• silivri'nin soğunu bu sefer de başkaları çeker sanırım.
  • ilginç bir soru tümcesi. türkiye'de mustafa kemal'in askerlerinin yaşadığını unutuyor galiba bazı insanlar. kim neyi, nereye tanımıyor?! herkesi sevda noyan mı sandınız?
  • muhtemelen bu duruma teşebbüs edecekleri için hep birlikte göreceğiz neler olacağını, istanbul seçimleri gibi tekrar ettirirler ve daha büyük fark ile seçimi kaybederler. sonrası aydınlık günler bizleri bekler.
  • 2019 ibb seçimi gibi yenilenir ve bu defa kazanır ibneler. adamlar parti devleti olmuş durumda. isteseler seçimde yapmazlar, sırf dünyaya şirin görünmek için seçim yapacaklar bence.
  • doğrudan kaybetmesi mümkün değil, koalisyon zorunlu hale gelecek ve cumhurbaşkanı, akp başkanına koalisyonu kurma görevi verecektir. akp başkanı halledemezse cumhurbaşkanı bir daha akp başkanına verecek ve yine olmazsa erken seçim ilan edilecektir. bu süreçte de en az 28 bomba patlayıp, 30 silahlı saldırı falan olacak ve 73 de tutuklama gerçekleşecektir. hepsinin sonucunda tekrarlanan seçimi çok yüksek ihtimalle akp kazanacaktır. eğer ki akp kazanmazsa bilemiyorum, darbe yaparak kalıcı hale getirir kendini belki.
  • (bkz: #107379027) burada detaylıca anlatmıştım. ama özet geçecek olursam: kenan evren'in oturmadığı o tahta akp de erdoğan da oturmak istemez. ilk yenilgide tıpış tıpı giderler. yok ağa, ben gitmem derlerse de, bugünün "ümmet reisi" yarının "hitler"i olur, tarih sayfalarında kara leke olarak kalırlar. kimse bu tahta oturmak istemez.
  • kendi içlerinde bölünürler ve tanımak zorunda kalırlar. ayrıca bir çoğu fetöyü reddettiği gibi yeni kurulacak hükümete sisteme artık neyse ona aslında akp' ye kendinin de çok kırgın olduğunu söyleyecektir. bu önlemek için şu anda twitterda yeşil toplu yalamaların kayıtları tutuluyordur heralde. herkesin bir hafızası vardır. devletinde, partilerinde, stklarında...
  • tanımadığı zaman ne olduğunu gördük arkadaşlar, daha büyük kayba uğruyorlar. insanların gözünü açmış olacağını umarak hayaller kuruyoruz bakalım nolacak. bence ittifak halinde partililer büyük bir özveriyle tutanaklara, sandıklara sahip çıkma gibi gerekli önlemleri alır, umutlarından imtina etmezlerse işbirliğiyle her hafta seçim olsa yine kazanırlar. mühürsüz pusulalarla yönlerini arasınlar istiyorum, böyle büyük bir şaşkınlıkla kalakalsınlar istiyorum. sadece umutla parlayan gözler açık olsun istiyorum.
  • tanıtırlar. halk iradesine rağmen gitmemek diye bir şey yoktur bu devirde artık. tsk'yı iktidar malı sananlar da sağolsunlar gece gece iyi güldürdüler beni hakkınızı helal edin valla :)
  • dolar 15 lira.
hesabın var mı? giriş yap