şükela:  tümü | bugün
  • tuzla doğumlu sloven pivot. uzun, zayıf ve yavaş. buna karşın fazlasıyla etkili. henüz mock draftlere giremese de yakında draft için adı geçebilir.
  • şu sıralarda devam eden 2012 u20 avrupa basketbol şampiyonası'nın yıldızı. maç başına 17 sayı, 8 ribaund ortalamalarıyla oynuyor. turnuva genelinde bizim kalifiye uzunlar berkay, ramazan tekin ve samet geyik'ten daha etkili bir performans ortaya koydu. fransız blok canavarı rudy gobert de dikkat çeken bir başka uzun.
  • 22 kasım 2012 fenerbahçe ülker union olimpija maçında tam 10 adet hücum ribauntu aldı. yanılmıyorsam 5 tanesini tek hücumda aldı üstelik.
  • walter tavares'i nba'e kaptıran gran canaria yolunda. (bizimkiler tavares'in peşinde koşacağına bir bakaydı keşke)
  • reneses'in sistemine 'cuk' diye oturan oyuncu; tüm eurocup maçlarında 14s- 8r ve 19 verimlilik puanı ortalamaları var, kritik gora maçında 20s- 8r- 4a ile beklenen performansı sergiledi
  • efes yolunda.
  • galatasaray gran canaria eşleşmesinde lasme bu arkadaşı paspas yapmıştı, hem de daha az sıze lı ve kısa olmasına rağmen. efes 350 k buy-out parası ödeyerek kadrosuna katmış laksfşlkşlasfa ulan gülmeyeyim diyorum ama cidden dayanamıyorum. bütçe küçülteceğiz deyip bu seviyedeki bir adama bir de buy-out parası vermek hakikaten sadece efes'e yakışırdı. bu sene heurtel brown ve omic üçlüsü varken efes maçlarına en az 90 yer oynamak gayet mantıklı gözüküyor

edit: efes'in benchten az olan taraftarlarından biri damlamış altta, tek maça bakarak karar vermiyorum lakin yurokap izlemek zaten işkence, bir de omic gibi bir adama zaman harcamak daha büyük işkence olurdu. avrupa basketbolunu takip eden herhangi biri bu adamın kötü bir oyuncu olduğunu, yurolig seviyesinde olmadığını bilir. aklınca bir de lasme'ye de laf sokuyor gerizekalı. ulan gs oyuncusunu savunacağım hiç aklıma gelmezdi ama şöyle diyebilirim, lasme şu haliyle temizinden bi 5 tane omic eder herhalde. içi geçmişmiş, hassiktir lan. bir şeyi de kabul edin lan burnu büyükler.
  • iyi oyuncudur ama euroleague'de efes çapında bir takımın pivotu olabilir mi tartışılır. hele ki, efes'in buy-out ödeyerek transfer etmesi bana göre oldukça gariptir. geçen sezon canaria ile ligde çeyrek final, eurocup'ta yarı final ve ispanya kupası'nda final oynadılar. 24 dk. 13s- 7r- 1a /1.5tk gibi istatistiklere imza attığını görüyoruz, %55 ikilik, %60 serbest atış isabeti gibi yüzdeleri var
  • efes e yugo menajer-coach mafyası tarafından atılan yeni bir kazık. hala buy out ödeyerek tranfer yapıyorsunuz ya akıllanın artık, sonra sene sonunda yine fener taraftarı salona girmesin ühühühü diye ağlamayın.
  • boyu ve fiziği gayet iyi olsa da, atletik olmaması, yavaşlığı ve fazla sert bir oyuncu olmaması nedeniyle kafada soru işareti bırakan bir pivot. efes'e katkı sağlamasından ziyade, dunston'ın dinlendiği dakikalarda vasatın üstü bir performans çizse yeter diyorum. kendisinden harikalar beklediğim yok.

edit: bunun yerine hüseyin beşok'u tekrar alsak ya da stepsin mucitlerinden asım pars'a iki hafta idman yaptırıp takıma koysak daha iyi olurmuş sanki.