• kızıl saçlı bir insana hamamböceği deme yaratıcılığını göstermek sadece benim anneme özgü birşey olsa gerek.
  • "çocuk"dur genellikle..neydi çocuğun adı filan da derler çok iyi bildikleri halde adını
  • damat
  • götüsikli

birisinin ninesi var kuzeninin erkek arkadasina telefon da boyle hitap ediyor.
  • ecnebi vardir bi de,cocuk nasi olsa anlamiyor diye anne baba babanne vs. bu isimle cagirir
  • babam için hepsi lavuk.
  • $irinlik olsun diye takilan bu isimler bazen amacini a$ip sevgiliden sogumayi saglamaktadir. cok geli$mi$, ayi, yarma vs.
  • annaneler ve babanneler için sevgili,konuştuğunuz çocuktur...
    söyle bakim var mı konuştuğun kimse? diye sorarlar...
    ya da bilmemkim,konuştuğu çocuktan ayrılmıştır...
    (bkz: anneanne)
    (bkz: babaanne)
  • abiler icin -lavuk
    babalar icin -denyo
    anneler icin -konustugun
    tarzi niteleme sifatlariyla degerlendirilmeye mahkum olan kiz veya erkek arakadas grubunun maruz kalmak zorunda oldugu isimler butunu
  • bazı anne ve babalar nedendir bilinmez çıkmak,birlikte olmak,sevgili olmak vs. gibi terimleri kesinlikle kullanmazlar.annem bi arkadaşımın sevgilisi olup olmadığını merak ettiğinde ıkına sıkına 'bilmemkimin arkadaşı var mı?' die sorar.ben de her seferinde arkadaş-sevgili ayrımını dile getirmesi için 'tabiki var' şeklinde ayşe fatma ahmet mehmet isimler sayarım..bu diyaloglar bi gün başka ilginç bi diyaloğun doğmasına sebep olmuştur.annem 'peki o zaman arkadaşla sevgiliyi bu kadar farklı yapan ne?' şeklinde manalı bi soru yönelttiğinde az dumur olmamıştım..
hesabın var mı? giriş yap