• eti biraz allahın, kitabın, insana saygın varsa eski formülle yeniden üret bunu.

saçma sapan glikollu, palmyağlı zıkkımların yerine sofra şekeri ile adi çikolatasıyla bize bu lezzeti geri ver.

babam fabrika çıkışı getirirdi. biz
    de müptelası olduk çocukluktan. artık yok.
  • allahını seven şunu üretsin.

tanım: efsane yiyecek
  • milletin sinir uçlarıyla oynamayın kardeşim. en azından online olarak satın, onlu yirmili koli olarak satın. ön sipariş alın finanse edelim. hiçbirisini yapmıyorsanız size tek sözüm var:

(bkz: yargılanacaksınız)
  • hakkında onca entry yazılmış yetmemiş, change.org'da tekrar üretilsin imza kampanyası yapılmış, yetmemiş kendi aramizda çeşitli tarifler vererek bunu tekrar üretmeye çalışmış. yani pess artık eti ne duruyorsun maliyeti şimdilerde 1tl bile geçmeyen bu ürünü tekrar neden üretmiyorsun? yemin ediyorum pandemide ruhsal içime döndüm diye çocukluğuma da döndüm. canım bir çikolata istiyor ama bulamadım son 4 aydır buldum koko'ymuş. eskiden beşiktaş'a gittiğimizde bkm'nin önündeki kuruyemişçi satardı. onu alıp dayanamaz yolda paramparça olurdu ama yine tatlı gurmesi ben yerdim. eti sana ne yapalım bu z kuşağını boşver gel sen x ve y kuşağının sinema sever, entel kesimine yatırım yap, herkes türkiye'nin o zamanlarını özledi..
  • ailem amerika'da yaşıyor. annem gelip gider, her gelirken ve giderken oradan buraya, buradan oraya istekleri götürür. kız kardeşim ise yıllardır gelmedi türkiye'ye. dün kardeşime ne istiyorsun göndereyim annemle dedim. abi alaska koko gönderirmisin dedi. içime bir hüzün çöktü. dedim canım üretilmiyor o artık. derin bir sessizlik oldu. gurbetteki insanları bile üzüyorsun eti.
  • sen bizim illerden göçtüğünden beri ne abur cuburda lezzet kaldı ne kuruyemişçilerin marketten farkı ...
  • yokluğu mutsuzluk sebebim olandır. geçen kıştan beri yok, çünkü bakkal amcanın söylediğine göre alaska satılmış eti'ye. bekledim ki çıksın. ama yok.

arkadaşım mesaj atmış; iş çıkışı iki yarım koko gömdüm, çok mutluyum... hemen mesaj bombardımanı, baktım görmüyor aradım. nerden buldun dedim; iş yerinin önünde bir arabada satıyor abi ama yok böyle koko diyince senin ben... diyip kapattım telefonu ağlayarak.

koko'yu yeniden üret yetkili. sana çağrım budur. ahımı alma.
  • kıymeti bilinmeyen kurabiye/gofret. eskiden avcılarda kuruyemişçilerde görürdüm şimdi üretilmiyor muhtemelen. arada sırada migros, bim aktüel ürün geliryor ya şuna da bir el atsalar ya.
  • gece gece nereden aklima geldi bu ürün simdi, olsa da yesek dedirtendir.
  • küçüklüğümdür, o zamanlar pahalıydı tabi lükstü, kinder süprizde böyle bir şeydi, alıp kardeşimle ikimize bölüştürmeye çalışırdı annem, yumuşak ve kırılgan bir şey olduğundan dağılır parçalanırdı, paketinden kırıntılarını bile ziyan etmezdim.

oysa şimdi, her şeyi ziyan etmeye programlandık.

sanırım eti, alaska markasını frigo için satın almış, bunu üreteceklerini sanmıyorum, üretseler bile frigoyu soktukları hale bunu da sokarlarsa zaten yenmez olur.

eskiden paramız yoktu böyle güzel tatlar vardı, şimdi paramız var ama artık bunlar yok.
hesabın var mı? giriş yap