• korku ve biat toplumu oluşturmak için atılan temellerden biri olmuştur bu durum. başkanlık sistemi de bunun uç noktası olacaktır artık. o zaman geri dönüşü olmayacak.
  • failler bulundu, kamera görüntüleri var, ifadeler var... genç yaşta döverek öldürülen bir insan var. buna ister hak hukuktan bakın, ister vicdandan. her yönüyle gidilmesi gereken sonuç bir taneyken alınan karara bakın. ben artık başkaları adına utanmaktan bakamıyorum.
  • beklenenin gerçekleşmesidir. diğerleri bakalım ne zaman çıkacak ?
  • bu ülkede yaşayan hiç kimsenin can güvenliğinin olmadığını, suçlunun yakalansa bile "milletimi savundum", paralele uydum, yan yattım çamura battım gibi sebeplerle bir kaç ayda/yılda dışarıya çıkacağını gösteren boktan olay. adalet, vicdan, insanlık bu ülkeden koşarak uzaklaşalı çok oldu ve bu pisliğin artık dibi gözükmüyor.

(bkz: o son tekmeyi unutma)
  • şurada maalesef insanın okuyası, öğrenesi gelmeyen detaylar var. sol framedeki başlıklardan daha ilgi çekici değil ama, dursun.

bir anne düşünün ki oğlunun vahşice, dövülerek öldürüldüğünü bilmesi yetmiyor gibi katillerinin "ama o ilaçtan öldü" ama bilmem ne diye konuşabilmesini izliyor. katillerinin mağdur oluşunu izlemek zorunda kalıyor. o kadar saldırgınlaşıyor ki katiller, sözde oğlunun katli için bir nebze adalet arayacağı duruşma/mahkeme (neyse artık) salonunda bile duramıyor. canlıyken oğluna yapılan vahşet 3 yıl sonra bugün o salonda şiddetinden bişey kaybetmeyerek hala devam ediyor.

3 yıl olmuş sürekli oğlu olmadan geçen zaman, her nasılsa aleyhine işliyor. zaman da pişkinleşmiş. zaman da terrörist. anne bu ama maalesef bu iktidarda annelik para etmiyor, adalet hiç etmiyor.
  • şaşırtmaması da üzücü. çok mu şey istiyorduk, birazcık adalet. ne çileli, ne karanlık ülkeymişsin be türkiye.
  • uzun zamandır beklenen sonuçtu.

bu ülke de adalet her dönemde gücü arkasına alanlardan yana esiyor.

inançlı biri olsam beddua eder,
    allaha havale ederdim, ama öyle bir adalet de yok.

söyleyecek de fazla bir şey yok.
    midem bulanıyor, nefret ediyorum herşeyden.
  • benim bildiğim eskişehir halkı bu firincilarin ekmeğini yemez; bu fırıncılara da ekmek yedirmez.

devletime bir ilinden daha az güveniyorum.
  • emri verenin tetikcilerini koruma hamlesidir.
hesabın var mı? giriş yap