• cok dusundum bunu. o zaman ceza sahasinda topu elle tutmaya penalti vermeyelim.

atmamasi tercihtir. ama kokune kadar abansa kimse bir sey diyemez.

ofsayt zannettim deyip topu ele almak nedir? hep zannedelim hep penaltilari disari atalim.

uygun mudur?
  • defans topu eline aldığında topun hakimiyetini zaten kazanmış durumda olduğu için yapılan güzel hareket.
  • 2002-2006 arasıydı sanırım. galatasaray - sivasspor maçıydı (belki de değildi. rakip sivasspor olmayabilir belki ama ali sami yen'deydim).

neyse ben yine de sivasspormuş gibi devam edeceğim yazmaya. sivaslı bi oyuncu aynı bu şekilde ofsayt olduğunu veya hakemin düdük çaldığını sanıp ceza sahasında topu eline almıştı. penaltıyı gole çevirmişti kullanan futbolcu.

mutlaka hafızası benimkinden daha iyi olan birileri çıkıp söyleyecektir hangi maç ve ne zaman olduğunu.

bu yukarıda yazdıklarımı böyle bir şeyin daha önce üst liglerde de meydana geldiğini söylemek için yazdım. konu ile alakalı görüşüm ise:

sporcunun zekisi, çeviği ve ahlaklısı iyidir. umarım bu ve bunun gibi gençler daha fazla çoğalır. geleceğe dair yüzümüzü gülümsetecek haberlere ihtiyacımız var.

helal olsun size altınordu altyapı ekibi.

edit: https://www.youtube.com/…m70aieqy8&feature=youtu.be . hatırlatanlara teşekkürler
  • bence bu fair play falan değil. futbol hatalar oyunu bir bütünüyle. rakip futbolcu da hata yapmış, o zaman cezalandıracaksın. böyle olacaksa hatalı geri pas sebebiyle gole sebep olan için de kendi kalemize gol atalım. ya da gole giderken tribünden gelen düdük sesi sebebiyle duran futbolcuya da izin verelim gitsin gol atsın. bana kalırsa bu futbolcu fair play'i çok yanlış anlamış.
  • adamın biri kendi aldığı karar değildir demiş maç zaten 8-1 bitti duyanda dünya kupası final maçı zanneder
  • 8-1 biten maç içinde yapınca kimsenin karşı çıkmadığı vaka. 1-1 süren maçta bunu yapan futbolcuyu bu ülkede bir daha futbol oynatmazlar.
  • karşı takımın genç oyuncularını düşünen başka bir genç oyuncu. tebrik etmek gerekir ki o penaltıya sebep olan çocuk hakarete uğrayabilir ve suçlanabilirdi. bunun önüne geçmiş, iyi de etmiş.
  • başkalarına da örnek olması gereken futbolcu.
  • futbol romantiklerinin yeni yildizi.

dupeduz aptallik, bildigin buz gibi penaltidir pozisyon.
hesabın var mı? giriş yap