• hababam sınıfı müzikalinde huseyin sevki topuz rolüyle bizi duvarlara vurmuş çok acaip sevdiim şimdilerde hiç gözükmeyen tiyatrocu insan
  • sener sen ve levent kirca gibi gulunulmesi icin yuzune bakilmasi kafi olan eski toprak tiyatro sanatcisi
  • mükemmel mimiklere sahip mükemmel oyuncu. komik olmak için şebeklik yapmaya gerek olmadığının en güzel kanıtlarından, peter sellers'a benziyor. düzgün bir komedi filmiyle karşımıza çıksa keşke.
  • son dönemlerde sıklıkla reklamlarda gördüğümüz, 80lerde çocuk olanların hafızalarında yer etmiş tiyatro sanatçısı. dizilerde ve hatta sinema filmerinde daha sık görülmesi temennimizdir, zengin bir zippo çakmak koleksiyonu vardır. ayrıca çok güzel dans eder.. (bkz: istcell)
  • son derece dogal olan essiz yetenegi ziyan edilmis zattir. saniyorum su an artik kendisine firsat verilse de aktif olarak sanatini sergileyemeyecek kadar yaslidir.
  • zamanında trt'de perran kutman'la bir dizisi olan oyuncumuz.
    dizi enteresan bişeydi diye hatırlıyorum -kaç yıl geçmiş üstünden o kadar unutma normaldir. her bölümde bu ikilimiz farklı karakterleri canlandırırdı. senaryoda bir eksik gedik olurdu ve izleyiciden bunu bulması beklenirdi. bulamasanız bile sorun değildi zira en en sonunda açıklanırdı senaryodaki gariplik.
    mesela ahmet abimiz karısını -perran ablayı- aldatmıştı bi bölümde. perran abla başta anlamadıydı. anca senaryodaki bi detaydan -bölüm sonunda- anlamıştı olanı biteni. önce bölüm tamamen akardı, sonra izleyiciye dönerler "fark ettiniz mi garipliği?" diye sorarlar. az bi süre sonra da olay açığa kavuşurdu. böyle bi yapımdı işte bu yapım.
  • bence türkiye'de değeri bilinmemiş en underrated oyunculardan birisi, üstad. uzun ömürler diliyorum kendisine.
  • süt kardeşler'e yolu düşmemiş, tiyatro ve bazı tv dizileri (bkz: mesela muzaffer) dışında pek ortalarda görünmemeyi tercih eden büyük oyuncu, usta.
  • `zeki ve metinden daha komik idi bu adam, devekusu kabaresindeyken. sonra sanirim para problemleri yuzunden ayrilmak zorunda kaldilar.
  • bu aksam star'da baslayan yeni sit-com 'her sey yolunda' da oynuyor. suratini gorunce gulme istegi uyandiran oyunculardan. ayni his agzini acinca da devam ediyor. nadir iyi komedi oyuncularimizdan birisi.
hesabın var mı? giriş yap