şükela:  tümü | bugün soru sor
 • (bkz: muharrem ince)'nin saray için önerdiği bilim yuvası, en zeki çocuklar için üniversite alternatifi yerine, yapılsa bence çok daha anlamlı ve faydalı olabilecek durum.

  düşünsenize halka açık devasa bir kütüphane.
  kocaman, ferah masalarla donatılmış odalar, herkese hitap eden bilimsel, teknik, roman vs. kitabı barındıran mis gibi kitap kokan koridorlar, çok özel eserlerin bir araya getirildiği özel koleksiyonların (eski yayınlar, resimler vs.) sergilendiği müzeler ve sergi odaları, önemli konuşmacıların, bilim insanlarının gelip konferanslar verebileceği özel alanlar...

  hatta çocuklar için; kitaplarla tanıştıkları, bilimsel aktivitelerin yapıldığı, okuma günlerinin düzenlendiği özel alanlar...
  tüm öğrencilerin, 70'den 70'e herkesin faydalanabileceği muhteşem bir tesis...

  hayali bile öyle güzel ki.. keşke olsa...
 • külliye içerisinde hali hazırda 5 milyon kitaplık bir kütüphane inşa edildiğini bilmeyen salakların yaptığı tespit.bi bitmediniz yahu, araştırmazsınız okumazsınız ancak duyar kasarsınız.
  cenabı rabbül alemin bizi bu davarlarla imtihan ediyor işte.
  (bkz: double facepalm)
  ek: tüm binayı "bilgi merkezi "yapacakmış, vaauuvv "bilgi merkezi", nedir bu "bilgi merkezi" daha önce bir örneği var mı acaba aynştayn?
  afilli cümle kurunca kendisini bir bok zannediyor, allah'ın cahili.
 • http://www.haberturk.com/…ulliyesinde-insa-ediliyor

  şöyle bir haber buldum ama bana pek inandırıcı gelmedi. kütüphane inşa edilebilir, içine 5 milyon kitap da konulabilir. ama içeri herkesin alınacağını, her türden kitap bulunacağını; benim gidip rahat rahat araştırma yapıp kitap okuyabileceğimi hiç zannetmiyorum.
 • ardından taksim camii ve çamlıca camii de müze olursa tadından yenmez diyerek katıldığım öneri.