• dramatik olan durum. terlik kullanan anneye 2-5 yıl arası ceza istemiyle dava açılabiliyorken, otobüste kadına tekme atıp yaralayan şahıs serbest bırakılıyor.
  • el kadar bebelere üstelik hükümetin kıymetlisi olan bir vakıfta tecavüz edilirken üç maymunu oynayan adalet sistemimizin annenin terliğine takılması '' ... sürecek kadar akıl yok'' dedirtiyor..
    ve bazı malların arzusu gerçek olursa bunlar idam kararları alacaklar, kimi asacaklar ki acaba..
    bilmem anlatabiliyor muyum?
  • hayatımda duyduğum en saçma haberdir. anne terliği olmazsa olmaz . evdeki anne şikayet edilir mi hiç ? yersin terliğini 5 dk sonra unutursun .
    ne biçim ülke olduk .
  • ben bu haberi dun aksam kanal d haberde izledim. kadini tv'ye cikartmislar, yasli teyze kikir kikir guluyordu. suc aleti olan terligi gosterdi. cezasini soylediklerinde, ne yapalim mahkeme verirse yatariz dedi.

bir de avukat vardi, bunun basit yaralamaya tesebbus oldugunu anlatan. o da biyik altindan guluyordu. gudumlu anne terligi yemis oldugu her halinden belli bir avukatti.

bu arada suclanan teyzeyi gorsem, evde oklavayi hazirda tutmasini tavsiye ederidim o ogluna karsi.
  • hukukun h sinden anlamam. lakin garabet bir karar olduğuna kanaat getirmek için anlamak ta gerekmez.

olayın iddaa makamında sonuçlanması gerekir normalde.hiç bir durumda inisiyatif kullanmıyorlar sanki savcılar.

şikayette bulunan hain evlat ökkeş'e '' siktir git ananın elini öp lan eşşoğlueşşek''demek zor mu?
  • 38 yaşında anne terliği yemediği yetmiyormuş gibi bir de kalkıp annesini mahkemeye verdiğine göre o terliği kesin hak etmiştir o herif.
  • doğru olan şey garip geliyor nedense bize.
    işte hukuk sistemimiz bu kadar laçka hale gelmiş ki doğruları garipsiyoruz, yanlışları sineye çekiyoruz. el kadar bebelerin tecavüzüne sessiz kalan yargı anne ile uğraşıyormuş. e hakimleri aynı mı iki dava'nın. o tecavüzleri sineye çeken hakim yüzünden, e madem o davada kimse ceza almadı ben de önüme gelen herkesi beraat mı ettireyim desin diğer hakim. ne yapsın.

aynı şeyi hırsızlık suçlarında da yapıyorsunuz. elin oğlu milyon dolar vergi kaçırırken neden bu adam ceza almış gibi alakasız kıyaslamalar yapıyorsunuz. elin adamının milyon dolar vergi kaçırması, diğer hırsızlıkları aklamıyor.

ne olursa olsun bir anne çocuğuna şiddet uygulamamalı. gerek sözel gerekse fiziksel. doğurmak ile bu hak elde edilmiyor.

anne terliği ama o yaa tatlıdır o, anne yerliği yemeden çocuk büyümez ki yeeaa gibi duygusallıklar çok saçma. 90'ların çocuklarından birisi olarak hiç anne terliği yemeden büyüdüm mesela. hiç de hissetmedim yokluğunu.
  • türk ceza kanunu madde 6/1(f-4) gereği hukuka uygun açılmış davadır.

üzgünüm ama kurallar böyle.
  • utanmadan polise gidip "annem beni dövdü, bana terlik attı" diyen 38 yaşında eşşek kadar adam içerir.
  • 38 yaşındaki bir adamın annesini devlete şikâyeti üzerine oluşan durumdur.

hani elinde terlikle 5 yaşındaki çocuğu evire çevire dövüp komaya sokan bir anne değil bu. yaşlı başlı bir tezye.38 yaşındaki oğluna terlik fırlatmış ve bu konu buralara kadar gelmiştir.
    allah kimseye evlat acısı yaşatmasın.(!)
hesabın var mı? giriş yap