• sevgili allahim... merhabalar.
    oncelikle arada varligindan suphe duyuyorsam bunun sorumlusu hep burda entry yazan suser'lardir. bu durumla ilgili bir gunah varsa hepsi onlarin boynuna olsun allahim, lutfen.
    sonralikla, su asgari ucret isine bir el atsan diyorum. bir de calisma saatlerine. bence insanlar 3 saat filan calismali.
    benim oglana da bir el atsan. iyice kadir inanir'a bagladi. ben onu ope seve koklaya koklaya buyuttum. icinden kadir inanir cikti. bence onu ceo yap. sen ol dersen olur cunku. biz oyle duyduk.
    bu arada, benim kiza arada " kiz keske seni iluminati bulsa da, paraya para demesek" diyorum ya, hep saka onlar.
    asil konumuza geliyorum tabi ki oncelik cocuklarimindi. senden onlara ve butun cocuklara, savassiz baris dolu, yesil bir dunya diliyorum.
    mevzuumuzun konusu su aslinda, beni biliyosun oyle cok hayal aleminde yasayan bir tip degilimdir. hayatimda toplasan uc tane hayal kurmamisimdir.
    o sebepten bi kac tane dilek hakkim var diye dusunuyorum.
    ilk dilegim bir ev. yani nedir ki senin icin? bence bir sabah uyandigimda kendimi kendi evimde bulabilirim. ayarlayabilirsin. kimsenin de dikkatini cekmez. o kadar melek filan bir ise yariyorlardir mesela bence.
    hah ev isi zor mu diyorsun? o zaman su kiralari dusur biraz be!
    bence 2+1 bir ev oda basina 100 teleden 300 lira olmali. iyi fikir yaz bunu bi kenara^^
    ucuncu dilegim tabi ki sevdicegim^_^
    onu da bana verebilirsin bence. zaten ikizler burcu erkekleri cok revacta degil. iste birini ben alinca sayilari eksilir, dunya rahat bi nefes alir, bunu da dusun bence.
    bak dikkatini cekti mi bilmiyorum, para filan istemedim. ha diyorsan ki, verecegim? okey o zaman ya.
    satirlarima son verirken, allahim...
    iyi ki varsin...
    carpmazsan sevinirim.
  • sevgili allah,

oncelikle iyi oldugun umidini tasiyorum. keyfin yerindedir tabii. ne cennet'inde darbe oluyor, azrail seni koltugundan edip ahiret'teki herkesi oldurerek baskanligi devraliyor, ne de baska bir sey.

bizi soracak olursan, burada hicbir sey iyiye gitmiyor. yarattigin dunya, senden beklenmeyecek kadar kotu cikti. cocuklara tecavuz ediyorlar. insanlar birbirlerini öldürüyorlar...

son zamanlarda islam, bazi muslumanlarin bile gozundeki degerini kaybediyor. ne zaman "allahu ekbeeer" sesi duysak, birinin allah icin kafasinin kesilmesine sahit oluyoruz. kadinin hamile olusundan rahatsiz olanlar, manavdan kadinin salatalik almasini yasaklamalar, karisi oldukten sonra bile kocasinin iliskiye girilebilecegini soyleyen adamlar vs derken, iyice tadi kacti bu dinin.

simdi suraya gelecegim... ben bu konularin bahsi ne zaman gecse, birinin cikip "gercek islam bu degil" dedigine sahit oluyorum herkes gibi. tamam, gercek islam bu degil diyelim.

sen, onceki dinlerini, hep gidisatin bozulmasindan dolayi bitirdin ve yeni bir din gonderdin. e simdi gordugum kadariyla gidisat falan kalmadi bu islam'da. hersey sarpasardi acik acik. gorunen o ki, islam miyadini tamamladi ve insanlar ne edecegini bilemez duruma geldi. e kuran'da da islam icin "son din" demissin bildigim kadariyla. bu yuzden yeni bir din gondermeyi de gozun kesmez. koca allah'sin, tukurdugunu yalamazsin sonucta; ama islam bozulmus iste kabul et. mayasi tutmamis apacik.

ne zaman dunya bozulsa, yeni bir din gonderdin; ama yine de hicbirisi ise yaramadi. sen bu kullarini mi tanimiyorsun da, çin mali gibi iki gunde bozulan dinler yapiyorsun, yoksa baska bir sey mi var? ya da keske dini hic karistirmasaydik bu ise mi diyorsun iciden? sen de biliyorsun ki, insanoglunun varliginin baslangicindan beri hep dert oldu, bela oldu bu dinler insanlara.

