şükela:  tümü | bugün
 • yazarı halil ibrahim küçükkaya'dır. kitap bildiğimiz toplama çıkarmadan başlıyor, ki bu benim için "bildiğimiz" kapsamina giren yegane konu. en son matematik dersini bundan 12 sene önce almış şahsıma bir iki işlem yapmayı öğretebilir görünüyor. ya da ben öyle umit ediyorum.
 • an itibariyle birinci kitabını bitirdiğim, ikinci kitabına yarın başlamak üzere kendisinden ayrıldığım kitap. bu kitap aracılığıyla matematik bir aşka dönüştü bende. öyle ki, gece uyutmuyor sizi. hep soru çözmek istiyorsunuz. çünkü başarabildiğinizi görmek haz veriyor size. iyiki var. iyi ki doğmuş.

  *birinci kitap tanıtım başlığı: işlem hatası çok olanlar, işlem hızını artırmak isteyenler, matematiği öğrenmeye yeni karar verenler için...

  not:bu kitap bu sözlerin tam karşılığıdır.

  *ikinci kitap tanıtım başlığı da şöyle: problemlerde sıkıntısı olanlar, soru çözerken nereden başlayacağını bilemeyenler, konuları anlamakta güçlük çekenler için...
 • muhteşem ticari zeka ürünü kitap.

  bu kitaptan önce piyasada olan kitapların hemen hemen hepsi orta ve üst sevide kitaplardı. fakat örgencilerin çeyreğine hitap ediyorlardı. geride pastanın büyük dilimi için ise herhangi bir kitap yoktu. piyasaya çıkmadan önce yazar sektördeki kişilere "ben böyle bir kitap yaptım ne dersiniz" diye sorduğunda eminim "bu ne laa kim alır bu kitabı bunun için kesilen ağaca yazık" şeklinde cevaplar almıştır.

  neyse kitap piyasaya çıktığında en çok satan kitaplardan birisi olmuş ve diğer serileri gelmiştir. ayrıca sektördeki diğer yayın evleri de benzeri kitaplar çıkarmışlardır.
 • matematik çözebiliyor olmanın gururunu yaşatan kitap. 1. kitabı tıkır tıkır çözdüm ayol. bulmaca kitabı gibi tv karşında bile çözesim geliyo. benim gibi mat özürlü bi için harika bi tasarım. yalnız sınava yönelik bir konu henüz görememekteyim bu canımı sıkıyo. 2. kitabı henüz almadım ve içeriğini çok merak ediyorum.
 • dif denkelemleri de anlatıyor mu acaba mala anlatır gibi bir anlamadım gitti, bilenler yarımcı olsun sözlük ahalisi.
 • bilal'e anlatır gibi anlatmak deyiminin tam karşılığı olan matematik kitabı.
 • çok değişik bir dili var. birkaç tane alıntı yapacak olursak:

  "canlar, soruları çözerken kendinizi sınırlamayın kesinlikle."
  "buna kimsenin itirazı olmaz. ama benim olur :)"
  "daha fazla uzatmıyayım."
  "yalnız bu tür işlemleri yaparken sonucun pozitif mi yoksa negatif mi olduğuna dikkat edin bi zahmet.
  ok :)"

  bu ney la? matematiği tinki vinki öğretiyormuş gibi geldi mi size de? hele ki o yazım hataları, o üslup...
  o gülücükler falan da gerçek ha. baya baya kitabın her yeri sımayli dolu.
 • bana matematiği öğretmeye çalışan kitaptır. 2. kitabı satın aldım.

