• trajikomik bir olay ve haber: http://www.haberler.com/…-bisikleti-7424117-haberi/

otomotiv teknolojisi okuyan üniversite öğrencileri, hurda bir bisiklete ufak modifiyeler yapıp damacana bağlayarak "dönem ödevi"* diye kakalamış. amasya'da yeterince haber bulamayan ajans muhabiri de gelmiş bunu abartılı cümlelerle haber yapmış.

"herkes alay etti ama başardık" diyor yapan öğrencilerden biri. otomotiv öğrencisinin övündüğü şey damacana ile suda yüzdürülen bisiklet!

öğrencileri ayıplamıyorum, ufukları bu kadar olabilir. ama türkiye'de üniversitelerin düştüğü düzey işte bu bisikletin bile altındadır.
  • yaptıkları tek şey suyu köpürtmek gibi geldi bana ama zaten beni en çok çeken arka tekerin suyu köpürtmesi oldu. anlayamazsınız.
  • yunuslar vardı yazlık yerlerde kiralanırdı, bu onun prototipi olmuş. ha gayret, olacak.

şaka bir yana ayıp arkadaş, cidden ayıp. ülkenin bir üniversitesinin bir bölümünde o bölümün de bir kulübünde gençler bunu yapıyorsa yazık bize. ayıp bize. bunu sosyoloji öğrencisi de yapar, mesleğinle ilgili ne kattın bu işe diye sorarlar adama? madem işin içine mühendislik katmadın ne diye sergiliyorsun? ayıp.
  • sorumluyu buldum; teknoloji ve inovasyon kulübü

"öğrendikçe, öğrettikçe büyürüz, öğrendiğimiz kadar büyürüz."
  • millet osurukla çalışan araba yapsın bizde damacanalı bisiklet....
  • sen gidip "her şehirde en az bir üniversite olacak huloggggggg" deyip, "bu okullara öğrenci dolduracağız da kim okutacak amk bunları? adam gibi öğretim görevlisini nereden bulacağız buraya? hadi biz açıyoruz bu okulları, bunlar mezun olduktan sonra -bn unvrste mznym yhaa.s 1000 tela'ye clsmm slq sheyy.s- demeyecek mi?" gibi soruları kendine sormazsan adam gelir, bilmem kaç yıllık deniz bisikletinin daha sikko halini "ben poroje yabdım hoçam" der. hakediyoruz, hepsini hakediyoruz.
  • şunu japonya'da ilkokul öğrencisi yapsa "dalga mı geçiyon lan pokemon" diyerek sınıfta bırakırlar bebeyi.
  • hürriyet bile bugüne kadar "icat" diye itelenen bu tür haberlerin yerine bu haberi "ilginç videolar" sayfasında paylaşmış.
    nihayet doğru bir şey yaptınız.
  • denizli'de yapılan elektrikli arabalara benzettim şahsen. gerçi onlar mühendislik öğrencisiydi ve projeleri aşırı iddialıydı bunlar sanıırm meslek yüksek okulu gibi bişeyler. neyse işte böyle... bunu bitirme tezi diye yapıyor adam. yıldız teknik'te de kaynak bulup türkçe'ye çevirerek mühendislik bitirme tezi yapıldığını görmüştüm mesela. bunun kaybettiği yer işte böyle haber olması falan. yoksa ben eminim önceki yıl yapılan bişeyi alıp adını yazarak da bitirme tezi yapabiliyosundur anadolu'daki üniversitelerde.

komik bişey değil cidden komik değil gülmedim. gerizekalı pedal çevirdiği oranda hareket edemediğinin bile farkında değil. yansın bu memleket aq.
hesabın var mı? giriş yap