• dün bunlardan birine telefonda bağlandığımı gördüm rüyamda.

olay şöyle gelişiyor;

bir arkadaşımla bir milyon canlı para yarışmasına katılıyoruz, tabi kendi rüyam olduğu için büyük ödülü alıyoruz sonunda. ama ben ödülün bana düşen kısmını bağışladığımı açıklıyorum. (nereye bağışladığımı açıklamıyorum, rüya bug'ı)

tabi ülkede herkes bu olayı konuşuyor günlerce, kimi salak diyor kimi insanlık ölmemiş diyor falan.

sonra rüya oturma odasına geçiyor direk, televizyonda star haber izliyorum, uğur dündar benden bahsediyor uzun süre boyunca. dayanamıyorum arıyorum kanalı, bağlıyorlar tabi hemen. fırçayı kayıyorum uğur dündar'a

bu kısmı tamı tamına hatırlamıyorum ama içerik şöyle;

"arkadaşım 15 dakikadır izliyorum, ben dahi kendimi izlemekten sıkıldım, ülkede bundan daha önemli bir şey yok mu da ana haberde benden bahsediyorsunuz" deyip telefonu kapatıyorum, çok net hatırlıyorum diit diiit sesi geliyor bağlantı kopunca,

ayrıca belirtmek isterim ki bu hafta gördüğüm en normal rüyalardan biri buydu,

yardımları için
    (bkz: zestat)

hayalgücümü sikeyim arkadaş
  • dün geceki ana haber bültenleri ztn izliyormuş hissi vermiştir.

- milli savunma bakanı ismet yılmaz "çürük raporu alanların da bedelliden yararlanması için çalışma yapıldığını" söyledi.

sıradaki haber

- bitlis'teki yangın tatbikatında 2si ağır 9 kişi yaralandı.
  • aslında kendini tekrar eden bir şeydir. son 5 yıla ait herhangi bir 1 ocak haber bültenini 1 ocak'ta yayınlasanız ve yılı ifade eden lafları ve görüntüleri çıkarsanız ve değiştirseniz kimsenin farketmeyeceğine eminim.
  • zaten gün içinde twitter başta olmak üzere internet kanalıyla haber bombardımanına tutulduğumuz günümüz dünyasında işlevini bir hayli kaybetmiş olan programlardır.

evde tek başıma yemek yerken açıyorum göz atmak için ama her seferinde küfredip moral bozukluğuyla kapatıyorum. bu kadar gaz, bu kadar spekülatif ve bu kadar pesimist haberler yapmak zorunda mısınız lan??
  • türkiye şöyle birşey:
    üç ulusal kanaldan birinde x ülkesinde bungee jumping yaparken kıçından renkli duman çıkaran insanlar, diğerinde y ülkesinde off-road esnasında devrilen bir araç ve bir diğerinde james bond filminin türkiyedeki çekimleri yayınlanır. hiç değilse birinde elle tutulur haber verilse tahammül edebilirsiniz belki de zap esnasında bu üçünü 10sn içinde peş peşe görünce noluyo lan diyor insan.
  • aşağı yukarı şöyle bişeydir:
    gün içinde ne gibi felaketler yaşandı, kimler feci şekilde can verdi, başımıza hangi kanun taslağı musallat olacak, siyasi 1-2 çekişme, x hayanat bahçesinin sempatik bir ziyaretçisi var bugünlerde.. ve kapanış.
  • ulkeyi terkedin kamu spotu
  • suyu çıkmıştır. televole kıvamında idi bir aralar. şimdiyse bir nevi siyasi reklam. kimi parası bol, lafı geçen adamlara yalakalık etmekten başka bir işe yaramıyor hiçbiri. ardından da kim kimi öldürmüş, kim kimi yemiş, hangi kadına dayak atılmış haberlerinden başka bir şey değildir. izleyemiyorum artık midem bulanıyor, iştahım kaçıyor. ölüm, kaza, felaket, cinayet, intihar haberlerini görmek yerine televoleye bile razıyım. bu kadar mı kötü, kafayı yemiş, cinnetlerde bir milletiz? bu kadar mı caniyiz? saçma olmayacağını bilsem bunlar türk milletine kurulmuş bir komplo diyeceğim*. psikolojimizi bozuyorlar göz göre göre. sonra da yok efendim neden deliriyoruz? yok efendim neden gün geçtikçe töre, cinayet, intihar artıyor? hoş yapacak olan adam her türlü yapar. ama sen kalkıp önüne örnek sunma, yol gösterme be canım kardeşim. reyting uğruna helak etme insanları.
  • önümüzdeki 3-4 gün izlemeye gerek olmayandır. klasik bayram haberleri olarak; illerden kaçan kurban manzaraları, nasıl yakalandığı, devlet adamlarının nerede bayram namazı kıldığı ve maalesef bayramda oluşan trafik kazalarından oluşacak bir bülten olacaktır.
  • iyiden iyiye magazin ve eğlence programı moduna dönüşen programlara verilen genel ad. ilk 10dk ciddi haberler gerisi magazin haberleri, mobese görüntüleri vs. den oluşuyor. nerde eskinin araştırmacı habercilik anlayışı nerde günümüzün onlarca sansürden geçmiş habercilik anlayışı. insana reha muhtarı bile aratır oldunuz ya helal olsun.
hesabın var mı? giriş yap