hem haddim degil ama yine de nacizane bir fikir vereyim. insanlar artik yeni bir dine inanacak kadar dusunemiyor degil. binlerce yil once ortada kalem kagit bile icat edilmemisken, insanlari bir seye inandirmak cok kolaydi ve bugune kadar geldi boylelikle. mucizeler donemi falan. hadi simdi kizildeniz'i iki yarsin musa. hadi simdi yarsin ay'i ikiye bolsun muhammed. yok iste. hep gecmiste.

neyse...

bence yukarda "ulan 4.5 milyar yil once seytan'a uyup bir sey yaptik ama simdi nasil toparlaycagiz bilmiyorum." diyorsundur kurmaylarinla eminim. dunyanin en buyuk markalari apple, bmw falan bile yanlis uretim yapildiginda, dunya kamuoyuna genel bir ozur aciklamasi ile birlikte tum urunlerini geri cagirip toplatiyor. sen?

sen ki kocamanlarin kocamani, yucelerin yucesi, allah'sin. kabul et hatani. insan cok sacma bi fikirdi. topla hepimizi iste.

bu dunya artik yasanmaz bir yer oldu cikti. lutfen...

ayrica 6 milyon yahudi'yi katlettigi icin dunyanin en buyuk katili olarak gosterilen hitler'e karsi, senin milyarlarca insani yakacak olusun, cok ironik. dusunmek bile istemiyorum.

saygilar.
    kulun.
  • değerli allah,

seninle uzun süredir devam eden kankalık seviyesindeki ilişkimi de minimum düzeye indirdim farkındaysan. umrunda mı? bence değil. ama yine de terk eden sevgiliye sırf içte kalmasın diye yazılan son mail gibi bu paragrafları yazmak istiyorum. çünkü içimde kalmasın.

sevgili allah,

bir süredir, hatta epey bir süredir benimle ve çevremde sevdiğim ne kadar insan varsa hepsiyle... çeşitli küçük oyunlar oynuyorsun, oynama!

dalga geçer gibi, bir veriyorsun üç alıyorsun, alma!

dua et diye buyuruyorsun, ediyoruz, kabul etmiyorsun, yapma!

sevgili allah,

bugüne kadar seni inkar edecek, tek bir kelime etmemiş ben, nki bile artık varlığını sorgulama aşamasına geldi. sonun hüsran. karda donmak üzeresin. ama farkında değilsin.

bunca insanı varlığınla da yokluğunla da yıldırdın. bir sürü insan helak oldu. sırf sana inandıkları için yobazlar, sırf seni inkar ettikleri için gavurlar türedi. insanlığı böldün. sevginin, merhametin, güzel ne kadar duygu varsa hepsinin kök salmasına, tohumlanmasına izin vermedin. neden?

bir gün karşına gelebilirsem, sana bunları sormak isterim. soruyorum, cevap alma ümidim yok. sadece bu soruların cevaplanması gerektiğini bir kez daha hatırlatmak istedim.

son olarak,

buse'nin tüm dualarını kabul ettin. teşekkürler.
    ama unuttuğun birkaç kişi var, listesi aşağıdadır;

-elif
    -savaş
    -birsen
    -tuba
    -aslı
    -demet
  • sevgili allah,

istedigim seyleri veriyorsun. cok tesekkur ederim. fakat bunu agzima sicarak, bambaska formatlarda basima saliyorsun. seni incitecek, kiracak bir sey mi yaptim, bilmiyorum. neden benimle bu sekilde iletisim kuruyorsun?

canim allah,

sandigindan cok fazla yipraniyorum. senden saglik, huzur ve basimiza sardigin seyleri duzeltmen disinda bir sey gercekten isteyemiyorum. istediklerimi veriyorsun, cok iyisin fakat yontemlerin sence de biraz acimasizca degil mi?

her seye ragmen bizi sevdigini ve bazi seyleri daha iyi anlamamiz icin bize boyle seyler yasattigina inaniyorum.

dersimizi aldim. lutfen her seyi duzelt artik.

sevgiler.
  • (bkz: allah'a acik not)

cok tesekkur ederim. iyi ki varsin ve sukurler olsun ki ilk adimi lehimize cevirdin. bu gercekten cok onemliydi. gercekten tesekkurler. ben de sana verdigim sozu adaya doner donmez yerine getirecegim.

sey; bir de senin icin sorun olmazsa beddualarimi da kabul edebilir misin? bir sey deneyecegim de.

sevgi ve ozlemle seni kucakliyorum. bize iyi bak :*
  • bir şeyler istemeyi beceremiyorum ben. sorun bende. kabul ediyorum.
    neyse.
    müsaaden olursa buraya bir miktar kusmaya geldim. öfkeliyim. çok öfkeliyim.

