şükela:  tümü | bugün
 • domain piyasasında kendine yer etmiş alım satım sitesi.
  saçma sapan bir açık artırma sistemi ile alıcıya destek olurken satıcının canını sıkmakta mahsur görmemektedir.
  şöyleki; siz bir domaini açık artımaya çıkarığ, minimum bir fiyat belirlediğinizde, alıcılardan alınan teklifi sizin belirlediğiniz minumum fiyata en yakın rakam olarak teklifi giriyor. mesela siz 100 tl lik minumum bir fiyat belirliyorsunuz, ben sizin domaninize 500 tl fiyat teklifi vermeme rağmen 101 tl olarak görünüyor benim teklifim.
 • normalda 10.000tl üzeri fiyat belirlenemiyor, limit koymuşlar. 10bin üzeri fiyat belirlemek için alan adı değerlendirme hizmeti satın alıp, ordan çıkan sonuca göre bir limitle belirlenebiliyor sanırım.

  fakat 200-300 binlik siteler var, o kadar edecekleri sanmıyorum, nasıl olduğu muamma.

  ayrıca fiyat belirlemede bir açık var. farklı bir sayfadan 10.000 üzeri fiyat verebiliyorsunuz.

  komisyonları yüksek bulsam da, güzel hizmet.
 • alan adı transferinde yavaş olan site. 14.02.2016 pazar günü saat 12'de alıcının ödemesini yaptığı alan adımın epp kodunu kendilerine ulaştırıp registrar kilidini açtım fakat 15.02.2016 saat 13 olmasına rağmen transfer gerçekleşmedi. bırakın transferi cevap bile alamadım kendilerinden. zaten alan adını değerinin çok altına sattım. bir de bekleterek beni vaz mı geçsem düşüncesine sevk ediyor.

  sonuç olarak astronomik rakam istemezseniz alan adınızı kolaylıkla satabilirsiniz fakat transfer süreci sebebi belli olmaksızın uzuyor. alan adı alıcıya ve para hesabıma geçince editleyeceğim.

  edit: ayın 20'sinde gerçekleşeceği yazan alan adı transferi 22.02.2016 saat 11:30 olmasına rağmen hala "satıcının alan adını transferi bekleniyor." mesajıyla panelimde bekliyor. alanadlari.com un transfer süreci gerçekten çok yavaş işliyor. hala beklemedeyim.

  edit2: biraz önce alan adımın dün whois bilgilerinin transfer edildiğini söyledim ve güncel transfer durumunu sordum. durumu "alanadları.com'dan ödeme bekleniyor." olarak değiştirdiler ve transferin sonuçlandığını ödemenin ise hafta içinde yapılacağını söylediler. ben aynı gün hem alan adı hem de para transfer olacağını sanıyordum ki olması gereken de buydu. daha sonra ödemeyi bugün almak istediğimi belirtince paypal bakiyelerini banka hesaplarına çektiklerini ve eğer istersem %4 kesintiyle hemen gönderebileceklerini söylediler. kabul ettim ve bir kaç dakika sonra para paypal hesabıma geçti.

  biraz daha hızlanması gereken iyi bir alış veriş.
 • açık arttırmalarda kime istiyorlarsa ona kazandıran firma. bizzat sistemlerinin her yerinde en yüksek teklifi ben vermiş olmama rağmen benden önceki teklifin kazandığını belirtiyorlar. sistemsel bir hata olduğu için benim teklifim görünüyormuş yoksa ben kazanmamışmışım. gelin görün ki açık arttırma bitiş saati benim teklifimden 7 dakika sonra görünüyor. sistemsel bir hata varsa da beni ilgilendiren kısmı neresi anlamadım. ayrıca kendilerini haklı çıkarmak için benimle diğer teklif sahiplerinin mail adreslerini ve yaptıkları teklifleri paylaşmakta herhangi bir beis görmediler. gizlilik sözleşmesini okusan kesinlikle 3.kişilerle paylaşılmıyor bilgilerimiz. kendilerinden cevap bekliyorum. gelmediği takdirde hem görev ve yetkinin kötüye kullanımı hem de gizlilik sözleşmesi ihlali üzerine dava açacağım. domainimi de artık istediklerine satarlar. umarım elde ettikleri para ile dava masraflarını karşılayabilirler.
 • ilk domain alışımda beni hüsrana uğratmış sitedir. adam 1250 liraya domaini satıyordu. teklif verdim kabul etti. ödemesini yaptım sonrasında adam vazgeçti.

