• direkt entegresine düzenlenen teknik gezide sucuğunu, pastırmasını yediğim marka. sloganlarını şöyle açıklıyor arkadaşlar: şimdi hafız bunlar önceden ipek sucuklarıymış. sonra baba ölüp iş erkek çocuklara kalınca her biri ayrı üretim tesisi kurmuş, piyasada ipek sucuğu diye birçok menşeiden sucuk dolaşmaya başlamış. patronun adı da ahmet'miş. bunlar da ahmet ipek koymuşlar markanın adını.

oturum alanı olarak çok da geniş olmayan bir entegreye sahip olsa da yine de vizyonu geniş bir şirket. direkt olarak işçilerle edilen muhabbetten çıkarılan sonuç şu: "adamlar çalışanlarına değer veriyor. paraysa para, izinse izin. her türlü çakallıktan uzak bir muhasebe v.b.". zaten işçilerin- ki özellikle ustabaşı gibi kalifiye elemanların- 2 ay hiç para almasa vereceği tepki patronun işlerinin kötülüğüne üzülmek. bu durum entegre içerisinde ağız birliği etmişcesine bir örnek durumda.

kesimden sorumlu işçinin isteği ile ünite şartlarını değiştirmiş adamlar. hayvan sahibinin izleyeceği bir koridor oluşturmuşlar.birinci ağızdan olayı duydum

çok teknik konulara girmeyeceğim ama en azından türkiyedeki entegrelerin sadece dörtünde olan antibakteriyel özelikte bir zemine sahip. bakterilerin invazyonu ve implantasyonu tamamen engelleniyor bu zeminde. gayet de pahalı bir teknoloji.

ayrıca "türk sucuğu" diye literatüre geçen gıdanın içinde manda eti olmak zorunda (1. sınıf sucuklarda). bunu afyon menşeili diğer firmalar etiketlerine yazmaktan kaçınırken; bu firma yazıyor. bunun sebebini ise taviz vermemek ve şeffalık politikası olarak açıklıyor pazarlama grubu. yani "madem manda etine kuşkuyla bakıyor müşteri, o zaman bilsin ve hiç almasın. yani adamlar kandırmayalım, müşteri kaybedelim de, çakallık peşine düşmeyelim derdinde.

yani ne kadar reklam ne kadar değil bilmem ama ben bu firmadan alırım kendi evime sucuğu.
  • tarım ve orman bakanlığı'nın son tağşiş listesinde (17.04.2020) baş eti çıkmış sucuk markasıdır.

yukarıda bazı yazarlar kaliteli sucukta zaten baş eti, ciğer falan bulunur gibi yanılgıya girmişler! hayır, gıda üretim izni alırken beyan edilen (etiketinde de beyan edilendir aynı zamanda) neyse ona göre üretilmesi gerekir. eğer gövde etine karışık baş eti varsa, histolojik analizde (doku testi) tespit edilir. çünkü baş eti sakatat kategorisindedir.

kaliteli sucuk, tamamen gövde etlerinden üretilen sucuktur.
  • utanmadan reklam vermisler televizyona. uretim tesisini falan gosteriyorlar. kelleleri de gösterseydiniz..

uzerine yazssan baş eti var diye hic sorun olmayacak. bas eti güzeldir. sokaktaki köftenin evde yapilinca ayni olmaması bundandir. ama yazacaksın üstüne. fiyatı da ona göre olacak..
  • sakatatsız sucuk olmaz demiş bazıları. o zaman içindeki sakatata göre fiyat koyacaksın, üstüne de yazacaksın. savunanlar var pes vallahi pes ya. adam dolandırıcılık yapıyor bunu da savunuyorsunuz.
  • vedatbey sucuklarının yanında diz çöküp tövbe ister
  • kaliteli sucukta kafa eti falan olmaz, öyle daha güzel oluyorsa etiketine yazmak lazım. gör bakalım satışlar nasıl gidecek o zaman.
  • yemediklerini yedirmiyorlarmış puahahaha
  • afyon'dan geçerken antrikot sucuklarından birkaç kangal alıp denemem ve çok beğenmem üzerine; tadım için çeşit yapıp online sipariş verdiğim firmadır. aldıklarımın hiçbirini antrikot sucuk kadar beğenmemem sorun değilse de, her gün 0272'li numaradan arayıp sucuk pazarlamaya çalışmaları sonucunda numaralarını engelledim.

buna rağmen bıkmadan, vazgeçmeden aramaya devam ediyorlar. her gün engellenmiş aranma bildirimi alıyorum.

fakat 2 gün önce yaşanan olayla oha dedim.
    afyon, ahmet ipek sucuklarından aradığını söyleyen 0543'lü bir numara, geçmiş alışverişim üzerinden memnuniyet sorup; sucuk satmaya çalıştı.
    "şu an ihtiyacım yok" ?dedim.
    “?ihtiyaç olunca bu numaradan ararsanız yardımcı oluruz, ismim ahmet” dedi.

şaka mısınız olum?
    nasıl bir ihtiyaç olacak? sucuk yetersizliğinden ölecek miyim. bir kez alışveriş yaptık diye dört koldan saldırıp sucuk pazarlamak nedir?

sucuk aldığına pişman etmeyin insanı.
  • kahvaltıda pişirip de yiyemediğim tek sucuk oldu kendisi. içinde sert sert yağ, kıkırdak dolu.
    şuraya da bir görsel bırakalım.
  • baş etinin sadece et olduğunu sananlar için açıklayayım.

“baş kısmından (kelle) elde edilen ve deri, bezsel dokular, beyin, dil, lenf yumruları, farenks kası, mukoza, göz, kıkırdak ve kemik içermeyen kas dokudan oluşan yenilebilir kısımlarına kelle eti denir”

yıllardır zevkle yediğim sucuktu, yazık diyorum sadece.
hesabın var mı? giriş yap