8 entry daha
  • bu tip anketlere zerre kadar güvenmem. meral akşener iyi parti'yi kurduğu zaman da anket firmaları yüzde 20'den başlatıyordu mübarekler. sonra parti aldı yüzde 7 oyu oturdu yerine. demem o ki fazla gaza gelip de doğmamış bebeğe don biçmeyin.

ali babacan'ın oy alma ihtimali var mıdır vardır. ancak bu kuracağı kadroya, medya desteğine, kullandığı dile ve ülkenin ekonomik gidişatına bağlıdır. şimdiden atıp tutanlar boş konuşuyorlar.

edit 1: ayrıca ali babacan için "aynı bokun laciverdi" diyen muhalifleri anlamak da mümkün değil. ulan madem muhalifsiniz, iktidarın oylarının az da olsa bölünmesi sizin işinize gelmez mi? ak parti kendi içinden bölünme yaşamadığı sürece nah iktidara geliriz diyen siz değil misiniz? e böyle bir bölünme ihtimali ortaya çıkınca bu adamlara köpek muamelesi çeken de sizsiniz.
  • (bkz: gümbürcük)
  • (bkz: yavaş gel alicim saçın başın dağılmasın)
    istifa etmekle yanlış bir adım attı.
    partide kalıp mücadeleyi göze alabilseydi çok parlak bir gelecek onu bekliyor olabilirdi.
    zamanında erbakan hocalarına bayrak açanlar nasıl başarmışlardı?
  • erdoğan yaşadığı sürece maalesef karşısındakilerin işinin oldukça zor olduğu bir durumda, ali babacan gibi pasif bir siyasetçinin komple fetöcü ilan edilmesiyle sonuçlanacak geliştir.
  • gümbür-gümbür gelip, gümbürtüye gitmek!!!
  • sahit olduğu her şey ve karsi cikmadigi her talan, yikim, ihanet, ye kurkum ye mantigini eski partisinde mi birakacak ki. ölümler, haramlar, yenilen haklarla ilgili mi partisini birakmasi. oyle idealist bir dusunce cikar mi o partiden.

akp tabani reisi icin ölür. akp den oy almalari imkansiz. mhp de, bebek akp zaten. mhp nin cizgisini begenmeyen iyi partide. solcu zaten chp de mecburen.

neyse 90 kisi eksik kalacaklar. belki hepsi düzelir, mevsim bahar olur. ben de anlamiyorum zaten.

hadi ağaç dikelim
  • tayyibin refahtan ayrilip kendi partisini kurduğu dönemi net hatırlayacak yastayim. ali babacan filan o zamanki enerjinin onda biri. hatta yüzde biri. şans varsa ekrem imamoglunda var gerisi yalan.
  • akıllara 22 temmuz 2002 de kurulan yeni türkiye partisi geliyor. onlarda bir gaz ile başladı sonra yalan oldu. bana hiç inandırıcı gelmiyor o yüzden.

ayrıca dokuzlar ne demişti “ecevitler öncülüğünde ecevitsiz yaşama geçilmesi”

ayrıca yasanabileceklere 28 şubat döneminde gerçekleşen milletvekili transferleride eklenebilir.

saygılar.
  • güldür güldür'dür o gümbür gümbür olsa duramazsın.
  • herkes iyi güzel analiz kasıyor da atlanılan bişey var yalnız. akparti dışarıya kaptıracağı oyları hali hazırda kaptırdı zaten. bunu son seçimler açıkça gösterdi. partide kalan ise kemikleşmiş reisçi tayfa. şimdi ali babacan bu geriye kalanlardan mı oy alacak? cidden merak ediyorum bu şekilde mi düşünüyorsunuz?

akparti’den diğer partilere yönelmiş kişiler genelde küskünler, dışlanmışlar, kızgınlar. mecbur kalıp akparti’yi terk etmiş kitle yani. işte bu adamlar bir arayış içinde. ali babacan’ın oy alacağı esas kitle burada zaten. akparti’den olsa olsa %2-3 alır ya da alamaz. ama asıl oyu diğer partilere dağılan küskünleri toparlayarak alacaktır. bunu muhalefet de adı gibi biliyor. o yüzden 2023 için muhalefetin tek yolu babacangillerle öyle ya da böyle ittifak yapmak. dengeler şimdiden bunun üzerine kurulup, hesaplar bünün üzerine yapılacaktır.
222 entry daha
hesabın var mı? giriş yap