• biraz önce öğrendiğim ve çok üzüldüğüm hadise. çünkü yaşlılarda kalça kırılması çok tehlikeli bir durum. belli bir yaşın üzerinde olup kalçası kırıldıktan sonra toparlayabilen çok az insan olur. kendisine acil şifalar diliyorum. umarım biran önce sağlığına kavuşur süper starımız.

en çok bilinen yanlışlardan biri de yaşlıların düşerek kalçasını kırdığıdır. bu yanlıştır. yaşlılar genelde kalçası kırıldığı için düşerler.

kaynak: link

edit: bilgi amaçlı kalça kırığı ile söylediklerim epey yanlış anlaşılmış. sanki ajda pekkan'ı ölmeden mezara koymaya çalışmışım gibi algılandığı için o kısmı kaldırma ihtiyacı duydum. kendisi benim çok sevdiğim bir sanatçı ve umarım en kısa zamanda burada hakkında saçma sapan espri kasan sığırlara inat ayağa kalkar.

edit: imla
  • yaşlılığı resmi olarak tescillendi artık. çanağı kırması akışı bozdu. geçmiş olsun.
  • 50 yaş üstünde 3 te 1 gibi bir oranla 12 ay içinde vefat söz konusu. yaş ilerledikçe kalça kırığı olmayanlara göre kırığı olan bir bireyin ilk üç ay içindeki ölüm riski 5-8 kat arasında bir artış gösterir.
    kaynak

tanım: üzücü bir haber.
  • özel ve politik hayatlarinda fazla kiviranlarin basina gelen olaydir.
    özellikle 80-90 yaslari arasinda görülür.
    süper sanatçimiza acil sifalar diliyoruz.
  • estetik bir müdahale ile eski görünümüne kavuşur merak etmeyin dediğim hede.
  • üzücü bir olay ancak ilgili yaş aralığında kalça kırığı geri döndürülemez derece problem yaratıyor. çevremdeki örneklerde kalça kırığı sonrası yaşama tutunmanın imkansıza yakın olduğunu birden fazla kez tecrübe ettim.

geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.
  • geçmiş olsun. ajda pekkan 76 yaşındadır. müdahaleden sonra yürür ve iyileşir.
  • hay allah yaşlı gibi mi
  • o kadar da yaşlı değil aslında lan. jorge jesus'tan 8 yaş daha fazla ama 8 sene önce bile bu kadın çok yaşlandı deniyordu. şimdi bakıyorum da jesus hocamın maşallahı var, kenarda o kadar atlıyor zıplıyor bağırıyor hala taş gibi duruyor valla.

neyse.. son dönem duruşundan dolayı umurumda olmayan sanatçının kalçasını kırmasıdır. çok zor iyileşecek diye düşünüyorum.
hesabın var mı? giriş yap