19 entry daha
  • kendisi ile ilgili 15 dakikalık belgesel tadında bir şey hazırlanmış. hikayesi anlatılıyor.

edit: hikayesi ile duygulandırmıştır. mülkiye'de okurken 4 yıl boyunca önünden geçtim keşke tanışsaydım diyorum.

edit: belgeselin linki yenilenmiştir.
  • gelip geçerken hep gördüğüm ve gülümsediğim simitçi.
    gazi iibf'nin önündeki ajandı diye düşünürdük biz de. çünkü kendisi sivillerle(polis) takılırdı. hasan amca gibi simitlerin başında durmaz, iki simit alma gereği hasıl olunca parayı tezgahın kenarına bırakıverirdik. talimatı o yöndeydi. müşteriye asla güvensizlik duymazdı. :)
  • hala iyi insanların var olduğunu gördükçe gözlerimi dolduran sevimli tonton amca. ankarada yaşasaydım her allahın günü bu amcaya gelir, laflar, eder, simitler alır, bin kilo olur çıkardım. neye ihtiyacı varsa yardımcı olmaya çalışırdım. acıdığımdan falan değil yanlış anlaşılma olmasın. böyle tertemiz kalbi olan ve çirkinleşmemiş insanların kaldığını gördükçe plaket takasım ödüllendiresim geliyor ondan.

kendisine ulaşabilen arkadaşlar varsa ve o zamana kadar başımıza bişey gelmezse 5 nisan pazar günü öğleden sonrasında istanbuldan el öpmeye misafir geleceğimi bildirmesini rica edeceğim.
  • hakkında yapılan kısa video ile tanıtığım simitçi amca. herkesin izleyip, izlettirmesini tavsiye ederim. bu amcanınkine benzer her şehirde şehir efsanesi olmuş insanlar vardır. bu amcamın hikayesi sözleri de yüzü kadar biraz sevimli biraz hüzünlü. sabah sabah insanı hüzünlendirdin amcam. güzel günler göresin.
  • gözlerim doldu izlerken, ankara'ya bir sonraki gidişimde kendisinden simit alacağım, izlediğim belgeselden bahsetmeden.
  • kim demişti reklamlar gereksiz diye. ızleyen herkes kesin gidip simit alacaktır.
  • uzun zamandır ağlamayı beceremiyordum. taki vimeo'daki belgeselini izleyene kadar..

hüngür hüngür ağlatmıştır beni...
  • http://vimeo.com/100994784#at=87 şu videoyla hüzünlendirmiş amcadır. gizli polis falan diyenlere bir yerimle gülüyorum.
    belgeseli çeken ekibe teşekkür etmek gerek insanlığımız nasıl yerlerde bir kez daha ağır bir şekilde yüzümüze vurdu. ankara'da yaşayan biri olarak hukuk'un oraya her düştüğünde uğrayıp simit alacağım, buradan sözlükteki dostlara da aynısını yapmaları konusunda rica ediyorum bu adamı alnının teriyle para kazanmaya çalışırken sivil polis,ajan demek ne derece doğru bunu sizlere bırakıyorum hayatında sivil polis görmemiş insanlar tarafından uydurulabilir bir yalan olsa gerek.
  • murat amca'yı özlemle ve gözyaşlarıyla izledim. öğrencilik yıllarımızda sabahları ya da ders sonrası simit, sınav dönemlerinde ise kalem alırdık. polis ablukası altında okula giriş yaptığımız yıllardı ve murat amca'nın hemen arkasındaki bölüm okulun giriş kapısıydı. nedense, güvenlik gerekçesiyle uzun yıllardır hiç açılmadı o demir kapı. belgeselde emeği geçen herkesi içtenlikle tebrik ediyorum.

erdal hocayı ve öğrenci işlerindeki bütün işlerimizde en büyük yardımcımız yaşar abiyi görmek ayrıca mutluluk verici. murat amca'ya sağlıklı uzun ömürler diliyorum. daha tanışacağı, sıcak sohbetini ve simitlerini paylaşacağı çok öğrencileri olacak.
  • ankara'da yolu cebeci civarından geçen herkesin birer simit alarak katkıda bulunması gereken murat amcamızdır. zira son zamanlarda günde 20 simit sattığını söylüyor. simit başı da 30 kuruş kar ediyor. yol parasına çalışıyor anlayacağınız. evde durmaktan iyidir diyor. ankara'daki sözlükçüler ne zaman zirve yapacaksanız gidip murat amcadan toplu simit alın ya da adına zirve düzenlemeniz gerek. sözlük bir işe yarasın.

belgeselini de izleyin. ayrıca simitlerin üzerini kapatacak kadar da incedir.
60 entry daha
hesabın var mı? giriş yap