şükela:  tümü | bugün
  • ktü tıp fakültesi ruh sağlığı ve hastalıkları anabilim dalında yardımcı doçenttir. felfecir bakışları ve öğrencilere karşı katı tutumuyla ün salmıştır. kendisi edebi birikimini kurduğu cümlelere yansıtınca içiçe birleşik cümlelerden daha komplike cümlelerle bizi konu anlatır. tabii bu da öğrencinin daha çabuk dersten kopmasına ve ders sonrası o hoca hakkında hiç de iyi olmayan düşüncelere sahip olmasına yol açıyor. hoş ben elimden geldiğince tutunmaya çalışıyorum ama bazen bu çabalarım nafile kalabiliyor. kendisi hacettepe mezunu ve anabilim dalı başkanıdır. öğrencilere kızdığı zaman dersi bırakıp gitmesi sık görülen bir semptomudur.
  • anadolu üniversitesi iktisadi idari bilimler fakültesinde yardımcı doçenttir. fakat çoğu profesöre taş çıkartır. öğrencilerle iletişimi de gayet iyidir. zira kendisiyle derinlemesine girdiğimiz keynes muhabbetini unutmam.allah rahmet eylesin keynesin gay olduğunu öğrendiğim zamandır.
  • bir ara sungurbey lisesinde iki sene müdür yardımcılığı ve edebiyat öğretmenliği yapmış şahsiyet. kimi zaman öğrenciyle öğrenci olur, onların dertlerine çözüm arar, kimi zaman ise tam bir otoriter müdür yardımcısı kişiliğine bürünür, öğrencilerin burunlarından getirirdi. derslerinde de kendini övmekten geri kalmaz, dersle tamamen alakasız konulara atlar giderdi.
  • öğrencileri tatlı diliyle kandıran, sınavlarda gerçek yüzünü gösteren, her fırsatta liberal olduğunu dile getiren anadolu üniversitesi öğretim üyesi.
  • hala yardımcı doçent olarak anadolu üniversitesi'nde görev yapmaktadır. dersleri şahane anlatır. basit ve akıcı bir ingilizcesi vardır. çoğu profesöre taş çıkartır. zaten kendisinin profesör olmak istemediğini düşünüyorum. aynı üniversitede görev yapan profesör zafer erdoğan kendisini ahmet tiryaki'nin profesör yaptığını söylemektedir. egosu yüksektir. açık öğretim iktisat 1 kitabının bir bölümünü o yazmıştır. sınavlarda kız öğrencilere farklı yaklaşımı dikkatimi çekmiştir. final sınavlarında çok zorlu soruları vardır. buna karşın not verirken eli açıktır.
  • 22 nisan 1980'de istanbul fatih'te faşistlerin eve girerek kurşunlayarak katlettiği igd üyesi trabzonlu devrimci.