• youtube kanalı 1000 aboneye sahip olamadığı için oradan canlı yayın açamıyor. şu adamın kanalını up'lamak lazım. nice saçma sapan kanallar var. kim lan bu adam diyecek olursanız ayıp edersiniz.

https://www.youtube.com/…l/ucyaitibvkpzjg_6cnvxuc-q
  • meslektaşım. ve ben de mis gibi misafir olup kendisinin turlarına katılıyorum. o kadar yüksek bi enerjisi ve aurası var ki... öyle akıcı anlatıyor ama yine de konuyu dağıtmadan toplayabiliyor ki... ailecek hayranıyız efenim.
  • bence kendisi türkiye'nin en değerli rehberlerinden.
    2005 yılında fener balat ayvansaray kitabı yazmıştır. bu semtler günümüzde popüler olup yerli turist akınına uğramaktadır. tabii günümüzde kitabında betimlemiş olduğu esnaf ve yerli halktan pek eser kalmamıştır.
    ayrıca istanbul kadim dost, istanbul'dan kapadokya'ya, izmir'den antalya'ya kitaplarını kimini yazmış kimini editörlüğünü üstlenmiştir.
  • işte bizim adamımız bu ahmet faik özbilge. istanbul'u köşe bucak öğrenmekle kalmıyoruz , roma , bizans, iskender ,osmanlı derken koca bir dünya tarihi onun eliyle koluyla hoş sohbetiyle , katılımcılara takılmalarıyla sular seller gibi aklımıza beynimize işleniveriyor. başka bir hafta sonu gezisini iple çekiyoruz . 1001 istanbul ekibi favorimiz biz hayranlık derecesinde takipçisiyiz artık.
  • youtube kanalında son derece bilgi dolu sohbetler gerçekleştiren rehber. özellikle günümüzde doğu roma hakkında doğru dürüst hiçbir içerik bulunamazken kendisi harika bir iş yapıyor. fakat kanalı iki bin aboneye bile ulaşamamış ve doğal olarak izlenmeleri çok az. çünkü ülkemizde tarih denince maalesef akla sadece osmanlı geliyor. hakettiği değeri görmesi dileğiyle.
  • galatasaray lisesi'nin yetiştirdiği hanutçu rehberlerden biridir. sattıkları hanutlardan yüzde 40 alırlardı. üç defa evlendi, çocuğu olmadı, her eşine bir ev aldı. hanutçuluk işi bitti, 1001 istanbul'a başladı. rehber olarak yaptıklarını böyle temizliyor. tabi diğer galatasaraylı rehberler hanut yüzde ona düşse de, parayı bırakamıyorlar.
    hanut işinde müşteriler alış veriş yapsın diye yirmi yaşındaki galatasaraylı rehberler 40, 50 yaşındaki turist kadınlarla yatıyorlar. hatta bir tanesi büyük anneleri gezdirirken, büyük annenin biri gördüğü çobanla birlikte olmak istiyor. galatasaray liseli rehbere para verip, çobanı bana ayarla diyor. galatasaraylı rehber paranın yarısını cebine atıyor, yarısını çobana veriyor. nineyle çobanın işi bitinceye kadar turist arabası bekliyor. bunun gibi yüzlerce öykü, rehberlerin kişiliklerini anlatan!
  • meslektaşı olmaktan gurur duyduğum bir guru, bu kadar başarılı ve bilgili olup egosuz ve alçakgönüllü de olabileceğini kanıtlayan, öğrenmeye, öğrendiklerini paylaşmaya doyamayan insan. ben de onu dinlemeye doyamıyorum. rehber değil maestro, bu meslekte bir yerlere gelebildiysem ondan ilham ve destek aldığım için. takipteyim
  • istanbul seyyahı. güzel insan. yalnızca istanbul'la sınırlı kalmayıp türkiye'nin ve dünyanın bir çok yerine geziler düzenleyen kıymetli insan, rehber. mektepli olmasının yanında bir o kadar samimi ve halka yakın bir insan ki, işini hakkiyla yapmakta. her ay whatsappıma attığı gezi programıyla da beni gezmeye teşvik etmektedir.

yolun ve zihnin daima açık olsun güzel kalpli insan!
  • 1001istanbul altında çalışan tur rehberi. ilk defa katıldığım "imparator'un yolu: milyon taşı'ndan altınkapı'ya" yolculuğunda sabahtan akşama kadar dili damağı kuruyana dek bize kıyıda köşede kalmış roma eserlerini anlattı, durdu. belki de bir kitap dolusu bilgi verdi bizlere.

yanındaki ercüment sarıkaya ise tam yerinde mevzuya dahil olup uzmanı olduğu meselelerde uzaklara bakarak bizleri aydınlatırken dönemi de yeri de kendi kafasında hayal ettiğine şahit olduk. çok güzel, bereketli bir gün geçirdim sayesinde.

sanırım müptelası oldum. bir sonraki gezilerine arkadaşlarımı alarak gideceğim.
hesabın var mı? giriş yap