• ferhat göcer'in son kasedinde katlettigi sarki. lan bari bunun remixi olmayaydi be. ibrahim tatlises bile yapmadi bu kadarini.. cok kötü olmus, hatta hic olmamis!
  • öyle acı bir yakarış içinde söyleniyor ki bu şarkı "başın öne eğilmesin, aldırma gönül aldırma" sözü tamamen anlamını kayberek dünyanın tüm acılarnı adamın omzuna bindiriyor, hayatını karartıyor. "aldırma gönül" lafını ağlayarak söylersen dik duran başı öne eğersin be adam.
  • ultimate mapushane sarkisi
  • bodrum katamaran'da transeksüellerin dans şovlarıyla eşlik ettiği bir remix'ini dinledim, ağlayacaktım. yazık günah...
  • ilk kez 1976'nin git gide artan siyasi ortaminda plağa okunmustur bu sarki.. donemde bir sekilde sag ve sol kutuplasma yavastan kendini hissettirse de edip akbayram kendisini solcu bildirse de nedense konserlerinde sagcilar ve solcular birlik olup bu sarkilari soylemislerdir.. her neyse bu konu edip akbayramin "yaninda soyun yat bakarsa serefsizim" kisiliginden kaynaklaniyor ki bu konumuz degil..

hayatimda dinledigim onbinlerce sarki'nin icinde en delikanli sarkilardan bir tanesidir bu.. en umut dolu kaderci sarkilardan da birisidir.. türk milleti'nin onca tüp krizinden, ekmegin karneyle oldugu günden, 2001 krizinde ac kalmasindan sonra bile bir sekilde ses cikarmayarak "aldirma gonul" demesini bu sarkinin ve bu dusturun genlerimize kazili olmasindan kaynakli oldugunu saniyorum ben.. yani türk milleti en boktan durumda bile, cikmadik candan umut kesilmez diyebilmis garip bir millet.. 119. dakikada gol yiyip "basin one egilmesin" diyip cikip gol atabilen bir millet mesela en son ornegi olarak (igrenc bir sekilde futbola bagladigimin farkindayim.. )
  • agladigin duyulmasin misrasi ile aglatan sarkidir.
  • 2009'un ilk parçası oldu bizim için, artık hep beraber edip üstadımla beraber aldırmıyoruz...
  • malum her lisede vardır, sesi az bucuk guzel olan bir arkadaş bulunur ve dersi kaynatmak amacıyla ona şarkı söyletilir. işte öyle bir gün ve öyle bir derste, sesinin güzelliğine inandığımız bir arkadaşımızı, tahtaya aldık alkışlarla. ve başladı döktürmeye;

dışarıda deli dalgalar
    kirpi duvarları yalar

ondan sonrası malum, herkes yerlerde, hoca da dahil. ee ders de kaynadı tabii.*
  • sinop cezaevinin duvarında sözleriyle asılıdır, bu şarkı. epey bir gezdikten; iyice hapishanenin atmosferine girdikten, sonra karşılaşınca insan bir tuhaf oluyor. bir nevi zaman makinesi..
  • yıkılmayan adam adlı cüneyt arkın filminin son sahnesinde çalan içten şarkı. (bkz: yıkılmayan adam)
hesabın var mı? giriş yap