şükela:  tümü | bugün
 • nicedir yazmak istedigim ama kararsiz kaldigim bir baslik idi bu...biraz da acaba yazilmis midir ustune yazacak cok sey kalmamisdir diyerek, biraz oha ya bunu da yazmiyayim artik dedigimden olsa gerek icime attigim bir baslik idi.bir yandan da eger birisi yazmis ise onceden, onun ustune yazmak istemedigimden yazmadim uzak durdum.

  ama gun geldi devran dondu, fikri bozdum yazmaya karar verdim.

  am fortlamasi bir cinsel iliskinin buyusunu cinsel iliski sirasinda soylenebilecek en aptalca laflardan daha feci sekilde etkileyen bir fenomendir. bilinmeyen bir sebepten binlerce soylem ve muhabbet arasinda basima gelene kadar hic rastlamadigimdan olsa gerek olaya bilim kurgu yaklasmis, sasirip kalmis idim. ayi gibi de gulmustum evet.

  oncelikle nasil olur izah edeyim. cinsel iliski sirasinda pompalanan tenasul uzvuyla beraber nasil oluyorsa hava da pompalaniyor imis a dostlar. bu hava belirli bir ekstremum noktasina kadar artiyor artiyor ve oyle bir an geliyor ki uzvu kavrayan ceperler falan yok oluyor, suni ortamda atmosferik basincla cima eden biri olup cikiyorsunuz.

  "ne oluyor lan husnu kuruntu gibi sisti mi kiz?" derken o cikan fortlama sesi(ki tam anlamiyla foooorrt diye bir sesdir) bir anda butun buyuyu guzelligi alip goturuyoru.uzuv cevresinde ceperlerinde organik basinc tekrardan hissediliyor, ama o dakikadan sonra iliskiden eski tadi bulmak zor oluyor, yoruyor.

  al yazmali surmeli guzel in gereginde balon gibi sisip fortlayabilen bir insan oldugunu ogrenmek insani yikiyor, duruluyor.

  (ha simdi birisi derse ki (bkz:am/77.5 de ben bu isi izah etmistim o kisiye aramaya usenmedim mamafih bulamadim derim, entry polisligi makamindan istifa eder o olur)
 • peki caresi yok mu?

  var.devamli pozisyon degisikligi ve ara ara coitus interruptuslar ile bu cins bir hava yigilmasini engelleyebilir tum ciddiyetinizle cima edebilirsiniz.

  birde bu konuda hic bir eser makale okumadigimdan( denk gelmedigimden belki) deneyimlerime dayanarak soyleyebilirim ki bayan kismi ustte olunca daha bir rahat sisiyor.(gizli mesajim kadini basinizin ustune cikarmayin, siser havaya girer idi, alamayanlara duyurulur)
 • (bkz: airbag)
 • halk arasinda 'quieff' olarak bilinen istemdisi eylem
 • gülüp geçilecek bir hadisedir.
  özellikle partnerinizle aranızda samimi bir ilişki içindeyseniz bu daha da kolay olur.
  aman seks çok romantik
  aman seks çok şevetli
  aman çok tutkulu
  aman da aman olması gerektiğine inanan, kasılan insanların bir de işin eğlenceli komik yönünü görmelerini tavsiye ederim.
  ne olacak ki, iki kıkırdarsınız, olur biter
 • hadiseye iki cinsin organlarinin geometrik $ekillerinden yola cikarak bazi bilgiler arzetmek isterim. $oyle ki:
  aslen her iki cinsin organlari bu durumu engelleyecek $ekilde dizayn edilmi$tir. normal duru$ta erkegin cinsel organinin kesiti ile kadin cinsel organinin kesiti birer elipsdir. ciftin omuriliklerinin paralellik arzettigi birle$me pozisyonlarinda bu elipsler birbirine dik pozisyonda gecerler.
  ornegin en basit ve icgudusel misyoner pozisyonunda, iki kesit birbirine toyota amblemi gibi bir kesitle girer. bu da vajinanin ust ve altinda hava devirdayimini saglayacak bo$luklar yaratir. ozellikle ustten klitoris tarafindan. bu durum ile adi gecen "fortlama" olayi genellikle olmaz.
  ancak fazla kilo, gereksiz yuklenme ve ce$itli fantazi ve akrobasi merakinin getirdigi, bu kucuk bo$lugu birakmayan pozisyonlar israrla kasilirsa adi gecen durum olu$ur. ozellikle otisabinin dedigi, kadini ustune aldiginiz pozisyon bu durumu $iddetle yaratir. hele kadin geni$ kalca, dolgun baldirlardan mutevellit ise) icine devamli hava alan vajina, kadinin agirligi ile cikamaz, basinc artar ve bir anda bo$alir.
 • özellikle postcoital interaksiyonlarda ses kaynağına yakınlığınız mertebesinde -ki vücutsal yakınlık gözönüne alındığında kendimizi daha küçük bir evrende tanımlayıp baş-göz-kulak kısımlarınmızı kastetmeliyiz burda- fazlasıyla zorlanılabilir; gerçi patolojik bi durum yoksa sesi dışında duyumsamamıza pek imkan yoktur, ama o esnada gülmek değişik kas öbeklerini fazlasıyla gereceğinden interaksiyonumuzu fransız filmi edasıyla ansızın bitirmemiz gerekebilir.
 • kesinlikle matrak bir durumdur. erkek tarafı 'aha osurdun!' diyerek kız tarafını suçlar. kız tarafı ise çaresizce sesin götten diil de amdan çıktıını savunur. erkek 'yok yok, sen osurdun, osurturum adamı işte ben böyle' gibi triplere girer, dalgasını geçer. kız tarafı sinirlenmeye başlar ve 'sokuyon sokuyon havayı sonra da osurdun diyon' gibi duygusal boşalma yoluna gider sonra sevişmeye devam edilir, fiziksel boşalmaya doğru yelken açılır.
 • la minör fortlaması...
  la minörün forte çalınması...
  (bkz: daha neler)
  (bkz: nası yaa)
 • insanin ilk defa başına geldiğinde "ulan yoksa prezervatifi mi patlattik? hasittir?" diye düşünmesine yol açan bir hadisedir... tabi bir de tersi olabilir, o zaman kötüdür... (bkz: istenmeyen gebelik ile ilgili espriler)