şükela:  tümü | bugün
 • yazarı halil ibrahim küçükkaya'dır. kitap bildiğimiz toplama çıkarmadan başlıyor, ki bu benim için "bildiğimiz" kapsamina giren yegane konu. en son matematik dersini bundan 12 sene önce almış şahsıma bir iki işlem yapmayı öğretebilir görünüyor. ya da ben öyle umit ediyorum.
 • an itibariyle birinci kitabını bitirdiğim, ikinci kitabına yarın başlamak üzere kendisinden ayrıldığım kitap. bu kitap aracılığıyla matematik bir aşka dönüştü bende. öyle ki, gece uyutmuyor sizi. hep soru çözmek istiyorsunuz. çünkü başarabildiğinizi görmek haz veriyor size. iyiki var. iyi ki doğmuş.

  *birinci kitap tanıtım başlığı: işlem hatası çok olanlar, işlem hızını artırmak isteyenler, matematiği öğrenmeye yeni karar verenler için...

  not:bu kitap bu sözlerin tam karşılığıdır.

  *ikinci kitap tanıtım başlığı da şöyle: problemlerde sıkıntısı olanlar, soru çözerken nereden başlayacağını bilemeyenler, konuları anlamakta güçlük çekenler için...
 • muhteşem ticari zeka ürünü kitap.

  bu kitaptan önce piyasada olan kitapların hemen hemen hepsi orta ve üst sevide kitaplardı. fakat örgencilerin çeyreğine hitap ediyorlardı. geride pastanın büyük dilimi için ise herhangi bir kitap yoktu. piyasaya çıkmadan önce yazar sektördeki kişilere "ben böyle bir kitap yaptım ne dersiniz" diye sorduğunda eminim "bu ne laa kim alır bu kitabı bunun için kesilen ağaca yazık" şeklinde cevaplar almıştır.

  neyse kitap piyasaya çıktığında en çok satan kitaplardan birisi olmuş ve diğer serileri gelmiştir. ayrıca sektördeki diğer yayın evleri de benzeri kitaplar çıkarmışlardır.
 • matematik çözebiliyor olmanın gururunu yaşatan kitap. 1. kitabı tıkır tıkır çözdüm ayol. bulmaca kitabı gibi tv karşında bile çözesim geliyo. benim gibi mat özürlü bi için harika bi tasarım. yalnız sınava yönelik bir konu henüz görememekteyim bu canımı sıkıyo. 2. kitabı henüz almadım ve içeriğini çok merak ediyorum.
 • dif denkelemleri de anlatıyor mu acaba mala anlatır gibi bir anlamadım gitti, bilenler yarımcı olsun sözlük ahalisi.
 • bilal'e anlatır gibi anlatmak deyiminin tam karşılığı olan matematik kitabı.
 • çok değişik bir dili var. birkaç tane alıntı yapacak olursak:

  "canlar, soruları çözerken kendinizi sınırlamayın kesinlikle."
  "buna kimsenin itirazı olmaz. ama benim olur :)"
  "daha fazla uzatmıyayım."
  "yalnız bu tür işlemleri yaparken sonucun pozitif mi yoksa negatif mi olduğuna dikkat edin bi zahmet.
  ok :)"

  bu ney la? matematiği tinki vinki öğretiyormuş gibi geldi mi size de? hele ki o yazım hataları, o üslup...
  o gülücükler falan da gerçek ha. baya baya kitabın her yeri sımayli dolu.
 • temel seviyede olan bir matematik kitabı, eğer temeliniz kötüyse bu kitap kesinlikle işinize yarıyacaktır. kitap halil ibrahim küçükkaya, ahmet karakoç ve mehmet girgiç hocalarımız elinden çıkmıştır
 • matematik anksiyetesi*giderici. kitabın içinde kullanılan dil öğrencilerin kendilerini daha rahat hissetmeleri için oldukça abudik gubudik. matematiğin öğrenci tarafından anlaşılamadığı püf noktaların bir kısmını alıştırmalarla öğrenciye gösteriyor. bazı konularda ise çok yetersiz. lakin ben aldım kullandım ve faydasını da gördüm açıkçası.
 • bana matematiği öğretmeye çalışan kitaptır. 2. kitabı satın aldım.

  ( aslında ne yalan sölim önce internetten indirip birinci kitabı bitirdim ama ikinci kitaba başlamaya gönlüm el vermedi adamlar çok iyi kitap yazmış parasını vermeden içim rahat olmayacaktı. sonra ikinci kitabı satın aldım.)

  aynı zamanda şu adresten kitabın yazarı olan beyefendinin halil ibrahim küçükkaya kendi anlatımıyla kitaptaki konuların tamamını dinleyebiliyorum üzerine kitaptaki bol örneklerden çözüyorum çok pratik öğrenmemi sağlıyor.

  keşke her ders için olsa dediğim kitap.