  alanadlari.com da bununla ilgili hiçbirşey yapmadı. domain hala 7000 küsür liradan satışta gözüküyor.

  neyseki ikinci domain alışım sorunsuz geçti.

  ama robot gibiler be arkadaş. sende benim gibi bir insansın. bu kadar kasılmanın anlamı nedir. mesaj atarken filan biraz daha içten, biraz daha açıklayıcı şeyler yazsana.

  kurumsallığın yakışmadığı bir firmadır.

  ilk satıştaki sorunlardan sebep sahibiyle telefonla da görüşmüşlüğüm var. konuşması filan düzgün, güven verici ve saygılı bir arkadaş.

  genede güzel büyüttü işini. türkiye'deki olmayan bir açığı kapattı. iyi de oldu. arada illaki kasıtlı - kasıtsız hatalar olacaktır.

  buradan başarılar dileriz kendisine...

  feedbackleri iyi değerlendirirse çok daha başarılı olacaktır...
 • süreç ile ilgili otomatik mail göndermenin dışında hiç bir halta karışmayan telefon numarası faan olmayan. çoğunluğu r10 seviyesindeki adamların satış yaptığı ciddiyetsiz, basit ve sizi yarı yolda bırakacak bir site ben pişman oldum aman dikkat edin.
 • türkiye'de çok önemli bir açığı kapatan alan adı alım-satım sitesi. alan adları konusunda oldukça tecrübeli olan okan yıldırım'ın girişimi. elbette kusurları olabilir, geribildirimde bulunarak sorunları çözmeyi deneyebilirsiniz.
 • yazdıklarımın ne kadar da haklı olduğunu sağolsun ben entry yazdıktan 5 dk sonra ne dokunduy(!)...sa cevap yazan arkadaş kanıtlamış. aktroll gibisiniz valla. cevabınız bile kıt beyin.
 • 100tl'mi alenen yanlış yönlendirmelerle alan site.

  istenen alan adı için minimum teklif 28$ gösterirken teklif vermek için zorla 100tl yüklettiren, akabinde teklif verdikten sonra min alış fiyatı 5000$ diye uyarı vermiştir.

  türk mahkemelerinin hali ortadayken insan bu cuzi miktariçin hukuki yollara başvurmak istemiyor malesef ama bari sizler yanılmayın. ne olur ne olmaz diye kartımı internet alışverişine kapattım hemen, gider 5000$ çekmeye kalkarlar mazallah insan güvenemiyor.

  ekleme: bugüne kadar sıfır teklif gelen domaine benim teklif verdiğim aynı dakika içinde benden 1$ yüksek gelen teklif de ayrıca botlarla fiyat yükseltmesi de mi yapiyorlar şeklinde şüphe uyandırdı.
 • platform üzerinden iki domain satışı, bir de alış gerçekleştirdim.

  kesinlikle ama kesinlikle gelişmesi gereken sitedir. öncelikle canlı destek hattı şart. sonra en azından mesai saatleri içerisinde cevaplayabilecekleri bir telefon numarası vermeleri gerek. platformu kullanan kişi veya şirketlerin zarara uğraması için teklif verip sonra vazgeçen kullanıcılar için daha caydırıcı yöntemler geliştirmeleri elzem.

  bence çok daha iyi yerlere gelmesi gereken bir platform. şuanki durumları bile sektördeki açığı kapatıyor ama sırf bu yüzden yeniliklere kapalı olmaması gerek.

  umarım ilerleyen günlerde bu açıklarını kapatırlar ve sektörün canlanmasıyla beraber önleri açılır.