  ( aslında ne yalan sölim önce internetten indirip birinci kitabı bitirdim ama ikinci kitaba başlamaya gönlüm el vermedi adamlar çok iyi kitap yazmış parasını vermeden içim rahat olmayacaktı. sonra ikinci kitabı satın aldım.)

  aynı zamanda şu adresten kitabın yazarı olan beyefendinin halil ibrahim küçükkaya kendi anlatımıyla kitaptaki konuların tamamını dinleyebiliyorum üzerine kitaptaki bol örneklerden çözüyorum çok pratik öğrenmemi sağlıyor.

  keşke her ders için olsa dediğim kitap.
 • anlatımı inanılmaz keyifli, matematikte konuyu anlamaya çalışırken çok sıkılırız. ama kitabın yazarı, halil ibrahim küçükkaya mizah katarak keyiflii hale getirmiş konuları. kısaca gerçek anlam da antreman kitabı.
 • matematik öğrenmeye kelimenin gerçek anlamıyla sıfırdan başlayanlar için ideal kaynaklardan sayılır. en baştan söylemek lazım tek başına asla yeterli olmaz. ama eğer benim gibi "matematik özürlüsü" olanlar var ise, alacağı farklı kaynaktan kitaplar yetersiz kalıyor.

  örneğin gidip konu anlatımlı basit bir ortaokul veya lise seviyesinde kitap alsanız dahi herhangi bir xx konusunu anlatırken o konuya üslü ifadeler, parantezler, kısacası bilene en basit gelen konular dahil olunca hiçbir halt anlamıyorsun. işte bu kitap bunun önüne geçip, aynı ilkokulda, ortaokulda öğretmenlerin yaptığı gibi ilk kez harfleri veya bu işlemleri gören çocuğa oturur anlatır gibi anlatmış. en büyük artısı bu.

  şahsen bilgisayardan anlayan insanlar için bazı kısayollar, klasör oluşturma ne bileyim internette gezinme, birşeylerin yerini değiştirme, oyun yükleme, crack yapma vs vs gibi şeyler bebek oyuncağı gelirken hayatında ilk defa bilgisayar görmüş bir insan bunlara aşırı uzak kalabilir.

  büyük ihtimal benim de matematikten aşırı uzak kalma nedenim ortaokula geçişim sırasında hiçbir şekilde derslerle alakamın olmaması, tüm matematik derslerinde arkada 2-3 arkadaşımla sürekli uyumak, cadoloz bir menopozlu hoca tarafından sürekli aşağılanmaktan, dersten soğumak gibi şeylerden geliyor.

  az çok herkesin bu tür sebeplerden matematikle arası uzaktır. ve bu öyle bir ders ki, en basit şeyleri ve en temeli oturtmadan kesinlikle devamı gelmiyor. öğrenilen tüm bilgilerin ve konuların birbirleriyle tamamen bağlantısı var. bu yüzden bilmeyen kişi oturup en sıfırdan, en temelden başlamak zorunda.

  bu kitabın artısı bu. ama dediğim gibi asla yeterli değil tek başına. öğrenilen her konudan sonra başka bir sağlam kitabın(matematiği bilenlerin kullandığı) fem veya sınav gibi kaynakların testleri alınıp o konunun çözümleri yapılmalı. önce çözümlü kaynak kitapları almanızı öneririm. buradan öğrendiğiniz bir konuyu açıp bir de oradan öğrenmekte, tekrar etmekte büyük fayda var. yalnzıca antrenmanlarla matematiğe güvenmeyin yani.

  ayrıca bunun yanı sıra bayağı bir videolu anlatım yapan itici youtube kanalları var. bana biraz kötü gelse de zaman zaman işe yarayabilir. konulara oradan da göz atmakta fayda var.

  tüm bunlardan sonra eksi olarak ve bu kitaptan soğutan aptalca bir dili var. türkçeyi tamamen katletmesini geçtim aşırı itici ve samimiyetsiz bir dili var. samimi olayım derken aşırı kasmış ve hakkatten "kızlar okurken belki hoşlanırlar ehi" kafasına bürünmüş gibi duruyor. kitabın her yerinde saçma sapan smiley dolu. ve sürekli "yaw way yawwwwww" gibi salakça yazım hataları yapılıyor.

  "ne kaar kolaymış dimi yawwwwwwww
  wwway bee" gibi yerler mevcut. onların üstünü karalayın ya da bir şekilde görmezden gelin.

  başlangıç için kullanılabilir bir kitap.