öfkemi dökecek, içimdeki cerahati akıtacak kimsem, hiç kimsem yok. yalnızlığa bu kadar alışmışken karşıma yalnızlığımı bulandıracak insanlar çıkarmanı anlıyorum fakat onaylamıyorum. konumuz bu değil.

konumuz ne bilmiyorum.

bugün kendimi oldukça çaresiz ve kimsesiz hissediyorum.
    kafamın içindeki girdaptan çıkamıyorum.
    kafam acıyor. bu acı yemin ederim gerçek. bunca ağırlığı bana neden veriyorsun cidden anlayamıyorum. bir kulunu mutlu etmek bu kadar zor olmamalı, ama etmezsin. biliyorum.

konu sana inanmam mı
    inanmamam mı
    seni dikkate almamam mı yoksa senin komple insanlığı umursamaman mı cidden bilmiyorum.

sadece beni artık rahat bırakmanı istiyorum. senin varlığın/yokluğun artık zerre umrumda değil. bunu bilmeni ve üzerimde oynadığın küçük oyunların inancıma zerre etki etmeyeceğini de bilmeni istiyorum.

sevgili allah.

seni kendimden uzaklaştırmam akıl sağlığım için çok iyi olacak. çünkü kimseden bir şey beklemediğim zaman çok mutlu bi insan oluyorum. ama konu çıkmaz bir sokak olduğunda devreye girmen ve sürekli gösterip geri çekmen artık asabımı ciddi anlamda bozuyor.

içimle/dışımla seninle çoook uzun bir süre konuşmayacağımı bildirir, başka kullarınla ilgilenmeni ve benim üzerime toprak örtmeni rica ederim.

iygünner.
  • (bkz: #69763240)

sevgili allah, ilgili listenin en başındaki ismin dualarını kabul edip, listemi güncelleme şansını verdiğin için teşekkürler. umarım beni tekrar hayal kırıklığına uğratmazsın.

ne olursa olsun sen kalp ben. bilirsin beni. kips.
  • sevgili allah,

bu dünyada gözleri görmeyen, sakat olan, hastalıklarla mücadele eden, yoksullukla sınanan, psikolojik sorunları olan, tüm dertli olan insanları ahiret hayatında mükafatlandır... bu dünyada yaptıkları sevapları kat kat arttır ki, sevap terazisi günah terazisinden ağır bassın.

bu dünya da çok çektiler diğer dünyada rahata kavuşsunlar.

amin.
  • allah'ım,

ölmeye karşı ne kadar istekli olduğumu biliyorsun. uzun yaşamaktan çok korkuyorum.

bu konuyu sana daha önce açmıştım: ben niye ölmüyorum

gel gelelim, sen beni yaşatacak gibisin.

o zaman bari güzel yaşat.

yeni ille yaşatacağım diyorsan, rica ediyorum anlamlı kıl bu yaşamı.

bak o anlamı ben kendi kendime bulamıyorum, el atman lazım, destek çıkman lazım, yol göstermen lazım.

öyle yarattım, al ne halin varsa gör olmaz.

yarattın mı takip edeceksin, ilgileneceksin, bakacaksın,

bakabileceğin kadar insan yarat.

*

seni seviyorum ama anlamıyorum.

sevgilerimle,

sen kim olduğumu biliyorsun.
    (işte bana da kim olduğunu bir söyleyebilirsen...)
  • mektup değil de kısa mesaj şeklinde sunulması gereken iletişim yoludur bence. çok küçükken ben de yollardım böyle sinyaller. "hadi hadi! sana küfrettim! taş yapsana beni!?" şeklinde başkaldırmışlıklarım bile var. taş yapamıyor kendisi onu öğrendim...
hesabın var mı? giriş yap