• akut melankoli ye sebep olan olan nadide eser..
  • "ah bu sarkılar" isimli programın gönderme yaptığı eser.
  • anlam: aranilip çogu zaman elde edilemeyen, edilince statüko nedir bilmeyen, metamorfozun kucaginda yanip yanip tekrar üreyen, türeyen, dogan anka.
    durum: anlam ariyordun ve bir sarki çaliyordu. arayisin sonuçlanmasi için sarki anlam oldu, susunca söyllenenleri doldurbilmek ve anlam yüklenen sarkilardan kehanetler üretebilme laneti sardi tüm benligi.
    sonuç: anlam gitti, zaman geçti, sarki devam etti.
    sarki: geçmisin zamansiz hatirasi, istenilse de unutulamayan kismi.

bu konjontur içinde söyle bir alan taramasi yapilinca görülen ve bulunan: siirlere islemis sarkilar, sarki sözlerini didik didik eden zihinler, geçmisini birakip gitmisken aslinda akip giden suda asinan bir kayanin korkunç aynasi sarkilar, demistim ve demisti'li simdiki zaman diyaloglari, anlam yitimi, cevapsiz kalmak, susmayan sarkilar, sarkilar,yani yanildigimiz...
  • sonunda tuz bastım gönül yarama, nice dağlar koydun, nice, arama
    seni terkedip de gitmek var ama, ah bu şarkıların gözü kör olsun

raki masasinda, tek basina dinlenince bir anda dertlenip ,arka arkaya kadehlerin bitmesi muhtemeldir.
    oyle bir sarkidir ki sarki soylerken ,sarki soyleyene sitem ettirir.
  • bizim şarkıları dinlediğimiz gibi, şarkılarda bizi diliyor olsaydı gerçekleşebilecek eylem...
  • depresyona sokan, sarhoş eden, insanı yerden yere vuran olağanüstü şarkı. hele bir fasıl akşamının sonuna doğru dinlenirse geceye noktayı koydurur. beste-güfte uyumunun tavan yaptığı, avni anılın şaheserleştirdiği, zeki mürenin taçlandırdığı eser
  • "öyle dudak büküp hor gözle bakma, bırak, küçük dağlar yerinde dursun,
    çoktan unuturdum ben seni, çoktan, ah bu şarkıların gözü kör olsun" dizesiyle aslında tüm derdini özetleyen yada bana öyle hissettiren güzel bir tsm eseri.
  • sözlükte dolaşırken ardı ardına ismi görülen güzel grupları ve onların şarkılarını dinleyip hüzünlenen bir kişinin yapacağı yakarış.
  • "beni bu kadar guzel analiz edip, hissedip fark edemediklerimi yuzume vurmak zorunda miydin?"
    (bkz: gozu kor olasica)
hesabın var mı? giriş yap