• tuzla doğumlu sloven pivot. uzun, zayıf ve yavaş. buna karşın fazlasıyla etkili. henüz mock draftlere giremese de yakında draft için adı geçebilir.
  • şu sıralarda devam eden 2012 u20 avrupa basketbol şampiyonası'nın yıldızı. maç başına 17 sayı, 8 ribaund ortalamalarıyla oynuyor. turnuva genelinde bizim kalifiye uzunlar berkay, ramazan tekin ve samet geyik'ten daha etkili bir performans ortaya koydu. fransız blok canavarı rudy gobert de dikkat çeken bir başka uzun.
  • 6 mayıs 1992 doğumlu 2.16 boyundaki sepet topçusu. basketbol hayatına zlatorog lasko takımında başlayan oyuncu 2012 yılında union olimpija takımına transfer olmuş; 2014 - 2015 sezonunda adriyatik liginde 10.9 sayı, 6.7 rebound ve 0,7 asist ortalamalarıyla oynamıştır.
  • walter tavares'i nba'e kaptıran gran canaria yolunda. (bizimkiler tavares'in peşinde koşacağına bir bakaydı keşke)
  • reneses'in sistemine 'cuk' diye oturan oyuncu; tüm eurocup maçlarında 14s- 8r ve 19 verimlilik puanı ortalamaları var, kritik gora maçında 20s- 8r- 4a ile beklenen performansı sergiledi
  • efes yolunda.
  • savunması ve atletizmi ile ilgili ciddi soru işaretleri var ama daha 24 yaşında gelişebileceğini düşünüyorum .avrupa nın özel pivotlarından olabilir hali hazırda oyun görüşü ve orta mesafesi idare eder düzeyde.
  • iyi oyuncudur ama euroleague'de efes çapında bir takımın pivotu olabilir mi tartışılır. hele ki, efes'in buy-out ödeyerek transfer etmesi bana göre oldukça gariptir. geçen sezon canaria ile ligde çeyrek final, eurocup'ta yarı final ve ispanya kupası'nda final oynadılar. 24 dk. 13s- 7r- 1a /1.5tk gibi istatistiklere imza attığını görüyoruz, %55 ikilik, %60 serbest atış isabeti gibi yüzdeleri var
  • efes e yugo menajer-coach mafyası tarafından atılan yeni bir kazık. hala buy out ödeyerek tranfer yapıyorsunuz ya akıllanın artık, sonra sene sonunda yine fener taraftarı salona girmesin ühühühü diye ağlamayın.
  • boyu ve fiziği gayet iyi olsa da, atletik olmaması, yavaşlığı ve fazla sert bir oyuncu olmaması nedeniyle kafada soru işareti bırakan bir pivot. efes'e katkı sağlamasından ziyade, dunston'ın dinlendiği dakikalarda vasatın üstü bir performans çizse yeter diyorum. kendisinden harikalar beklediğim yok.

edit: bunun yerine hüseyin beşok'u tekrar alsak ya da stepsin mucitlerinden asım pars'a iki hafta idman yaptırıp takıma koysak daha iyi olurmuş sanki.
hesabın var mı? giriş yap