• paran varsa bundan kralı yok. ios falan hikaye. ama fakirsen, bundan rezili de yok.

o yüzden ikisinin ortasını bulup windows phone'a geçtim android'ten. mutluyum.
  • 100 bin kez söylendi ama malumunuz okumayı ve araştırmayı pek sevmeyen toplumuz. samsung'un touchwiz mallığı yüzünden hala android'e küfürler yağdıran mallara tekrar hatırlatalım, sistem üreticilerin gereksiz arayüz ve uygulamaları yüzünden şişer ve takılır. nexus ve motorola'nın yeni telefonlarının takır takır çalışmasının nedeni sade ve bu gereksizliklerden arındırılmış olmasıdır.

bilal bile anlardı amk, artık sizde anlayın bari.
  • samsung ve diğer android cihaz kullanıcılarının yaşadığı sıkıntılar neticesinde gösterdikleri tepkilerine karşı atarlanılmaması gereken işletim sistemi. en iyi android işletim sisteminin o saf ve orijinal işletim sistemine sahip nexus cihazlarında olduğunu anlamam, 2 nexus harici android cihazı eskitmeye, 30'dan fazla custom rom yüklememe(cyanogenmod ve aosp dahil hepsi çöp) ve 2 yılıma mal oldu.
  • mutlaka max zorin tarafından değerlendirilmesi gereken çok mühim bir tartışma. kendisinden ''eleştirelim ama doğru yerden'' diye başlayan bir cümleyle android savunması bekliyorum. evet max, söz sende.
  • her güncelleme sonrası pili öncekinden daha iştahla sömüren is.
    ilk alındığında 4 gün giden (hatta bir kez 8 günü görmüş olan) stand-by süresi son güncelleme ile 10 saate inmiş durumdadır ve telefonu her gün 2 kez şarj etmek zorunda bırakmıştır.
  • sayesinde apple'a eşek yükü para domalmadan akıllı telefon kullanabildigimiz isletim sistemi. varsin stabil olmasin. 2000 küsür lira nedir amk? sike surulecek akil yok borc-harç iphone'a kosanlarda.
  • yabancı kelimeler kullanıp, teknolojiyle alakası televizyon kumandası olan göteleklere batan işletim sistemi. be amk bu kadar şikayetçiysen gider ios yüklü bir cihaz alırsın, mahalle karıları gibi çemkirmezsin. belli ki bilinçli bir tüketici değilsin, üstüne üstlük olanlara da 'forumcu' diyecek kadar hadsizsin.

neyse;

(bkz: vanilla android)
  • arka planda youtube'u ilave program olmadan çalıştırabilse aslında iyi bir os.
  • sony kullanıcısı olmayan androidcilerin isyan sesleri
  • google android'i bu kadar açık ve özgür yaptığı için siz bugün android cihaz kullanıyorsunuz. en azından bu fiyatlara kullanıyorsunuz. o yüzden android'in bu kadar açık olmasından kaynaklanan sorunlara söverken iki kere düşünün. google android'in iplerini biraz daha eline almalı şeklinde düşünüyorsanız, ipleri biraz daha eline alınmış platformlar var onları tercih edip kendinizi kurtarabilirsiniz. bu illa ios olmak zorunda değil, windows phone da tercih edebilirsiniz. gayet stabil bir sistem, maketi de tahmin ettiğiniz kadar cücük değil. türk insanının ihtiyaç duyacağı tüm uygulamalar orijinal olarak var.

android maalesef kolay bir platform değil. performanslı olarak kullanabilmek için biraz geek olmak gerekiyor. ben de biraz geekim o yüzden android'i çok seviyorum. siz 700 liraya apple iphone'dan donanım olarak çok daha iyi bir android cihaz alıyorsunuz (2gb ram 4 çekirdek işlemci vs.) ama aletin performansından memnun olmuyorsunuz. ya da üreticiler ilk güncelleme ile telefonun ebesine atlıyorlar ve sizi yeni modellerini satın almaya teşvik ediyorlar. bunu apple'da yapıyor. herhangi bir güncellemeyi yüklemeden önce yorumları okumakta fayda var. ya da bence samsung gibi çok satan ve deli gibi custom rom alan modellerden birini kullanıyorsanız şu touchwiz saçmalığından kurtulun. sağda solda görünce yaşam enerjim gidiyor, o kadar çok gördüm ki. başarısız olmasından bağımsız artık sıkıcı gelmeye başladı. aynı şey apple arayüzü için de geçerli. kendinize yeni bir pencere açın. bir şekilde varsa cyanogenmod kullanın. sonra bir yerlerden zeam launcher'ın apk'sını bulun ve yükleyin. telefonun ve launcherın ayarları ile oynayıp gereksiz tüm özelliklerini kapatın. telefonlarınızı uygulamalar ile doldurmayın, sadece ihtiyaç duyduğunuz uygulamaları yükleyin. bir kere zaten üreticinin doldurduğu gereksiz uygulamalardan kurtulun. inanın bana telefonunuz roket gibi olacak. ben bu şekilde samsung galaxy w telefona android 4.4.4 kurdum, telefon şu an jet gibi çalışıyor. 2.3.6 vardı içinde düşünebiliyor musunuz. ve bu 10 senelik telefona android 5.0 yapıyor insanlar. beta aşamasında şu anda. tüm bunların olabilmesi de işte o en başta şikayet ettiğiniz açıklığın avantajları.

açıklık birazcık geek iseniz iyi bir şeye, değilseniz kötü bir şeye dönüşebilir.
hesabın var mı? giriş yap