şükela:  tümü | bugün
  • birinin anlattigiyla ilgilenmediginiz zaman kullanabileceginiz kinaye..
  • ferhan sensoy repligiydi galiba (bkz: emin olamamak)
  • ilk kez ferhan şensoyun şahları da vururlar oyununda gördüğüm replik.
  • ferhan sensoy un bahsi gecen kalibi "ossssmannn" diyerek rasim oztekin'e sesledigi ve ismini kosedonucu olarak hatirladigim tv dizisine tasimasiyla halk arasinda delice yayginlasmis bir 80 li yillar klisesi.
  • turkiye sartlarinda yasamis ve espri duzeyi dusuk olan insanlarin, karsilarindaki insan gayet onemli birseyler anlatirken, o insanin anlattiklarindan hic bisii anlamayarak, isi biraz da yavsakliga vurarak.. butun salakliklariyla dalga gecmeye calisirken kullandiklari soz..
  • adını hatırlayamadığım bir firmanın tabu adlı masa oyununa alternatif olarak çıkardığı oyunun kutusunda yazan cümle. (bkz: pes)
  • hatrladığım görüntü siyah beyaz trt'de, bir parkta ağacın dibinde oturan hırpani bir adam ve onunla konuşan ciddi bir başka kişi. ciddi adam uğur dündar olabilir ve bu görüntü de onun programının arasındaki skeçlerden birine ait olabilir, emin diyilim. ciddi kişi diğerine soru mu soruyodu, ona öğütler mi vermeye çalışıyodu noluyodu, diğeri de koluna lastik filan bağlayıp eroin basmakla meşgulken arada ciddi kişiye cevaben sırıtarak "annnat annnat, heyycanlı oluyo" deyip işine devam ediyodu. bu skeç o zamanlar cok sevilmiş ve o söz çok kullanılır olmuş idi. sene desen 80, en fazla 82...
  • yetmişli yılların ortalarında trtde yayınlanan, senaryosunu ferhan şensoyun yazıp oynadığı sizin dershane isimli komedi dizisinde adnan pazarlama* isimli karakterin her bölümde bıkmadan usanmadan tekrarladığı replik. dizide rol alan karakterlerden sırma saçlı kel ferit, kırk yaşına gelmesine rağmen hala üniversite sınavını kazanamamıştır. sınıf arkadaşlarına sınav maceralarını anlatırken ferhan şensoy sürekli olarak araya girerek ona anlat anlat heyecanlı oluyor demekte ve herkesi gülme krizine sokmaktadır. gerçekten o dönemde bu espri o kadar yaygındı ki hangi konu anlatılırsa anlatılsın insanlar karşısındakine ilgili ilgisiz bu repliği söyleyerek şen kahkahalar atarlardı.
  • olay bay 1984'ün dediği gibi skeç formatında yaşanıyor. uğur dündar o sıralar pek bir ünlü gidip ülkenin dört bir yanında garip tipler avlıyor, sansar gibi ağaç yiyenler, cam bardak yiyicileri, 40 yıldır su içmeyenler. uğur dündar tribindeki adam (aceba bu uğur dündar'ın kendisi miydi?) ferhan şensoy'la (eroinman adam) röportaj yaparak uyuşturucunun zararlarını anlatıyor. ferhan şensoy da turnikeyi sıkarken "anlat anlat heyecanlı oluyor " diyor. uzun bir zaman kullandık muhabbetlerimizde. hala ara söylerim. yılsa sanki 12 eylül'den sonra yani 81 olabilir.