• yanlış anlaşılmasın, beni ve beni yetiştiren doçentlerin birçoğunu, yetiştiren profesörlerden;

iki endokrin hocası türkiye'de diyabet otörü,
    bir kadın doğum hocası dünyada ilk kez spermin aslında spiral hareket yaptığını bularak uluslararası nam salmış,
    bir nefrolog öss, tıp fakültesi, tus dahil girdiği bütün sınavlarda türkiye 1.ncisi olup kendisine "hep yek" lakabı takılmış bir deha,
    bir plastik cerrah ilk kez bacak kemiğinden tamamen fonksiyonel penis yapıp dünya tarihine geçmiş bir rocco-killer,
    kalp damar cerrahı bir çok yabancı devlet başkanının bile türkiye'ye gelip kendisine ameliyat olduğu bir psikopat.

tüm bu devlet memuru profesörler hala özele geçmediler ya da muayenehane açmadıysalar eğer,

gerçek: devlet memuru bir pratisyen hekim olarak bu adamların hepsinden iki kat daha fazla maaş alıyorum.
    yalan: adalet! ve kalkınma? partisi.

bu işler rol kesip meydanlarda "ben vatandaşıma ineğini sattırıp parasıyla doktora gitmesine izin vermem" demekle olmuyor. o vatandaşın da o inek kadar aklı yok. yazık.
  • türk tabipleri birliği (ttb) 12 haziran 2011 genel seçimleri sürecinde dokuz yıllık iktidarında sağlık sisteminde yapılan değişiklikleri ve seçim beyannamesindeki vaatlerini değerlendirdi. birlik, akp'nin seçim afişlerinde ve kampanyalarında öne çıkardığı sağlıkla ilgili söylemleri 50 başlık altında topladı. her bir icraat ve vaadin arkasındaki gerçeği ortaya koydu.

http://www.bianet.org/…tikasi-yalanlar-ve-gercekler
  • dün kartalda yer alan koşuyolu kalp hastanesi polikliniğine annemle birlikte gittiğimizde 68 yaşında diabet annemin sırf 45 saniyede, yüzüne bile bakmadan, tahlil sonuçlarını yorumlaması için doktoru iki buçuk saat kokudan durulmaz ve yapış yapış olan hastanede, kuyrukta beklemiş birisi olarak yakından tanık olduğum yalan ve gerçeklerdir.
    bu minvalde tek gerçek söylenenlerin koca bir yalandan ibaret olduğudur.
  • sağlık hizmetini bir poşet ilaca verilen para olarak değerlendirenlerin hakkında yorum yapması anlamsız olan gerçeklerdir.
  • yalan: sağlık reformu ile artık profesör doktorlar hastane döner sermayesine katkı sağlanarak hasta muayene edemeyecek, süper olacak. gerekli durumlarda hastalara profesör bakacak.

gerçek : üniversite hastanesinde prof. hasta başı 1 tl ücret aldığı için artık hasta bakmıyor. özel hastanede çalışmaya itilen prof.a artık deve yüküyle parası olmayan muayene olamıyor. özel hastanede çalışmayı reddedenler ise hasta bakmıyor. sonuç, üniversite hastanelerinin iflahı kesilmiş durumda.
  • fakir bir öğrencimi doktora yolladım bugün ve okuldan fonladım (sağlık bedava diyeni şu an dövebilirim) ve on dakikadır çocuğa "bunun çok normal olduğunu, hepimizin zaman zaman maddi olarak desteklenebileceğini" anlatıyorum telefonda. ağzına sıçayım dünya!

ben hiç bir bokun izah/açık edilmediği, bir çocuğun doktora gitmek için birine minnet duymadığı sosyal bir devlet istiyoruım ya!
  • genel olarak bakıldığında akp'nin sağlık sektörünü de piyasalaştırdığının, sermayeye iyiden iyiye açtığının göstergesi olan değerlendirmedir. "paran varsa muayane olursun, paran yoksa ölürsün" mantığının bir çok örneğini görebilmekteyiz.
  • ttb.'nin 5 yıldızlık çalışması olmuştur.

şu linkten izlemek ve dahi yaygınlaştırmakta yarar vardır.

http://www.ttb.org.tr/…/haberler/yalanlar-2664.html
  • yatsı vakti, müsebbipleri tarafından açıklanan, faturası eğitim sistemine çıkartılan politikadır.

“2023 vizyonuna ilişkin hedeflerimizi gerçekleştirebilmemiz için o tarihe kadar bizim 160 bin yeni doktora daha ihtiyacımız var. bunları yetiştirip hizmete almamız gerekiyor. ancak şu andaki hızla yılda ancak 5 bin hekim yetiştirebiliyoruz, bu ise 2023’e kadar ancak 50-55 bin hekim demek. bu da 2023 hedefimizin çok gerisinde. bu konuda da acil önlem alınması gerekiyor. tıp fakültelerimizin sayısı arttığı halde öğrenci sayısı maalesef artmamış. o nedenle de hekim açığı giderek büyüyor. bunu için eğitim düzeyinin yükseltilmesi, öğrenci sayısının arttırılması da dahil sistemin ciddi şekilde gözden geçirilmesi gerekiyor.”
    mehmet ali şahin

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/22496508.asp

(bkz: akp'nin eğitim politikası)
    (bkz: yazık oldu yarınlara)
    (bkz: yandı gülüm keten helva)
hesabın var mı? giriş yap