• cam şişeli olanından bahsediyorum, türkiye'nin en lezzetli sütüdür. denemediğim süt kalmamıştır, en iyisi budur.
  • eğer bu sütse bugüne kadar içtiklerimiz ne yahu tepkisi ile şişesini bitirdiğim güzellik. ağızda aromalı müthiş bir tat bırakıyor. aoç dondurmasının da lezzetinin sırrını çözmüş oldum böylece. hastasıyım.

not: istanbul'da yaşayıp aoç nereden bulurum diyenler bağdat caddesinde açılan mağazasından temin edebilirler.
  • bence en iyisi. buldugumda ondan baskasini almiyorum. cocuklugumu hatirlatiyor.
  • bahsi geçen şişe: http://www.evimmarketim.com/…e (medium)-500x500.jpg

edit: linki yeniledim.
  • az evvel, 21 ocak son kullanım tarihli şişe sütünü açmamla içinde 1 parmak tam yağlı kaymak olduğunu gördüğüm, baldan datlı süttür. kaymak tereyağı gibi yağlı ve acayip lezzetliydi, kaymağını parmak ilen yedim, gerisini de ısıttım içtim!
    bu konuda her daim takdiri hakeden süt! işte kar amacı gütmemenin sonuçları böyle olur dedirtiyorlar!
    sütün kalitesi bana kahrolsun kapitalizm dedirtiyor yine!
  • cocuklugumun sutu, her cumartesi sabahi annem birimizi kaldirir firindan ekmek ve bakkaldan sut almaya gonderirdi, mis gibi kokan sicacik ekmegin ucu koparilir, aluminyum kapagi hafif aralanan sut sisesi ise kafaya dikilir, eve donuldugunde bir ekmegin yarisi yenmis sut sisesinin dibi gelmis olsa da anne kizmaz, diger kardesi tekrar gonderir o kardesin de ayni manzara ile eve donecegini bilse de. (bkz: ana gibi yar olmaz)
  • buram buram inek kokar,tezek kokar.ama annem inatla alır ve içirmeye çalışır.bir de keçi sütü olanı vardır ki;keçiyi yanı başınızda hissettirir. totalde doğaldır yani.
  • bir keresinde biri bana bu sütten almıştı mutfak alışverişime destek olmak için. ben tabi dost süte alışkınım, aoç'nin janjanlı şişesini görünce mahcup olup, neden bu kadar kaliteli bi şey aldın gerek yoktu ki, dedim. çünkü sen en iyisine layıksın, dedi bana. belki biraz acınası olacak ama, hayatımda ilk defa, bir insan için kıymetli olduğumu ciddi ciddi hissetmiştim o bir şişe süte baktığımda. ama işte bir şişe sütün ömrü nedir ki, hemen bitiyor zalım.
  • bağzı endüstriyel plastik gıda bağımlılarınca "ama inek kokuyo buu" diye eleştirilen süt. ne kokacaktı, maymun mu kokacaktı?
  • eski türkiye'den yeni türkiye'ye bozulmadan geçebilmiş tek ürün.
hesabın var mı? giriş yap