığı yere. kadın gitmiyor.

  son olay yanımda gerçekleşti. ablalarla konuşmalara tanığım. halâ da kendime gelemedim.
 • insanın hayatında yapacağı en büyük salaklık, geleceğine atmış olduğu en sağlam kazıktır. kimsenin ahı kimsede kalmıyormuş çünkü. test ettim, onayladım ve eğer bu ahlar kronolojik olarak çıkıyorsa, aldığım son ah olduğunu düşündüğüm ahı da çıkarıyorum son 1.5 aydır. daha da almayı düşünmüyorum kimseden ah mah. ayrıca dünyada bir kere ah alınmış ve o da nesilden nesle aktarılmış falan bence. tıpkı borcam gibi. neyse, konu dağıldı. diyeceğim o ki; all'ah almayı nasip etmesin kimseye.*
 • sonucu aheste aheste çıkacak olan durumdur. kırdığın yerden kıracaklar seni. bu basit bir ne ekersen onu biçersin durumudur. yapılmaması gereken bir şey yapıp kötülüğe start vermiş olma hasebiyle o kötülüğe maruz kalma hadisesi olacaktır yaşadığın. attığın yanlış adımının başlattığı, tuğla tuğla ördüğü duvara toslaman an meselesidir.birini üzebilecek potansiyelde biri isen merhameti var edememişsindir. sende olmayanı gören biri sahip olmadığın dolayısıyla hak etmediğin merhameti sana göstermeyecektir. sevmeyi öğren, ah alma, mazlumlar yaratma, mazlum sen olur, ahlar eder, sevgisiz biri olur çıkar, sesini kimseye duyuramazsın. bu işler böyle**
 • geçen gün mağduru olduğum olaydır. kim aldıysa getirsin artık. zira bu gibi şakalardan hiç hazzetmem. ahımı hemen geri istiyorum, ah nerede?
 • kimin haksız yere canını yaktıysan, acısı daha şiddetli ve birebir yaşanan durumdur.
 • bir gün cezâsını göreceksin cefâların
  kalmaz esersiz âh edip allah çektiğim*
 • çok berbattır, götü toplamak çok zaman alır, tecrübe ettim etmez olaydım, hayırlısı. bunu bir kızdan alıyorsanız geleceğinizden pek umutlu olmayın bence.
 • ah almaktan kim ölmüş ki?