şükela:  tümü | bugün
 • anayasa mahkemesi, içerik veya yer sağlayıcısı yurt dışında bulunan ve içeriği müstehcenlik suçunu oluşturan yayınlara erişimin engellenmesine bilgi teknolojileri ve iletişim kurumu (btk) başkanı tarafından resen karar verilmesine ilişkin düzenlemeyi iptal etti.

  anayasa mahkemesi'nin, 5651 sayılı internet ortamında yapılan yayınların düzenlenmesi ve bu yayınlar yoluyla işlenen suçlarla mücadele edilmesi hakkında kanunun 8'inci maddesine ilişkin kararı, resmi gazete'de yayımlandı.

  buna göre, anayasa mahkemesi kararı ile içerik veya yer sağlayıcısı yurt dışında bulunan ve içeriği müstehcenlik suçunu oluşturan yayınlara erişimin engellenmesine btk başkanı tarafından resen karar verileceğine ilişkin düzenleme iptal edildi. kurum başkanının katalog suçlarla ilgili resen erişim engelleme kararı verme yetkisine ilişkin ise herhangi bir değişiklik yapılmadı.

  anayasa mahkemesinin söz konusu kararı, bir yıl sonra yürürlüğe girecek.

  kaynak: anadolu ajansı

  anayasa mahkemesi'nin bu kararı okulların açıldığı bu makus günlerde tüm öğrenciler tarafından coşkuyla karşılanır sanırsam.
 • doğru tabi böyle bir erişim engelinin getirilmesi sadece bir kurumun inisiyatifinde olmamalı değil mi? ne kadar saçma bir karar çıkmış anayasa mahkemesinden bırakın işte bu erişim engeli bir yerden yapılsın
 • bence yine devletin dolaylı olarak karar aldırması gibi, baktılar tecavüz attı , taciz arttı. erkeklerin eğitilemeyeceğine kanaat getirdiler. taşa sürtenler, dayılar vs derken nasıl yaparız dediler ve iptal edildi.

  ısmarlama gibi duran, olması gereken uygulama.
 • bizim ülkemizde her taşın altında bir bit eniği aradığımızdan, göründüğü gibi olmadığını düşündüğüm olay.

  1 yıl içerisinde siyasilerin tapeleri çıkabilir gibi bir anlam çıkarmak pek de yanlış olmaz herhalde. *
 • porno neden ahlaksızlık olarak değerlendiriliyor ki? aktör ve aktristiler zorla yapmıyor bu işi ve alan razı veren razı durumu var. üstelik oscarvari bir ödül törenleri mevcut.

  haklı bir karar. yasak kaldırılsın da vpn ile uğraşmadan, hızlı internetin tadını çıkara çıkara izleyelim.
 • (bkz: xhamster) geri mi dönüyor dedirten haber.
 • ne oldu bu iş?