• türk pasaportunun değeri kola şişelerine bantlanan eşantiyon bardak seviyesine düşürülmüş. emeği geçen herkese aferin, yediniz koca ülkeyi.
  • eskiden 1 milyon dolar olan türk vatandaşlığı için belirlenen tutarın 250 bin dolara düşürülmesi sayesinde, bir apartman dairesi bile alınsa türk vatandaşlığına geçilebiliyor olması olayı.

kaynaklar:
    https://emlakkulisi.com/…andaslik-uygulamasi/583267
    https://emlakkulisi.com/…ligi-tam-metni-2018/582576
  • "can verilir, toprak verilmez"den, "toprak alana kimlik verilir"e...
  • yakında vatandaşlığın yanına bir de hizmetçi vatandaş promosyonu da yapılabilir.
  • ulkemizi bile orospu ettik ya yaziklar olsun. cebimizi doldurma hirsiyla su guzelim vatani ne hale getirdik. hala su ulkeyi nasil sevebiliyorum anlamiyorum. hala ulkeme donme hayalleri kuruyorum. yatacak yeriniz yok kansizlar.

yasadigim ulkede 10-12 yil yasama sartindan sonra dil sinavi ve mulakatlari asarsaniz belki alabilirsiniz. tabi komsularinizin ve isvereninizin size kefil olmasi da lazim. ornek alin biraz.
  • dublex ev alanlara çifte vatandaşlık veriliyormuş. ikinciyi üçüncü dünya ülkelerinden sen seçiyorsun.
  • son on yılda gelişmiş ülkelerin kriz sonrası para politikalarını gevşetmeleri sonucu bulduğumuz ucuz döviz kredilerini betona gömdüğümüz için şimdi o kredileri gayrimenkul ihraç ederek ödemeye çalışıyoruz, onun sonucudur. genelde parayla vatandaşlık veren ülkeler belli bir süre oturma, şirket kurma, paranın kaynağının meşru olması gibi şartlar koyarken biz 250000 dolarlık ev alana pasaportunu yolluyoruz. türk pasaportu dünyanın en kötü pasaportu değil. mesela suriye, ırak, iran, somali ve afganistan pasaportlarından daha iyi ama bu gidişle onlara eşdeğer hale gelecek.
  • artık noterde alacağını beyan edince de verilecekmiş.

inşaat sektörü nasıl çöküyorsa artık.

avrupa'da da var diyenler kalma koşulu olmadan, dil öğrenme şartı vs olmadan, paranın meşru kaynaklardan geldiği araştırılmadan hem de belli bir süre oturma izni ile kalma şartı olmadan adrese teslim pasaport ve oy verme hakkı bir tek bizde var.

amaç aslında belli de neyse. vizesiz ab falan yalan olur bu gidişle. vizesiz gittiğimiz yerlere de vize koyulur hatta.
  • 250 bin dolar nedir ki?

başta orta doğu olmak üzere ne kadar deve tüccarı kılıklı, vahabi/selefi/yobaz, kriminal ve boş-beleş "kişi" varsa hepsine evin yanında t.c. vatandaşlığının da hediye edileceği kampanyadır.

geçenlerde valide hanımın zoruyla eve bakıyorum. bostancı civarında bir ev. lüks dubleks. iki milyon tl'ye satıyorlar. şöyle bir baktım. kararınızı şimdi verin, yoksa, iranlı bir tüccar gelip evi alacak, demişlerdi. adamın amacı evin yanı sıra vatandaşlık da almakmış... sonradan aradılar; dublekslerden birini iranlı, diğerini de ıraklı biri almış. iran-ırak savaşı veya komşuluğuna bostancı civarında devam ederler artık...

iki milyon pahalı, olmaz öyle şey, dedim ve başka evlere bakmaya başladım. şenesenevler-erenköy hattı 750 bin-1,500,000 arasında değişiyor. hangi evi sorsam, kaporasını vermiş bir arap müşteri var. arapları severim. yanlış anlaşılmaya. araplar ile birlikte büyüdüm. ama, emlakçı ofislerinde gördüklerimin araplık ile uzaktan yakından alakası yok... orta çağdan fırlama bir takım yaratıklar... sakallı iblis tipli kütlelerden bahsediyorum... bunlar leblebi gibi ev alıyorlar... tabii ki, kendilerine ve ailelerine (en az dört kadın ve velet ordusuna) pasaport da alıyorlar (o kadınların arasında 18 yaşından küçük olan çocuklar da var. acaba, t.c. vatandaşlığı verirken bu şekilde evlenmiş pedofiller hakkında da soruşturma açarlar mı?).

en sonunda ev aramaktan vazgeçtim. sahibinden alırım belki. hem çok pahalı. ama, asıl olan durum şu: evler, bu bahsettiğim karanlık çağlardan kopup gelme iblislere satılıyor... 250 bin dolar nedir ki adamlar için... devletleri veya adına faaliyet gösterdikleri terör örgütü petro-dolar'lar ile ödüyor nasıl olsa...

tehlikenin farkında mısınız, diye sormama gerek yok sanırım...
  • bir devlet kendini bu kadar mı rezil eder dediğimdir. sen kendi üreticin, çiftçin üretmesin diye elinden geleni yap. sonra ülkeyi satışa çıkar. akıl alır gibi değil

--- spoiler ---

sadece pepsi güneydoğu avrupa bölgesi başkanı eugene willemsen, "türkiye' de cips üretimi için 18 şehirde 7 bin 755 futbol sahası büyüklüğündeki arazide patates yetiştiriyoruz" açıklaması yaptı.
    --- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap