• hatalı sorudur. abd'ye borcumuz yoktur. abd'li şirketlere borcumuz vardır. uluslararası hukuka tabi olunduğu gibi yerel hukuka da tabidir.

bu nedenle doğru soru "abd'li şirketlere borcumuzu ödemezsen ne olur" biçiminde olmalı.

bu basit nedenle şirketler borç-alacak ilişkisi neyse ona uygun davranacaktır önce. olmadı mı, o zaman şirketler kendi devtletleri olan abd'ye "bu ülke borçlarını ödeyemiyor, bu nedenle ben de sana vergimi veremiyorum" diyecektir.

ha bundan sonrası önemli. abd o zaman borcun sahibini bırakır, o borçlananlara yol veren devletin peşine düşer.
  • ıstanbul erkek lisesi var bildin mi ? hah iste gelir oraya tekrar yerlesirler. gecmiste yaptiklari gibi.

(bkz: duyun-ı umumiye)

fakat biz gecmiste atalarimizin yaptigi gibi onlari tekrar kovabilir miyiz ? ıste bu buyuk merak konusu olur.
  • paranın amerika için anlamını anlayamamis kişi sorusu.
    para amerika için sadece para değildir. bütün sistemini üstüne kurduğu milli bir değerdir. kapitalist sistemin yapı taşıdır. o yüzden cinayet işle ama amerika'nın parasına dokunma. para söz konusu olduğunda kendi vatandaşının bile gözünün yaşına bakmayan sana neler yapmaz.
  • kaptan: offf... n'apıcaz be kamil? anamız sikildi!
    kamil: kızı geri götürelim kaptan, bu iş başka türlü kapanmaz!
    kaptan: çocuk olma! artık cinayete girdik!
    kamil: ya, kazaydı, anlatırız, hem herif pezevenkmiş kimse siklemez.
    kaptan: sen öyle san, sen öyle san.
    pezevengi öldür "1 cinayet",
    kızı al "2 adam kaçırma",
    kızı en az iki kişi sik "3 ırza tecavüz",
    her gece esrara takıl nerden baksan "4 içicilik",
    heriflerin cebinden paralarını al "5 gasp",
    bütün bu bokları yedikten sonra polislerin suratına bakıp
    "kusura bakmayın abi kaza oldu" diyemezsin, adamın götünden kan alırlar kamil kan!
    hadi kız orospu, ki bu ibneler bakireydi diyorlar,
    bakire kız nasıl orospu olur ben anlamadım gitti...
    off her şey karışık.
    neyse...
    karı orospu siktik,
    herif pezevenk öldürdük,
    paralarını aldık.
    demezler mi,
    'ulan siz misiniz bu kentin zaptiyesi!'
    sikerler oğlum, hepimizi sikerler! off...
    amına koduğumun boksörü neler açtı başımıza!
    (bkz: gemide)
  • en son cem uzan motorolaya borc takmisti, cok uzaga bakmana gerek yok yakin tarihe bakarsan ne oldugunu gorebilirsin odemezsen
  • reis avrupa sınırlarını açsın, ülkecek borç takıp 80 milyon avrupa’ ya kaçalım.

motorola fatihi (bkz: cem uzan)
  • hep borclu kalinacagi icin gereksiz kafa yormadir.

borclandir, kamu kaynaklarini ucuza kapat, istedigin gibi yonet!

taktik bu cunku.
  • sana mal vermez sende bir ayfonu 10 yıl kullanırsın. ne kadar üzücü değil mi :(
hesabın var mı? giriş yap