şükela:  tümü | bugün
  • "-risk aldığınızı söylüyorsunuz. bu sorulardan dolayı işinizi kaybetseydiniz, pişmanlık yaşar mıydınız?

-hayır. 15 yıldır en kaba tabiriyle televizyoncuyum. 4.5 yıldır kamera önündeyim. tanımadığım insanlardan ‘sizi ve programınızı çok seviyoruz’ kelimelerini duymak bir armağan. ancak ben bundan çok kolay vazgeçerim. bu işte kimleri gördüm, ellerin üzerinde taşınan ve bir anda esamesi okunmayan. benim mesleğim metin yazarlığı ve televizyonculuk. onu da yapmazsam mutlaka bir iş bulurum kendime. ‘kelime oyunu’yla başlamadım hayatıma, onunla da bitirebileceğimi zannetmiyorum. o yüzden bir sıkıntım, pişmanlığım olmaz. şimdi kazandığımdan daha az para kazanırım çok sorun değil. çok az paralarla yaşadığım zamanlar da oldu."

tanım: adam tam bir delikanlı çıktı rıza baba.
  • şuan tarih yazıyor resmen. işte orantısız zeka kullanmak böyle bir şey.
  • pilav arabası satın alarak kandil gecesi gezi parkında eylemcilere bedava pilav dağıtılmasını sağlayıp gönüllerdeki yerini perçinlemiş adam gibi adamdır.sadece bu adamla tanışmak için bile orda yarışmacı olurum o derece.seviyoruz seni ali ihsan varol
  • "kendisini ve gelişimini doğaya bırakmamış olan" sorusunun cevabı olarak "insanoğlu" verildikten sonra, penisilini icat etmiş daha ne yapsın diyerek inceden inceden lafı sokmuştur.

sevilesi, saygı duyulası, el üstünde tutulası adam. adam gibi adam.
  • ot dergisindeki mini röportajında en sevdiğiniz takdir ettiğiniz siyasetçi sorusuna: '' soruyu en sevdiğim en takdir ettiğim yönetici olarak alıyorum ve hz.ömer cevabını veriyorum demiştir''. müslüman geçinip hz. ömer' in adaletinden nasibini almamış, 'dağda kurt kuzuyu kapsa ömer'den sorulur'' lafını duymayıp ülkedeki her olumsuz olayda başkasını suçlayan çakma müslüman yöneticilerimiz bu mesajı iyi alsın.
  • kredi çeksin taksidini ödeyeyim.
  • akp iktidarının iyi bir tarafı var. kimler gerçekten adam gibi adam, kimler gerçekte kaypak, yağcı, yalama, yalaka, oportünist olduğunu akp sayesinde anladık. bu günler de geçer elbet. ve bizler ali ihsan varol'un adını 'adam gibi adamlar' listesinde göreceğiz zaten...
  • elinde tek bir gücü vardı ve o gücü kullanmış adam gibi adamdır.
  • isminin hakkını veren adam.

ihsan, varol.

soru : çanak yalayan dalkavuluk eden.

cevap: yardakçı.
  • adamın aklı sik değil ki birilerine sokasın...