• yazarı halil ibrahim küçükkaya'dır. kitap bildiğimiz toplama çıkarmadan başlıyor, ki bu benim için "bildiğimiz" kapsamina giren yegane konu. en son matematik dersini bundan 12 sene önce almış şahsıma bir iki işlem yapmayı öğretebilir görünüyor. ya da ben öyle umit ediyorum.
  • an itibariyle birinci kitabını bitirdiğim, ikinci kitabına yarın başlamak üzere kendisinden ayrıldığım kitap. bu kitap aracılığıyla matematik bir aşka dönüştü bende. öyle ki, gece uyutmuyor sizi. hep soru çözmek istiyorsunuz. çünkü başarabildiğinizi görmek haz veriyor size. iyiki var. iyi ki doğmuş.

*birinci kitap tanıtım başlığı: işlem hatası çok olanlar, işlem hızını artırmak isteyenler, matematiği öğrenmeye yeni karar verenler için...

not:bu kitap bu sözlerin tam karşılığıdır.

*ikinci kitap tanıtım başlığı da şöyle: problemlerde sıkıntısı olanlar, soru çözerken nereden başlayacağını bilemeyenler, konuları anlamakta güçlük çekenler için...
  • muhteşem ticari zeka ürünü kitap.

bu kitaptan önce piyasada olan kitapların hemen hemen hepsi orta ve üst sevide kitaplardı. fakat örgencilerin çeyreğine hitap ediyorlardı. geride pastanın büyük dilimi için ise herhangi bir kitap yoktu. piyasaya çıkmadan önce yazar sektördeki kişilere "ben böyle bir kitap yaptım ne dersiniz" diye sorduğunda eminim "bu ne laa kim alır bu kitabı bunun için kesilen ağaca yazık" şeklinde cevaplar almıştır.

neyse kitap piyasaya çıktığında en çok satan kitaplardan birisi olmuş ve diğer serileri gelmiştir. ayrıca sektördeki diğer yayın evleri de benzeri kitaplar çıkarmışlardır.
  • matematik çözebiliyor olmanın gururunu yaşatan kitap. 1. kitabı tıkır tıkır çözdüm ayol. bulmaca kitabı gibi tv karşında bile çözesim geliyo. benim gibi mat özürlü bi için harika bi tasarım. yalnız sınava yönelik bir konu henüz görememekteyim bu canımı sıkıyo. 2. kitabı henüz almadım ve içeriğini çok merak ediyorum.
  • dif denkelemleri de anlatıyor mu acaba mala anlatır gibi bir anlamadım gitti, bilenler yarımcı olsun sözlük ahalisi.
  • çok değişik bir dili var. birkaç tane alıntı yapacak olursak:

"canlar, soruları çözerken kendinizi sınırlamayın kesinlikle."
    "buna kimsenin itirazı olmaz. ama benim olur :)"
    "daha fazla uzatmıyayım."
    "yalnız bu tür işlemleri yaparken sonucun pozitif mi yoksa negatif mi olduğuna dikkat edin bi zahmet.
    ok :)"

bu ney la? matematiği tinki vinki öğretiyormuş gibi geldi mi size de? hele ki o yazım hataları, o üslup...
    o gülücükler falan da gerçek ha. baya baya kitabın her yeri sımayli dolu.
  • bana matematiği öğretmeye çalışan kitaptır. 2. kitabı satın aldım.

( aslında ne yalan sölim önce internetten indirip birinci kitabı bitirdim ama ikinci kitaba başlamaya gönlüm el vermedi adamlar çok iyi kitap yazmış parasını vermeden içim rahat olmayacaktı. sonra ikinci kitabı satın aldım.)

aynı zamanda şu adresten kitabın yazarı olan beyefendinin halil ibrahim küçükkaya kendi anlatımıyla kitaptaki konuların tamamını dinleyebiliyorum üzerine kitaptaki bol örneklerden çözüyorum çok pratik öğrenmemi sağlıyor.

keşke her ders için olsa dediğim kitap.
  • turev ve integrali anlatan kitabin her sayfasini ogrencimle beraber cozdum ancak soru cesitleri yetersiz gelistirilmesi gerekir..lys icin basari saglamadi maalesef.
  • yazarının öğretmen mi yoksa mühendis falan vs. mi olduğunu merak ettiğim kitaptır?
    bu kadar başarılı bir kitabın yazarı öğretmen değilse ne gülerim ama (bkz: zuhahaha)

ayrıca nedense bazı öğretmenlerin bir türlü beğenmediği, burun kıvırdığı kitaptır.
    (sanırım kıskançlıktan olsa gerek.)

zira kendilerinin o kadar uğraşıpta öğrencilerine anlatamadığı şeyleri bu kitap fevkalade güzel öğretmektedir.

genç arkadaşlara şiddetle tavsiye ediyorum!
    siz o her bir haltı bilen hocalarınıza, "puhahaha antrenmanlar mı çözüyorsun" diyen mal sınıf arkadaşlarınıza bakmayın!
    alın ;ciddi ciddi, güzel güzel çalışın bu kitabı. çok faydasını göreceksiniz.
    en azından matematikten eskisi kadar nefret etmeyeceksiniz.

bu arada o kadar övdüm o sebeple söyliyeyim; sakın sihirli değnek falan beklemeyin!
    çünkü yok öyle bir şey! yoksa einstein bile gelse sana matematik fizik anlatsa boş!
    ne kadar çalışırsan o kadar da karşılığını alırsın.

bu kitapla eksik olan temel kavramlar bilginizi yeniler, matematik korkunuzu yenersiniz. netleriniz bir anda yükselmez ama çok güzel temel oluşturursunuz.
    anca matematikten 1-2 kitap daha bitirdikten sonra kıymetini anlarsınız.

özet: antrenmanlarla matematik iyidir.
  • benim gibi orta yaş biri olup da matematik öğrenmek istediğinizde hiçbir kaynak bulamıyorsunuz.
    koca adam gidip dördüncü sınıf ilkokul kitabından mı matematik öğreneceğim?
    yıllardır sadece dört işlem bilen biri olarak matematiğe nereden başlarım diye soruştururken kendisi de yılların matematik öğretmeni olan bir arkadaşım bana bu kitabı önerdi.
    iyi ki de almışım.
    bir şeyler öğrenmeye başladım, dahası devamından korkmuyorum.
    şu an gece yarısı oldu ve ben matematik çalışıyorum.

tanım: muhteşem bir temel kitaptır.
hesabın var mı? giriş yap