• şahsen onların yerinde olsam bu şekilde bir fotoğrafın içinde yer almaz ve işime bakardım. ancak bu fotoğrafı çektirdiler diye o insanları vatan hainliğiyle, devlete sadık olmamakla vs. itham etmem. devlet vatandaşın refahı ve mutluluğu için vardır. eğer bir insan ülkesinde refahı ve mutluluğu bulamıyor, emeklerinin karşılığını alamıyorsa hayatını başka bir ülkede devam ettirmek isteyebilir. kalıp mücadele etmek kadar bu da bir tercihtir. umarım bu fotoğraftaki doktorlar bir gün ülkelerine hizmet için geri dönerler.
  • giden doktorlar mutlu olurlar umarım , insanca yaşayıp , insancıl koşullarda yaşarlar. insan bu bir kere dünyaya geliyor sonuçta.
    sözüm kalsalardı , savaşsalardı , kaçtılar diyenlere . arkadaşlar doktorlar aylardır mücadele ediyor, bir şey değişti mi ? herkesin bir dayanamayacağı nokta var, sınır, doktorlar çalışma koşullarına dayanamıyor , hala da kaçtılar diyorsunuz, bu kişiler dayanamıyor artık anlayın . arabesk arabesk muhabbetleri bırakın, hiç kimse üç kuruşa sefil bir hayat sürmeye zorlanamaz, dışardan yargılamak kolay , empati yoksunusunuz. koşulları iyileştirmeye hiç kimse çalışmıyor ki , al mücadele ediyorlar da ne oluyor , giderlerse gitsinler deniyor . onlar da gitmiş bu kadar . korkum ileride bu gidişlerin çok sorun yaratması , ödediğiniz vergilerle sağlık hizmeti alamaz, özel hastanelere mahkum kalacak duruma gelmeniz. bu sebeple tavsiyem laf edeceğinize doktorların kalması için siz de mücadele edin.
    edit: harf hatası
  • https://www.gazeteduvar.com.tr/…pildi-haber-1568062

bunun nesiyle mucadele edecek doktorlar? kac kez is birakmalilar?
  • (bkz: #138430878)
  • türkan saylan bir tıp doktoruydu. anne tarafından türk olmamasına rağmen, dünyanın en rahat ülkelerinde yaşayabilecek donanımı olmasına rağmen eşek sırtında köy köy dolaşıp okutacak kız çocuğu aradı. fetö'nün ele geçiremediği çocukları cumhuriyete bağlı gençler olarak yetiştirdiği için örgütün en nefret ettiği isimlerin başında gelir. örgüte bir ordu kadar zarar vermiştir. paşanın "sizi kıvılcımlar olarak gönderiyorum, alevler halinde geri dönmelisiniz" dediklerindendir. bugün ise ülkeden gittiği için sevinçle fotoğraf çektiren doktorları görüyoruz. giden, gitmek isteyen herkesin yolu açık olsun.

herkesin memlekete borcu hissettiği kadardır.
  • killa hakan şu an almanyada yoğun bakımda, siz toplanıp çimlerde poz veriyorsunuz. yazık, ülke ne hale geldi..
  • ırkçılığa maruz kalacaklar falan diyenler olmuş.

ırkçılığa sadece eğitimsiz cahiller maruz kalır.

eğitimsiz cahiller aynı ırka mensup olsalar dahi aynı muameleye maruz kalırlar.

bir insan bu topraklarda doğduğu için ülkenin malı veya sizin işçiniz olmak zorunda değil. yaşam kalitesini artırmak için istediği vakit bir ülkeye göç edebilir veya geri dönebilir. ülke değiştirmek için özel izin gerekmiyor. tek ihtiyacınız para!
  • gelecek arkadaslara naçizane tavsiyelerim:
    https://youtu.be/5ddel2a3soe
  • bir yenisini de bugün münih’te paylaşmışlar.

ilgili tweet

edit: alttaki yorumlarda dediğiniz gibi sayısız mühendis yurtdışına gitti. bir mühendis yurt dışına gitti diye hain(!) ilan edildiğini hiç görmedim. hayat şartlarından memnun olmayan doktorlar gidince neden üzerine bu kadar yorum yapılıyor ki? aslında bu bile doktorların bu ülkede siyasete nasıl malzeme yapıldığını gösteriyor.
  • edit: fotoğrafın altında da 21 yaşında şehit olan askerin haberi. bu ülkenin tek değeri siz değilsiniz. hepimiz değerliyiz.

boğaziçi, odtü, itü mezunu mühendislerin yıllardır yaptığı şeyi ilk defa doktorlar yapınca abooo ülkeden güzel insanlar gidiyor algısı yaratılan durum.

neymiş ya bu doktor olmak. önemli bir meslek olduğu için içlerinde başarısızlar daha çok olamasına rağmen başarılıların gölgesi onları da kapatmaya yetiyor. sonra hepsi doktoruz da doktoruz diye övünüyor. enjeksiyon yapamayan doktorlar var, onlar da diyor mesela doktorum diye.

edit: burda neye kızdığım belirsiz ama bıktım bu doktoruz bak gideriz algısından. ama biz 6 sene okuduk herşeyi biz hakediyoruz anlayışından. biz olmasak insanlar ölür diyorsunuz, ok de yanlış, eksik ya da yetersiz müdahalenizle de ölüyorlar zaten bazılarınızın varlığı çok da bir şeyi değiştirmiyor.

edit: alttaki girdiye ithafen, ama biz 6 sene okuduk demek için toplanıyorlardır. asjj.

edit: herkes bizi kıskanıyor sendromlular da gelmiş.

edit: entrylere baktım da çok iyi tespitler var. gerçekten ben türkiye' de bu kadar türkle görüşmüyorum. neyse siz 6 yıl okudunuz tabi daha iyi bilirsiniz.

edit: dikiş atamayan doktor var len, siz de çok iyi biliyorsunuz hatta bizden daha iyi biliyorsunuz.
hesabın var mı? giriş yap