şükela:  tümü | bugün
 • pkk ile devlet arasındaki görüşmelerde rol alması muhtemel isimler listesinin düzeltilmiş (edit: başlığı değil) adı. zaten artık insan yerine adam denmesine son vermek gerek.

  böyle bir komisyon hakikatten kurulacak gibi duruyor. bu kadar çok akılsızlık varken, "akil insanlar" lafı çekici geliyor, ama böylesi bir sorun bu şekilde elitist bir tavırla biraz zor çözülür. bir arabulucu ya da denetleyici komisyon kurulacaksa, toplumsal kesimleri temsil eden isimlerden oluşmalı, hiç değilse.

  her şeyi geçtim, bu komisyona katılacak insanlar neye güveniyor acaba? bu memlekette akıl olmadığı gibi, hiçbir konuda güvence de yok. günün birinde sırf bu komisyona girdi diye insan hapis yatabilir, vatan haini ilan edilebilir, idam edilebilir, her şey olabilir.

  edite edit: bu entri başlığın sözlükteki hali ile ilgili diye ispiyonlanmış. halbuse bu konu ilk ortaya çıktığında her yerde (e tabi sözlükte de) "akil adamlar" diye anılıyordu. hata sözlükte değil, "erkek egemen sistemde" a dostlar. düzeltilmesi gerekiyordu, düzeltildi de. artık komisyonun adı olması gerektiği gibi; yani en azından adı düzgün. :p
 • kısaca (bkz: akik)
 • hürriyet'in haberine göre hülya avşar ve kadir inanır da komisyonda yer alıyor.
 • "uuu bebek zeka fışkırıyor ortamdan, resmen şu anda kendimden geçtim"tepkisi ile karşılanması gereken kişiler.

  ya daha bu akil adam mı olsun, insan mı olsun, kadın mı olsun tartışmaları ile başlamış bi sürecin neresini bi yerimize sürelim anlamak imkansız.

  açıl açıl rahatlarsın.
 • yazıldığı şekli ile "obur insanlar komisyonu" manasındadır. akıl sahibi denmek isteniyorsa "âkıl insanlar komisyonu" denmesi gerekiyordu.
 • akil adamlar komisyonu hilal kaplan ve nihal bengisu'dan oluşan bir toplumun barış umutlarının yarısı daha başlamadan bitmiştir diyerek karşıladığım oluşum.
 • bir akp fişlemesi. açık açık "işte bizim cici çocuklar" diyorlar yahu.
 • verecekleri kararlarla (-ki ne hakkında olduğu dahi mualakta) buradan olsa olsa pkk soslu islam devleti olur dediğim komisyondur.
 • şaşırtan liste. halbuki nerde rocco siffredi, nerde şahin k, nerde aydemir akbaş, nerde nuri alço, nerde tecavüzcü çoşkun?
  hilal kaplan ve hülya avşar gibi isimlerin olduğu şu listede hakikaten niye nihat doğan veya ciguli yok? neden acun ılıcalı yok o da az ampul yalamadı sonuçta. cidden bazı florasanlar ve ampuller adına üzüldüm, sen o kadar emek ver şu humour listesine gireme.
  neden yanardöner nazlı anne yok? neden beyin hücreleri jöleden oluşan yiğidim, neden pespembe nagecan ile boz ayı rasım yok listede? neden sevilaylaylom yok? neden cüneyt özdemir yok? neden yandaş candaş yok? neden aslı aydınbaşdaş yok? nerde monşer kızı apo sevici pelin? böyle mi olacaktı? burda aklıma gelmeyen sayamadığım akp-pkk sempatizanı diğer isimlerden de özür diliyorum.
  tek özellikleri akp'nin maaşlı çanakçısı olmak ya da pkk gibi eli kanlı bir terör örgütünün sempatizanı olmak dışında hiç bir özelliği olmayan adamlar mı belirleyecek türk milleti'nin geleceğini? hadi ordan diyorum.

  bir de işin komik yanı türkiye'de demokrasi açığı olduğundan bahseden, her iki kelimesinden biri ileri demokrasi olan insanlar, şu barış süreci zırvası hakkında farklı fikri olan herkesi dışlamış durumda.
  bu mu demokrasi çakma cihangir solcuları? bu mu demokrasi pkk'lı solcu kisvesindeki faşistler? bu mu demokrasi eski maocu, yeni liberal aslen paraya tapanlar? bu mu demokrasi akp ampulunü yalaya yalaya bitiremeyenler? bir tez varsa, bunun anti tezi de vardır. belki daha doğrudur. belki iki tezden mevcut paradigmadan farklı başkaca bir sentez çıkar. bir de diyalektik materyalizm ile hemhal olaneski marksit çakma hocalar da mevcut liste de. hani hocalar nerde diyalektik. sizin için tek diyalektik para artık tabi ki.
  gün sizin gününüz bu vodvili, belirlediğiniz komedyenlerle oynamaya devam edin, ama az kaldı bu komedi dramaya dönüşecek, drama'yı da bu belirlenen soytarılarla oynamak mümkün olmayacak.
  türk milleti bu akıl tutulmasından yakında kurtulacak.
  ne kadar medya desteği, ne kadar amerika, israil ve ab desteği olsa da, ne kadar bu yıkım sürecini televizyonlarda ve diğer medya organlarında hiç bir muhalif isme yer vermeyerek, süsleyerek ibra etmeye çalışırsanız çalışın bu ülkede hala aklı baliğ, bazı şeylerin farkında olan insanlar çoğunlukta.
  her türlü zorlamayla, baskıyla, tehditle dayatmaya çalıştığınız paradigma, 1980'lerdeki kenan evren'i anımsatan toplumsal mühendislik oyunları, sosyal psikoloji, her türlü teknolojik imkana rağmen sonunda çökmeye mahkumdur...
  (bkz: hülya avşar'ın sanatçı olduğu ülke)
  (bkz: hilal kaplan'ın gazeteci olduğu ülke)
  (bkz: hüseyin yayman'ın akademisyen olduğu ülke)
  (bkz: sözün bittiği yer)